583 Shares 7691 views

Montaż GIMP: jak korzystać

Aplikacja GIMP – to edytor zdjęć z open source. Narzędzie pozwala wykonywać proste korekty obrazu i cyfrowego malowania. W przeciwieństwie do zdjęć edytora Adobe Photoshop, GIMP Program zajmuje niewiele miejsca na dysku twardym i jest rozpowszechniany za darmo. Gdy użytkownik przyzwyczaja się do nietypowych zastosowań interfejsu że praca będzie łatwa i przyjemna. W tym artykule opisano, jak używać programu GIMP.


Instalowanie aplikacji

Najpierw musisz pobrać narzędzie i uruchomić instalator. Program GIMP został stworzony dla systemów Windows i MacOS. Autorzy sugerują użytkownikom pobrać instalatory z oficjalnej strony. Do zainstalowania aplikacji w systemie Ubuntu należy uruchomić następujące polecenie: $ sudo apt zainstalować Gimp. Program działa z menu głównego systemu operacyjnego.

Ustawianie położenia okien

Użytkownik może zauważyć, że narzędzie jest inna od większości podobnych redaktorów. Interfejs GIMP w języku rosyjskim. Okno programu składa się z kilku części. Paski te są paski narzędzi i warstw.

W centrum aktywnego okna. Można przesunąć panel, gdy jest to konieczne. Aby powrócić do zwykłego widoku ekranu, wybierz z menu „Tryb pojedynczego okna”.

korekcja koloru

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu programu narzędziowego należy powrócić do pytania, w jaki sposób korzystać z edytora zdjęć GIMP. Program służy do tworzenia obrazów cyfrowych od zera. Aplikacja ma wielki zestaw narzędzi do rysowania oryginalnych dzieł. Zwykli użytkownicy mogą edytować zdjęcia, należy wykonać korekcję kolorów i innych ustawień optymalizacji.

Aby zacząć, otwórz obraz. W menu „Kolory” nie będzie w stanie znaleźć zautomatyzowanych narzędzi. Użytkownik może ręcznie ustawić, kontrast, nasycenie równowagi, i innych parametrów.

Zastosuj filtry

GIMP pozwala poprawić wygląd obrazów za pomocą kliknięcia myszy komputerowej. Otwieranie menu „Filtry”, można dodać efekt obiektyw lub lampę błyskową, rozmycie obrazu i dokonać korekt. Aby przywrócić obraz do stanu pierwotnego po nieudanym eksperymencie, trzeba kliknąć na przycisk Anuluj.

Dodatek 2 GIMP obsługuje wsadowego przetwarzania obrazów. Wybrany filtr można zastosować do wielu obrazów.

Redukcja czerwonych oczu

W celu usunięcia usterki, konieczne jest, aby wybrać obiekt za pomocą narzędzia „Różdżka” lub „Lasso”. Następnie można znaleźć w „Filtr” opcją „poprawić”. Następnie trzeba kliknąć na link „Redukcja czerwonych oczu”.

Za pomocą suwaka można zmienić kolor. Wszystkie korekty są wyświetlane w specjalnym oknie. Przesuń suwak powinien być tak długo, jak twoje oczy nie podejmują naturalny wygląd.

korygowanie braków

Edycja zdjęć w wolnym GIMP jest jednym z kluczowych dzieł fotografów. Podczas usuwania ciemnych plam, olśnienie na ich twarzach, małych liści i innych niechcianych obiektów ze zdjęć jest używana szczotka medyczny. Jak pracować z tym narzędziem?

Aby przezwyciężyć niedogodności, trzeba kliknąć na ikonę w postaci kawałka tynku i określić wielkość obszaru do naprawienia. Witryna, którą chcesz malować, można wybrać za pomocą klawisza Ctrl. A następnie lewym przyciskiem myszy optycznej na niepotrzebne przedmioty. Niepożądane obiekty znikają.

Powrót do poprzedniego stanu

Jeśli właściciel komputera spędza dużo eksperymentowania ze swoimi zdjęciami, wkrótce zauważysz, że brakuje w nim liczbę poziomów cofania w GIMP-ie. Jak korzystać z tej opcji, aby zwiększyć ilość pamięci używanej? Należy najpierw przejść do menu „Edycja”, wybierz „Ustawienia” i przejść do zakładki „Ustawienia”. Następnie trzeba ustawić wartości na własną rękę.

