767 Shares 4173 views

System ogrzewania Leningrad prywatnego domu: cechy, schemat, zalety i opinie

W budynku prywatny dom-Leningrad-rurowym systemem grzewczym do dziś pozostaje jednym z najbardziej powszechne. Ze względu na wykonalność ekonomiczną nim jest używany wszędzie. Przed dokonaniem jej głównym źródłem ciepła w domu, należy zapoznać się z programami, tajniki, opinii i funkcji.


Cechy systemu grzewczego Leningrad

Jeśli weźmiemy pod uwagę system ogrzewania pojedynczej rurki, można zauważyć, że mogą one mieć inną konfigurację. „Leningradka” akty jednego z tych gatunków. Niezależnie obwodzie centralnego ogrzewania, to jest urządzeń podłączonych do jednego kolektora rozdzielające dwa złącza. Sugeruje to, że rura działa jako kontroli i rurociągu zasilającego.

System grzewczy leningrad polega na przepływ wody w zamkniętym kolektorze, który ma kształt pierścienia. Chłodziwo dostarcza zatem akumulatory ciepła i wybiera wody lodowej. W roli cech wyróżniających od innych systemów sprzyjają niższe okablowanie i układ poziomy, jak również podłączenie grzejników z różnych stron.

Zasada działania

Po przejściu przez pierwszą baterią wody ochładza się i miesza się z gorącą wodą, która przechodzi przez kolektor. Tak więc nie jest spadek temperatury. W drugiej chłodnicy wprowadza minimalną ilość ciepła i, aby uzyskać ciepło zwiększa wielkość.

W celu osiągnięcia celu równomiernego rozprowadzenia ciepła od akumulatora, przewód doprowadzający może mieć pewne parametry składa średnicy duże 2-krotnie w porównaniu do złącza. Tak więc, w przypadku radiatora służy do połączenia rury DN 10, przewód łączący, za pomocą znakowania wyrobów z DN20. W oznaczeniu list – jest średnicą wewnętrznego fragmentu rury.

Główne zalety

Leningrad system ogrzewania tak popularne ze względu na wiele zalet. Akt jako klucz:

  • łatwość instalacji;
  • niewielki koszt materiałów.

To ostatnie stwierdzenie można uznać za kontrowersyjną, gdyż koszt będzie zależeć od materiału rury. Jeśli używasz produktów stalowych lub polipropylenowych, pojedyncza rurka „z Leningradu” wygrać kosztem systemu dwu-rurowej, ponieważ w tym przypadku koszt jest tanie okucia.

Jednakże, jeśli stosowane są urządzenia polietylenu lub rur z tworzyw sztucznych, system będzie obejmować wykorzystanie nałożenia średnica przewodu doprowadzającego. To wiąże się z wykorzystaniem kształtek o dużej średnicy, które są droższe, a koszty materiałów i pracy będzie wyższa.

Łatwa instalacja i niezbędne obliczenia

System ogrzewania Leningrad jest dość łatwe do zainstalowania. Jeśli praca jest ten, kto choć trochę orientuje się w tej kwestii, to jest do tego zadania. Złożoność wyraża się w tym, że przed instalacją należy przeprowadzić właściwą obliczenie mocy rurociągu i baterii, biorąc pod uwagę intensywność płynu chłodzącego. Jeśli połączyć system losowo, wynik byłby katastrofalny ogrzać się będzie tylko pierwsze trzy baterie, podczas gdy inne pozostają zimne.

Program „Leningradka”

Biorąc pod uwagę inny system ogrzewania, będzie w stanie zrozumieć, co oni wyróżniają się obecnością dwóch rur, z których jedna jest linia powróci, a z drugiej – karmienie. System Leningrad prywatnej ogrzewania domu jest zainstalowany tylko jednej rury zasilającej. Ta oszczędność materiału i obniża koszty budowy.

W Rosji, system ten został wprowadzony w czasach sowieckich, kiedy budownictwo było prowadzone masowo, i trzeba było budować szybko, dużo i ekonomicznie. Po raz pierwszy system ten został użyty do budowy domów w Leningradzie, dało nazwę systemu. Leningrad system ogrzewania domów prywatnych wymaga podszewki pojedynczych rur. Grzejniki są połączone szeregowo.

Gdy urządzenie nie posiada pompę obiegową, obwód może być tylko zabudowy Powierzchnia w domach lub małych budynków z jednym piętrze. Ale jeśli system jest dostarczenie pompy, jest to, aby poradzić sobie z ogrzewania bloku imponujące kierunkowym. Wybór systemów grzewczych powinny być przeprowadzane na etapie projektowania budynku. Wynika to z faktu, że w domu prowadzonym zmienić grzejniki i rury będzie trudne.

