269 Shares 7486 views

Casanova – kto to jest? Historia Casanovy. Nowoczesny znaczenie słowa „Casanova”

Prawdopodobnie trudno jest znaleźć kogoś, kto nie zna odpowiedzi na pytanie: Casanova – kto to jest? To słowo już dawno stały prąd i znane wszystkim. Imię słynny awanturnik i pisarz Giacomo Casanova od Wenecji, Girolamo stał się powszechnie znany dzisiaj. Ten „obywatelem świata” stał się jednym z najbardziej interesujących osobowości i symbol dawno poszedł XVIII wieku.


Kto jest Casanova? On, oczywiście, wybitna osobowość swojego czasu. Na początek warto zauważyć, że Casanova – włoski pisarz, autor długiej listy esejów historycznych fiction powieść „Iskameron”. I to jest autorem popularnej pamiętniku zatytułowanym „Story of My Life”, w którym pojawia się wielki Casanova i kochającą Heartthrob. W pamiętnikach Giacomo dał jasny opis epoki mores.

Uniwersalność indywidualnego Casanova

Więc, kto jest Casanova? Do jego współczesnych, a także czytelników i potomków Giacomo była wszechstronna osobowość i erudyta. Casanova w literaturze został znany jako pisarz, poeta, dramaturg, uczony, tłumacz, historyk, matematyk, prawnik, chemik, muzyk, finansisty i dyplomata. Ale w pozostałej części świata Casanova – rozwiązłego hazardzisty, alchemik, odkryć tajemnice stworzenia kamienia filozoficznego i tworzenia złoto, Duelist, a różokrzyżowców, tajnym agentem, uzdrowiciel, wróżbity, i tak dalej. Co to wszystko było prawdą, teraz nie powie dokładnie nikt.

Jego wszechstronny, ale na pewno wielka reputacja jako awanturnika starannie utrzymany różne historie o swoich przygodach i romansach, które z pewnością zostały opowiedziane na przyjęciach i kolacje wśród nich chłonnych, jak gąbka, publiczności. Z jednej tabeli do innych opowieści minęło – plotki mnożyć.

Pamiętniki Casanovy

Słynny włoski nie mógł przyzwyczaić się do myśli, że jego potomkowie nie pamiętam. Dlatego, opisał jego ekscytujące życie na papierze. Jednocześnie pisząc pamiętniki datowane na erę śmierci starego społeczeństwa: upadku monarchii francuskiej, po rozbiorze Polski, zniknięcie z mapy świata Republiki Weneckiej. Rękopis przeszedł wszelkie normy społeczne i moralne zachowanie w tym czasie.

Venetian pisarz jednocześnie należał zarówno do kultury włoskiej i francuskiej. Pomimo nieprawdopodobieństwa wydarzeń opisanych w swoich wspomnieniach, że są autentyczne. Wiele epizodów życia na kartach rękopisu znaleziono dowodów,. Próbuje zaprezentować się w jak najbardziej korzystnym świetle, Dzhakomo kazanova w trakcie pisania wydarzenia swapy myli chronologię. We wszystkich tego pamiętnika łotrzykowskiej prezentowane w postaci listy zwycięstw na polu miłości, powieść przygodowa kariera psychologicznej narracji.

romanse

Wszystkie przejawy miłości były interesujące dla Włoch, ale żadna z powieści nie zostały uwieńczone ślubem, ponieważ wolność Casanova było droższe niż jakiekolwiek państwo. Niektóre młode damy uczył świeckie zwyczaje i inne przyjemności cielesnych. W tym przypadku sprawa wziął absolutnie wszystko: prostytutki, arystokratę, bogaty, biedny, Zakonnice, nawet ze swoją siostrzenicą.

Historia Giacomo Casanova: dzieciństwo

Narodzin słynnego weneckiego 2 kwietnia 1725, Wielkanoc, w pobliżu kościoła św Samuel, syn artysty Gaetano Giuseppe Casanova i aktorek Farussi Zanetti. Po urodził się w rodzinie ma pięcioro dzieci. W czasach dorastania Giacomo Wenecja była europejskim centrum przyjemności, którego władcy zachęcani przybycie turystów, którzy mają złe zamiary. Republika była niezbędna pozycja w pewnej arystokratycznej Grand Tour i słynął ze swoich domów hazardu i pięknych kurtyzan.

