102 Shares 2427 views

Rundāle Palace: jak się tam dostać? Zdjęcia i opinie

Kraje bałtyckie są znane ze wspaniałych pałaców i zamków, które są kulturowe i historyczne atrakcje północnych stanach.

Niespodziewanie, na Łotwie, na bardzo małej powierzchni (450 x 200 km) wynosi ponad 1100 pałace i zamki. Jeden z najdoskonalszych budowli barokowych jest Rundāle Palace (Łotwa).

historia

Pierwsze informacje o tym pięknym budynku odnosi się do 1505 r. W tamtych czasach należał do starej rodzinnej Grothusov. Po pewnym czasie, ze względu na problemy finansowe rodziny został zmuszony do sprzedaży nieruchomości. Jego kolejnym właścicielem był Ernest Johann Biron – ulubieniec cesarzowej Anny Ioannovny.

Rundāle Palace zdjęcie, które widać poniżej, został zbudowany przez słynnego architekta Francesco Rastrelli sądu rosyjskich władców. Jest to jeden z najwybitniejszych przykładów sztuki architektonicznej w stylu rokoko i baroku na Łotwie.

Rundale Pałac został zbudowany w dwóch etapach. Pierwszy trwał cztery lata. Skończył po Biron został zesłany na Syberię. Po jego ułaskawienie przez Katarzynę II, który wrócił mu księstwo Kurlandii, budowa pałacu kontynuowano. Prace były sześć lat.

Oddzielne elementy do dekoracji budynków namalowane w Petersburgu i żelazo sprowadzono z Tuły. Równolegle z budową budynku i skierował parku. W 1739 roku było już drzew: dęby, klony i lipy.

W 1768 Rundale Pałac został całkowicie przebudowany od wewnątrz. znani mistrzowie malarzy i rzeźbiarz, którzy stworzyli pałacowy kompozycje zostali zaproszeni.

W roku 1795 Katarzyna II dał pałac hrabiego Zubov. Później stał się własnością rodziny Szuwałow. Od 1920 roku, wspaniały budynek został znacjonalizowany na rzecz Republiki Łotewskiej.

W 1933 roku Muzeum Historii znajduje się tutaj. Należy zauważyć, że w czasie II wojny światowej, Rundale Pałac nie ucierpiał. Ale w latach powojennych część swoich pomieszczeń została przebudowana jako magazyn dla przechowywania ziarna.

W 1972 Rundale Pałac otrzymał status muzeum. Od tego czasu do chwili obecnej prowadzone są prace remontowe.

wystawy

Dziś, po przywrócenie otworzył swoje drzwi do innych pomieszczeń pałacu, w tym kabin. W pałacu, jak również w dawnych stajniach i chata tematycznie wystaw ogrodnika. Wśród nich:

  1. „Skarby Rundale Pałacu”. Ekspozycja poświęcona jest sztuce krajów zachodnioeuropejskich, uważa się okres od czterystu lat. Oto meble i porcelana, obrazy i srebra, biżuteria.
  2. „Grób książąt Kurlandii”. Grobowiec rodziny książąt składa się z osiemnastu trumien. Najstarsza z nich pochodzi z 1569 roku. Wystawa będzie opowiadać o życiu zmarłych właścicieli pałacu.
  3. domek ogrodnika w lecie jest wystawa poświęcona odbudowie floty francuskiej w Rundale. Przedstawiono również unikalne fotografie i projekty prac przywrócenie Rundāle ogrodach parku fotograficznych w Europie. Pomimo niepełnej prac remontowych w parku, to uderzające odwiedzających przepych.
  4. „Lata spustoszenia” – wystawa, która opowiada o losach Kościoła Ewangelickiego w łotewskiej luterańskiego sowieckich lat. Pierwsza część to dokumenty i fotografie kościołów, które zostały zniszczone. Druga część wystawy prezentuje drewniane rzeźby, naczynia do kościoła, ołtarze, które są starannie przechowywane w muzeum. Trzecia część wystawy, która znajduje się w dawnych stajniach, kościół jest poświęcony Lestine (zniszczony). Była znana unikalnych rzeźb wykonanych z drewna.

