367 Shares 8520 views

Sukulenty: rodzaje i podstawowe zasady opieki

Powszechnym zjawiskiem, kiedy jako właściciel zakładu, nie znamy jego dokładnej gatunków lub rodzajowe. I to jest bardzo często może być tak sukulenty, których nazwy są często trudne vygovarivaemy. Niesamowite rośliny o nietypowych liści i łodyg, a nawet więcej oryginalnych kolorów zawsze złapie podziwu spojrzenia. Kochają słońce, ale że dotyczy ich tylko z najlepszej strony, natura obdarzyła sukulenty ciernie i kolce, grube liście skórzaste i ciekawą formę.


Jakie są sukulenty?

Sukulenty – duża grupa roślin o różnych rodzajów i rodzin, zjednoczony przez jednego wspólnego dla nich wszystkich niesamowitą zdolność do gromadzenia się wilgoci w specjalnej tkaniny. Jest to wynikiem adaptacji do warunków środowiskowych, jak to mieszkańcy suchych klimatu. Jeśli można znaleźć zakład, najbardziej dostosowany do braku wilgoci, wysokich temperatur i rozrzedzony deszczami, sukulentów. Gatunki objęte w grupie – są przedstawiciele kaktus Euphorbia, agawa, Lithops a nawet kopie rodzin Araceae (Zamioculcas) i bromeliads.

Zdolność do zatrzymywania wilgoci – jest wynikiem ewolucji, a do tego istnieje wiele urządzeń Sukulenty. Aby zachować przepływ dostępnych rezerw wody grube skórkowaty pozostawia powłoki woskowej, co zmniejsza parowanie, trzpień jest zmniejszona, niektóre gatunki liście są zmodyfikowane w kolce, słabo rozwiniętych lub nie występuje. Wilgoć jest utrzymywany w liście lub łodygi, która jest często użebrowanej struktury – czy też urządzenia w przypadku obfite opady, a następnie składa prosto i mięsiste wybuchy.

Sukulenty: Rodzaje

sukulenty klasyfikacji roślinnego wykonywane w zależności od tego, gdzie znajduje się zajezdnia wilgoci w łodygach lub liści. Tak więc, opalona dwie duże grupy:

1. sukulenty macierzyste (jak pokazano powyżej). Cała wilgoć zbiera się w zmodyfikowanym (przedłużonym lub sferoidalnego) trzonka. Liście są zwykle przeliczone na kolce lub niedopracowane. Typowymi przedstawicielami – to duża część z kaktusa.

2. sukulentów liściowych. Gatunki z tej grupy są gromadzone i zapisywane wilgoci w grubych liści, które są zgromadzone w gniazda i trzpień często zmniejsza się. Ta grupa sukulentów obawy znane wszystkim aloesu i agawy (na zdjęciu poniżej), nietypowe Lithops, rozchodnika, członkowie Haworthia genus, Echveriya.

Jeśli mówimy o rosnącej pytanie sukulentów – zbyt szerokiej grupy różnego rodzaju. Nawet w obrębie tej samej rodziny pielęgnacji kaktusów z poszczególnych gatunków może bardzo zróżnicowana. Ale są kluczowe dane, które pomogą Ci wybrać odpowiedni kierunek na wczesnym etapie, kiedy roślina właśnie pojawił się w domu.

Jakie miejsce wybrać?

Sukulenty, oczywiście, dzieci słońca. Dlatego powinien on być dużo przez cały rok. Południowe okna, balkony i tarasy – to najlepszy wybór dla tych roślin, choć niektóre gatunki preferują jasne, ale rozproszone światło. Sukulenty całkowicie przeniesiona przeciągów, temperatura powietrza musi być wysokie w okresie letnim i zimowym chłodnym okresie spoczynku roślin. Jeśli są one trochę światła, ale, oczywiście, będzie rosnąć, ale straci wszystko dekoracyjny, a zwłaszcza zdolność do rozkwicie. Sukulenty, których zdjęcia są przedstawione poniżej, cierpiał z niewłaściwego oświetlenia i nawadniania. Przejawia się to przede wszystkim w deformacji trzpienia i zmienić jego kolor.

Podłoże dla sukulentów

Gleba odgrywa ważną rolę w życiu każdego zakładu. Sukulenty nie może tolerować organicznych w glebie, jest to zwykła ziemia, dobrze przyprawione humusu – jest pierwszym krokiem w ich śmierci. Przy sporządzaniu grunt należy pamiętać o trzech rzeczach: lekkość, oddychalność i dobry drenaż. Doświadczeni hodowcy powinni mieszać się w równych proporcjach z liści i ziemi darń, duża piasku rzecznego. Jeśli nie ma zaufania do swoich możliwości, to najlepiej kupić gotowe podłoże w sklepie, i używać jako blok betonu drenaż. Jeżeli roślina rośnie w stanie dzikim w górach lub na glebach kamienistych, to najlepiej, aby dodać do podłoża żwiru. Soczysty garnek nie powinna być zbyt duża, jak rosną bardzo powoli. Najlepszy płytkie ale wielkoformatowy. Po transplantacji średnicę zwiększa pulę tylko 1,5-2 cm sukulenty czuć się lepiej ciasno.

Jak podlewanie sukulenty?

Pomimo swojej wysokiej odporności na suszę, podlewanie jest potrzebny i powinien być regularny. Woda powinna być miękka w temperaturze pokojowej. Wszystko to wbrew powszechnemu przekonaniu, ledwie można podlewać sukulentów. Gatunki o liściach (Euphorbia, agawa, Zamioculcas) wymagają więcej wody niż sam lub Lithops kaktusów. Ale ważne jest, aby pamiętać, że rośliny z tej grupy mają wyraźny zimowego okresu spoczynku podczas nawadniania jest zatrzymany lub nawet zminimalizowane. Absolutnie szkodliwe połączenie wysokiej wilgotności w glebie niskich temperaturach, wcześniej czy później, prowadzi to do zgnilizna korzeni, a więc przecięcie odwadniającej w zimie.

Stosowanie złożonych nawozów mineralnych jest możliwe, ale z ostrożnością. Jeśli stężenie jest duże, roślina może pękać z powodu nadmiaru azotu powoduje zbyt aktywny wzrost. Nawozów organicznych sukulenty nie podoba. Nawożenie powinno być przeprowadzone w okresie aktywnego wzrostu lub w kwiat, z częstotliwością raz na miesiąc.

Jak kwitnące sukulenty?

Proces sukulenty kwitnienia bardzo ciekawe, a niektóre z nich mogą nawet zazdroszczę najbardziej kwitnące rośliny. Jednak czasami trzeba czekać przez długi czas, wiele okazy kwitną dopiero w dorosłym życiu, a pod pewnymi warunkami. Niektóre sukulenty, których kwiaty mają pięknem, może być łatwo uprawiana w domu, to przede wszystkim słynne Echinopsis, z należytą starannością, podlewanie i okresu odpoczynku będą rozkoszować się kwitnie roku.

Bardzo Mammillaria kwitną obficie i opiekuńczy dla nich jest niezwykle proste. Lithops, lub jak są one nazywane „żywymi kamieniami”, jak same niesamowite obcych kwiatów, chociaż w rzeczywistości są modyfikowane liści.