Sposób na rozwiązanie problemów

Braki i błędy pojawiają się w okresie zimowym, gdy system grzewczy będzie działać z całą intensywnością. Leningrad system ogrzewania w domu, należy wziąć pod uwagę osobliwość polega na tym, że płyn przenikania ciepła przechodzącego przez chłodnicę, stopniowo będzie cool. W końcowym urządzeniu temperatura wody będzie niższa, tak więc musi być większy niż pozostałe. Kiedy przychodzi do grzejników żeliwnych, konieczne jest zwiększenie liczby sekcji, natomiast korzystanie z tablicy rozdzielczej należy wziąć pod uwagę ich teren. To powinno być przypisane do niedociągnięć tego programu.

Wadą jest również fakt, że system ten jest trudny do regulacji temperatury każdego elementu grzejnego. Ale dla normalnego funkcjonowania systemu wymaga instalacji potężne pompy obiegowej. Tworzy wymaganego ciśnienia w rurociągu.

Główne zalety „Leningradka”

Eksperci uważają, że korzyści Leningrad obieg grzewczy raczej nikłe. System jest łatwy w instalacji, ale kapitan będzie koniecznie trudność w demontażu. Niski koszt tego programu jest tylko w stanie pochwalić się, gdy zespół jest przeprowadzane z wykorzystaniem niektórych materiałów, które nie zadowolić wszystkich.

Ważną wadą jest wyrażona w tym, że promiennik ciepła regulować poprzez zaworów termostatycznych jest problematyczne. Dochodzenie to wynika z zasady działania. Jeśli takie zawory są ustawione, obwód może pracować fragmentaryczne. Trzeba najpierw ogrzać akumulator do wymaganej temperatury pokojowej i zakończyć zawór doprowadzający wodę jako główny pęd objętości do drugiej chłodnicy termostat, który będzie uruchomiony. System ten będzie działać aż do ostatniego urządzenia i proces powtórzono z chłodzeniem, ale byłoby szkodliwe.

Jeśli wszystkie oblicz poprawnie, system podgrzewania mniej lub bardziej równomiernie, w przeciwnym wypadku ostatni grzejników i nie nagrzewa się. Biorąc pod uwagę wady systemu grzewczego Leningrad, warto zauważyć, że coraz to będzie działać niezawodnie z pompą obiegową, jeżeli pompa została pomyślana jako część scentralizowanej sieci. Jeśli to konieczne, stosowanie systemu lotnych bez pompy „z Leningradu” nie może być dobrym rozwiązaniem. Do intensywnego ciepła z obiegiem naturalnym zaleca się stosowanie pojedynczej rury pionowej lub dwa system.

Opinie o funkcjach instalacji poziomej „Leningradka”

System grzewczy Leningrad, który został opisany powyżej, może rozstrzygać poziomo. Jest to, w opinii użytkowników, charakteryzujący się łatwością montażu. Nawet początkujący aptekach pamiętać, że praca nie musi mieć specjalnej wiedzy i umiejętności. Pozioma konstrukcja wymaga układania rurociągu na górze podłogi lub podłogi.

W tym ostatnim przypadku możliwe jest, aby poprawić cyrkulację chłodziwa. Jednocześnie Masters domowego doradzić w celu zapewnienia dobrej izolacji termicznej rurociągu, gdyż poziomy systemu różni się podwyższony poziom utraty ciepła.

System grzewczy Leningrad, zalety i wady, które zostały omówione powyżej, wiąże się z instalacji głównej rury pod kątem w stosunku do kierunku przepływu wody, lub środek przeciw zamarzaniu. Grzejniki są zainstalowane w tym samym czasie na tym samym poziomie. Konsumenci powinni usunąć z systemu przed rozpoczęciem powietrze w tym celu na każdej baterii ustawione śruby odpowietrzającej.

wniosek

Leningrad system ogrzewania domów prywatnych, zwłaszcza gdy trzeba wiedzieć, i mogą być układane w strukturze pionowej. W tym przypadku, należy rozwiązać problem wymuszonego obiegu pompy wody jest używany do tego celu. Po tych elementów systemu, który zapewnia ogrzewanie, ogrzewa się do pożądanej temperatury szybciej.

nie jest zbyt estetyczny wygląd Główną wadą pionowego ułożenia „Leningradka” Program służy. Ponadto, ważne jest, aby podkreślić inną wadę, która ulega ekspresji w ograniczeniem długości. Zatem, jeżeli pompa obiegowa nie jest używana, długość linii nie może być większa niż 30 m.