Opis Pałac

Kompleks pałacowy (w tym francuskim i polowania Park) zajmuje powierzchnię około 70 ha. Rundāle Palace oferuje 138 pokoi (na dwóch piętrach). Niestety, ich początkowy środowisko nie oszczędza, dlatego przedstawiciele wnętrza pałacu składają się zakupione w innych muzeach elementów meblowych.

Trzy obudowy budynku, podobnie jak również przylegające boczne obudowy, bramy tworzą honorowy dziedzińca (zamknięte). Między pałacowych stajni i wozowni znajduje. Na południowej stronie znajduje się ogród francuski, z której można chodzić po ścieżkach w parku leśnym, był polowania.

wnętrza

Każdego roku tysiące turystów z różnych krajów przyjeżdżają do Łotwy. Większość z nich jest zainteresowany w starożytnym i pięknej Rydze. Rundāle Palace położony 67 km od stolicy, co do zasady, zawarte we wszystkich wycieczek.

Większość gości zauważył, że wnętrza pałacowe harmonijnie z jego zewnętrznych: ten sam znakomity styl i barokowej elegancji. Główną częścią wnętrza powstał w okresie od 1765 do 1768 roku. Pracowaliśmy nad nim słynnych rzeźbiarzy i malarzy. Wśród nich Johann Graf (Niemcy), Karlo Tsukki Francesco Martini (Włochy).

W południowej części centralnej ciała są Uroczyste Duke mieszkanie od strony północnej – jego prywatne pokoje. Bloku wschodniego jest centralny hol: Były Tron, biały (raz Dance) złoty. Oni wszyscy są zjednoczeni duża galeria.

white Hall

Obszar ten został stworzony jako sali tanecznej na bale i uroczystości dworskich. Dekorowanie ścian i sufitów ze sztukaterii pod kierownictwem straży IM Pozycja została zakończona na początku 1768 roku. Wspaniałe witraże w 1812 roku zostały zniszczone. Zostały one przywrócone dopiero w 1980 roku. Żyrandole są replikami francuskich żyrandoli XVIII wieku.

golden Hall

Sala ta była przeznaczona do odbioru. Imponował gości księcia elegancji i luksusu. W pomieszczeniu sąsiednim do hali, unikalny zbiór porcelany.

Przednia sypialnia

Meble w sypialni jest repliką próbek z XVIII wieku. Obrazy, świeczniki, piece, zegary – wszystkie te rzeczy są prawdziwe w odniesieniu do tego okresu.

sala bilardowa

W pokoju tym przeróbki jest tylko stół bilardowy. Został on wykonany na Łotwie w 2011 roku, wszystkie inne meble autentyczne.

rose room

malowanie sufit wykonane przez malarzy włoskiego pochodzenia od Petersburg, Martini i Zucchiego, w 1767 roku. Ściany pokoju z girlandami kwiatów wydanych brygadę pod przewodnictwem rzeźbiarza Graff (1760).

pokoje pałacowe wykonywane są w różnych kolorach. To pozwala nie tracić świeżość percepcji, przenosząc się z jednego pomieszczenia do drugiego. Każdy z nich reprezentuje holistyczne i zakończyć unikalne dzieło sztuki z minionej epoki.

Rundāle Palace: jak dostać się z Rygi?

Niewątpliwie najprostszym sposobem, aby dostać się do słynnego pałacu – autobus zwiedzanie, które regularnie przechodzi od centrum miasta i turystów zamek dovozit. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę przez siebie, można skorzystać z transportu publicznego. Z Rygi konieczne jest, aby przejść do miasta Bauska, a tu wybrać odpowiednią linię autobusów w czasie.

Nawet łatwiej dostać się do Rundale Pałacu samochodem. Można wybrać jedną z dwóch najbardziej dogodnych tras:

  • Od Rygi, aby dostać się Jelgava. Następnie krótki kilku kilometrów do Elea, włącz P103, a następnie przejść do Poilstrundale.
  • Z Rygi powinien dostać się do Bauska. Następnie włącz P103 i osiągnąć Poilstrundale. Obie trasy podjąć w tym samym czasie.

opinie

Turyści, którzy odwiedzili ten wspaniały pałac, porównać swoje wrażenia z kąpieli w tajemniczej i baśniowego świata. Wspaniała architektura, eleganckie wnętrza, wspaniały park krajobrazowy – to wszystko podziw. Turyści są podzielone tylko przez fakt, że zbyt mała przestrzeń jest otwarta dla publiczności.