W wieku 11 lat Giacomo pierwszy doświadczył dobroci płci przeciwnej w obliczu młodszą siostrą GOZZI za Bettina. Młody Casanova pokazał znakomitą pragnienie wiedzy, która dała mu mentora, Abbe, wiary w przyszłość młodzieży w dziedzinie prawa. 17 lat, Giacomo miał już stopień. Poza prawem, był zainteresowany w wielu innych nauk, zwłaszcza medycyny. Podczas studiów również uzależniony od hazardu.

Wejście w dorosłość

Giacomo rozpoczął pracę jako prawnik w kościele, i został przyjęty do nowicjatu przez patriarchę Wenecji. W tym czasie młody Casanova kupił szczególny urok i czar i ma patrona władzy – Senator Malipiero. Od niego otrzymał doskonałą dyspozycję o zachowaniu wyższych klas społeczeństwa, i nauczyć się rozumieć, że jedzenie i wino.

W styczniu 1744 Giacomo znajdzie pracę w wpływowego kardynała Acquaviva d'Argon sekretarza. Jednak po skandalu, który miał miejsce w dziedzinie miłości, Casanova został odwołany.

Starając się w rolę żołnierza

Bez mieszkania na pracy kościelnej, Giacomo postanowił kupić Patentowy Rzeczypospolitej Weneckiej oficera w sierpniu 1744. Nowa rola wydaje się bardzo nudne dla niego, a promocja jest bardzo powolny. Casanova został sporządzony na wyczynach i nie wojsko. Dlatego w październiku złamał służby i wrócił do swojej rodzinnej Rzeczypospolitej.

skrzypek kariera Teatr San Samuele

Jako muzyk, teatru, Casanova nie omieszkał spróbować na skórze kolegami opuszczone do uczestniczenia w gwałtownych orgiach, a wieczorem z skandalicznych dowcipów. Wkrótce jednak fortuna uśmiechnęła się ponownie swoje ulubione, które wzrosło nienawistnych rolach muzykantishki. Zawdzięczam mu życie był senator Giovanni Marco Antonio Bragadin sam, który został ranny w gondoli podczas rejsu. W czasie, gdy wszyscy byli gotowi, aby zadzwonić do księdza, tak że puścił grzechy, a następnie modlił się nad umierającym, Casanova trwało leczenie w swoje ręce i uratował życie senatora. Później przyjęła Giacomo stał jego rodzaju patrona aż do śmierci.

Wszystko Casanova 1749 podróżował do Włoch. I po znacznym zyskiem w karcie poszedłem do Grand Tour. W Lyonie, wstąpił do wspólnoty masonów, kolejność z „Różokrzyża”. Nauka francuskiego w Paryżu, włoski, przetłumaczonej na język ojczysty tragedii „Zaratusztra”, które on sam i umieszczone w Teatrze Królewskim w Dreźnie.

więzienie Piombo

Podczas podróży do Niemiec i Austrii Casanova napisał wiele spektakli komediowych. I wrócił do Wenecji i navlekshi gniew Inkwizycji z ich wybryki, Giacomo został aresztowany. Więzienie, który był w areszcie rozwiązły Venetian, przeznaczone dla znanych więźniów politycznych. Zrobił rozpaczliwą próbę ucieczki. Ale został schwytany i posadzić z powrotem do więzienia. Druga próba ucieczki było udane, a Giacomo udał się do Paryża.

„Casanova”: znaczenie we współczesnym świecie

Minęło kilka wieków, ale Lovelace pozostał w pamięci ludzi. Dzisiaj, każdy zna imię wspólnej rzeczownika „Casanova”. To słowo jest bardzo popularny wśród ludzi. Nie ma takiej osoby, która by nie używali go. Istnieje wiele znaków bohaterów literackich, filmowych, które mimowolnie zwane żaden inny niż Casanova. Synonimy Nazwa nominalna dziś są zróżnicowane: Womanizer, uwodziciel, kobieciarz, człowiek pań, playboy, i wiele innych. Wynika to z faktu, że najbardziej popularny Dzhakomo kazanova nabył dzięki jego romansach, które zostały opisane w jego autobiograficznych wspomnieniach. O nich pisać i dziś romantycznych książek i nagrywanie filmów.