Transformacja obrazu

Jest to jedna z głównych funkcji programu GIMP. Jak korzystać z funkcji „transformacja”? Najpierw trzeba przejść do sekcji „Convert”. Tutaj można znaleźć wszystkie możliwe opcje obrazów transformacji. Aplikacja pozwala obrócić obraz zniekształcić obraz, zmienić perspektywę i wykonywać inne czynności.

warstwy edycji

Jeśli czytelnik uprzednio stosowane inne skomplikowane oprogramowanie do tworzenia i przetwarzania obrazu, to w obliczu podobnego wyzwania.

Praca z obrazem jest wykonywana tylko w pewnej warstwie. Jest to jeden z najważniejszych procesów w GIMP 2. Każda warstwa zawiera część obrazu. Jeśli połączyć wszystkie elementy, można uzyskać pełny obraz. Aby wprowadzić zmiany, trzeba dokonać warstwa aktywna.

Jeśli ta akcja nie jest możliwe, a następnie edytuj część obrazu nie będzie możliwe. Przełączanie aktywnych warstw odbywa się poprzez naciśnięcie Page Up i Page Down. Program pozwala dorisovyvat szczegółów. Jeśli użytkownik zmieni zdanie, aby dodać nowe elementy, może to zrobić warstwy niewidoczne lub je usunąć.

Pracuj z innymi narzędziami

Deweloperzy oferują użytkownikom zestaw składający się z klasycznych i nietypowych pędzli. Oni również możliwość tworzenia nowych wariantów szczotki. Aby dodać narzędzie, trzeba otworzyć „Pędzel” na lewym panelu. Za pomocą specjalnego suwaka można zmienić kształt geometryczny pędzla. W tej samej sekcji, wynik jest przechowywany.

Zaawansowani użytkownicy mogą tworzyć obrazy z odcieniami szarości. Wyniki są zapisywane w formacie GBR. Użytkownicy mają również możliwość stworzenia ram pędzli i kolorowych obrazów z kilku poziomów.

Dodawanie znaku wodnego

Aby wykonać to zadanie, musisz wybrać dowolny obraz graficzny i uaktywnić narzędzie „Tekst”. Zaznaczony linią przerywaną obszaru, zostanie wykorzystany jako warstwy podstawowej. Następnie należy zarejestrować tekst. Zaleca się, aby wstępnie określić kolor, rozmiar i styl czcionki.

Po ustawieniu wszystkich parametrów należy kliknąć na warstwie tekstowej w prawym okienku. Za pomocą suwaka można wybrać żądany poziom zadymienia. Aby zainstalować logo należy przejść do sekcji „Plik”, kliknij na przycisk „Otwórz jako warstwy” i określ lokalizację obrazu. Następnie należy wybrać wartość „nieprzezroczyste”.

Dodawanie wtyczek

Darmowe dodatki można rozszerzyć funkcjonalność programu. Jak używać Photoshopa do filtrów GIMP? Aby to zrobić, trzeba zainstalować wtyczkę PSPI. Z wolnej ekspansji przetwarzania obrazu tła można poprawić ostrości obrazu.

Save for Web Plug-in jest stosowany przy zapisie małych zdjęć w dobrej jakości. Aby dodać dodatkowe czcionki i dostosować tekst, można zainstalować rozszerzenie bezpłatny Wpisz tekst.

Zdjęcia eksport

Po zakończeniu obraz, aby zapisać wynik. Użytkownik może wybrać, aby wyeksportować obrazki formatu XCF. Plik jest przechowywany wszystkie informacje o warstwach. Zdjęcia eksportowane do formatu XCF, nie mogą być wyświetlane w innych aplikacjach.

Aby móc otworzyć zapisane migawek w innych programach, należy przejść do sekcji „Plik”. Następnie kliknij przycisk „Eksportuj”, aby wybrać. Poniżej znajduje się opcja zapisania edytowanych zdjęć w formacie JPG lub PNG.

odkrycia

Ten artykuł analizuje kluczowe momenty aplikacji. Program posiada wszystkie niezbędne narzędzia. Poziom złożoności pracy zależy od umiejętności użytkownika.