655 Shares 5437 views

PVA kablowe: Cechy i aplikacje

Przewód PVA elastyczny drut miedziany, cel funkcjonalny, które zwykle znajduje się w gospodarstwie domowym. Jego struktura jest żyła – linka. Główną zaletą tej odmiany kablowych, w porównaniu z innymi, jest jego wysoka elastyczność. W szczególności, według normy krajowej, zgodnie z tym charakterystycznych żyły przypisanych piątej klasy. Ze względu na wysoki stopień odporności na wszelkiego rodzaju naprężenia mechaniczne i odkształcenia, taki wskaźnik można określić jako bardzo dobry.


izolacja przewodów

Przewód PVA dwie warstwy izolacyjne: zewnętrzne i wewnętrzne. W roli PVC tworzywa sztucznego służy do ich produkcji. Różnią się one od siebie, ich barwy i cech geometrycznych. Każdy z rdzeni jest skręcona spiralnie i ma dodatkową ochronę w postaci cienkiej warstwy PCW. Jeśli chodzi o izolację zewnętrzną, następnie wypełnia się przestrzenie pomiędzy przewodami. Jego istotną wartością, a ponadto do zapewnienia kolisty kształt. Jest to struktura określa główne właściwości mechaniczne, które mogą pochwalić się kablem PVA. Zewnętrzna warstwa jest trwały rdzeniem z PCW, aby chronić go przed uszkodzeniem i odkształceniem oraz zastosowanie miedzi zapewnia wysoki poziom wytrzymałości.

Powłoka każdego z rdzeni ma swój własny kolor. Podstawowe kolory to niebieski, brązowy, żółty, zielony, czarny i czerwony. Odbywa się to w celu zapewnienia zgodności z międzynarodowymi standardami, które są ustawione w celu wskazania zera i fazy przewodów pod napięciem. Należy zauważyć istotną cechę izolacji kabla, która polega na tym, że jest to środek zmniejszający palność.

Główne zastosowania

Bardzo często kabel PVA służy do podłączania różnych urządzeń przenośnych, które mogą działać jako drobnego sprzętu gospodarstwa domowego, a mocniejsze urządzenia – urządzenia przemysłowe lub urządzenia. Jest to spowodowane tym, że drut jest raczej szeroki zakres przekrojów, które mieści się w zakresie od 0,75 do 16 milimetrów kwadratowych. Należy zauważyć, że dla każdego z nich wykonany jest kabel posiadający dwa, trzy, cztery lub pięć żył. To pozwala na podłączenie go i do jednofazowych i trzy napięcia fazowe. Zastosowanie tej kolumnie nie ogranicza się tylko do jednego rozszerzenia. Kabel PVA jest często stosowany w postaci wewnętrznej instalacji elektrycznej oraz instalacji łańcuchów przemysłowych, krajowych i krzewów, choć wydaje się, że nie bardzo wygodna forma do tego celu. Najważniejszą rzeczą jest, aby nie zapominać, że rdzenie podczas instalacji konieczne jest, aby wstawić do odpowiednich zacisków lub próby ciśnieniowej za pomocą końcówek kablowych.

warunki temperaturowe

Przewód PVA charakterystyki które zostały opisane powyżej, jest wykonane w trzech wariantach względem temperatury. Oznaczenie „Y” oznacza, że może wykorzystywać, kiedy termometr 40 pokazuje stopni Celsjusza do 40 stopni Celsjusza. We wszystkich innych przypadkach temperatura musi wynosić nie mniej niż minus 25 stopni. Jeśli chodzi o trwałość drutu, to jest 6 lat, a działanie to w warunkach stacjonarnych – około 10 lat.