429 Shares 4352 views

Teatro dell'Arte wcześniej, w czasach współczesnych

Włoski teatr dell'arte znaczący wpływ na rozwój współczesnego teatru. Ta maska opracowana we Włoszech jako nowy rodzaj dramatu, gdy istnieją pisarze, którzy stworzyli dość złożone na działce i rozumieniu dramatach i komediach – Ariosto, Machiavellego, Bibiena. Podmioty powinny zostać pobity posiadać ogromną liczbę umiejętności – śpiew, taniec, robi salta, siedzieć na sznurka, mają dobrą zdolność do pantomimy, grając na różnych instrumentach muzycznych, i dobrze wyszkolony głos i pamięć. Jest to bardzo ważne dla aktora była zdolność do snu i improwizować, bo niektóre sceny aktorzy pojawią się przed wyjściem na scenę.

Podstawą spektaklu w commedia dell'arte był scenariusz, którego istotą była streszczeniem fabuły odcinków ze szczegółowym obrazem znaków scenicznych, malowany działania bohatera, opisując wszystkie szczegóły, które były potrzebne do gry. W większości przypadków skrypt był w zasadzie komiks, ale w rzeczywistości, to nie jest ograniczone do – scenariusz może mieć charakter pasterskiej tragedii i tragikomedii. Jednak dużą rolę w grze masek włoski zdolność zabaw teatr improwizować, gdy aktor mógł prowadzić swoją fabułę, umiejętnie przekazując wyrazy połączone za pomocą gestów i mimiki. Również z wykonania improwizacji jest lepiej postrzegana przez społeczeństwo, ponieważ gra może splot wieści z miasta, gdzie aktualnie wykonywanej działającą trupy. Fabuła spektaklu został napisany wyłącznie do obecności masek, które były w firmie. Dobra grupa aktorska ma w swoim składzie piosenkarka, tancerka i dwóch aktorek. A na początku i na końcu działania jest zwykle parada, w której wzięli udział wszystkich podmiotów, przy muzyce i tańcu, w połączeniu ze sztuczek butafonnymi i wszelkiego rodzaju wygłupy – i towarzyszy tej akcji na początku i na końcu gry. Każdy aktor wybiera swoją maskę, a przez całe życie tylko grał to Zatrudnia wielu aforyzmów i żartów, technik scenicznych, powiedzeń, dowcipów, które odpowiadały jego roli. Wszystko to, aby zobaczyć i poczuć się będzie można w Teatrze Małym Petera, który niedawno opublikował wyniki w oparciu o pierwsze produkcje dell'arte. W przypadku zakupu biletów w małym teatrze, a następnie zanurzyć się w atmosferę dawnej włoskiej buffoonery i dostać ani niezrównaną przyjemność.

Podstawy teatru dell'arte jest obecnie aktywnie wykorzystywane w spontanicznej grze; jako temat masek stosowanych w psychologii – a raczej w teatrze dramatu, kiedy rola aktorów zaangażowanych biernymi widzami, na scenie przeżywa pewne sytuacje w życiu i otwarcie się na to mogą być zastosowane w rzeczywistości.