675 Shares 8314 views

Inozytol – co to jest i gdzie się znajduje? Inozytolu w aptece: instrukcje użytkowania, wskazania

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu potrzebny jest stały dopływ witamin w nim różnych grup. Wszakże wielu funkcji są zaangażowane w procesy metaboliczne, wzrost aktywności enzymów, minerały, aminokwasy, i tak dalej.


Ten artykuł będzie mówić o takiej koncepcji jak inozytol: co to jest, jakie korzyści przynosi dla organizmu i gdzie można je znaleźć. Także dowiedzieć się, czy istnieją leki o tym samym jako składnik substancji czynnej.

Inozytol: co to jest?

Inozytol jest niczym jak witaminy B8. Chociaż klasyfikacji medycznej jest uważane za witaminy jak substancja.

Sam inozytol może być produkowany w organizmie z glukozy, a następnie gromadzą się w tkankach: wątroba, serce, na siatkówce, w męskim nasion, jak również w mózgu i szpiku kostnego.

Wpływ Inozytol na ciele

Uczyliśmy się następujące informacje dotyczące substancji inozytol „”: co to jest, jak to jest produkowane i gdzie jest przechowywany. Kolejne naciśnięcie pytanie: dlaczego potrzebujemy ciała i jakie funkcje? Najwygodniej do rozważenia tej kwestii w postaci małych streszczeń.

Tak, jak to, co stoi witamina B8:

 1. Lipotropowe. Witaminy B8 normalizuje krążących grup lipidowych. Kiedy jest wystarczająca ilość w organizmie stymuluje produkcję fosfolipidów, które z kolei są zaangażowane w eliminacji złych tłuszczów z wątroby. Brak inotizola stanie wywołać tłuszczowej tkanki wątroby.
 2. ochraniacze membrany. Witamina B6 czyni mniej przepuszczalne ochronne komórek pochwy. Zmniejsza to możliwość jego uszkodzenia i wnikaniem szkodliwych substancji.
 3. Antiaterosklerotik. Inozytol zapobiega powstawaniu i konsolidację tłuszczowych płytek w naczyniach krwionośnych z powodu jego interakcji z grupy białek lipidów we krwi. Pomaga to chronić organizm przed miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym i otyłością.
 4. Regulator minerały odpowiedzialne za stan układu nerwowego. Obejmują one cynk i miedź.
 5. Przeciwlękowe i antydepresyjne. Proces witaminy B8 promuje odzyskiwanie tkanek nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym. Jednocześnie poprawia jakość snu, redukuje lęk i uspokaja. Inotizol wystarczy zaburzenia neurologiczne lub psychiczne, takie jak depresja, fobie, zaburzenia koordynacji, zaburzenia biopolyarnye, manii prześladowania, jak również podczas ataku ataku paniki lub ciężkim szoku.
 6. Osmolit. Bierze udział w syntezie białka podczas stresu. Ponadto, jest on w stanie zwiększyć przeżywalność i funkcjonalność systemów i organizm samoczynnie nietypowych warunkach fizycznych.
 7. Inhibitor komórek nowotworowych. Inotizol hamowanie ich wzrostu wątroby, trzustki, jelita, wątroby, gruczołach sutkowych, i na skórze.

Jak widać, substancja wpływa na wiele układów organizmu i wykonuje bardzo ważną funkcję.

Dzienne zapotrzebowanie na witaminy

Jak wspomniano powyżej, ludzkie ciało może produkować własne inozytol z glukozą. To stanowi około 75% swoich wymaganym poziomie, aby zapewnić prawidłowe działanie wszystkich systemów.

Dzienne zapotrzebowanie na witaminy B8 średnich 4-8 gramów. Łatwo jest obliczyć, że z zewnątrz, trzeba dostać się średnio 1-2 gramów materiału dziennie. Może to nastąpić zarówno poprzez żywność, a dzięki specjalnym kompleksów witaminowych, z których jedna jest „inozytol” (instrukcje stosowania leku zostaną omówione trochę później).

Wyżej wymieniony wymóg witaminy B8 są obliczane na zdrowej osoby. W obecności stresu psychicznego lub fizycznego przewiduje podwojenie niezbędne substancje, a podczas awarii ona nie jest obliczana indywidualnie.

Oznaki braku inozytolu w organizmie

Witamina B8 (inozytol) różni się od innych tym, że gdy nie ma niedobór wizualnych objawów niedoboru witaminy lub niedobór witamin. Jedyną rzeczą, która może świadczyć o jej braku w organizmie – pojawienie się chorób skóry, takich jak egzema. Chociaż może to być wiele i bardzo różnych powodów.

Jednak istnieją pewne przesłanki, na podstawie których prowadzą terapii zaleca witaminy B8. Dzieje się tak w przypadku:

 • wyczerpanie stresem;
 • Bezsenność, który jest wskaźnikiem zaburzeń umysłowych lub fizycznych;
 • zwiększenie poziomu cholesterolu;
 • stłuszczenie wątroby lub istnieje zagrożenie, że przybywa;
 • często zatwardzenie;
 • gwałtowny spadek ostrości wzroku, który nie został sprowokowany przez swoich urazów;
 • łysienie ponad normę;
 • brak koordynacji ruchów;
 • zaburzenia psychiczne;
 • zmniejszenie funkcji rozrodczych.

Który zawiera inozytol

Powyżej wspomniano, że ciało normalnie produkuje właścicielem 75% akcji inozytolu. Aby tak się stało, trzeba dostarczyć jej niezbędnych produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także monitorować stan przewodu pokarmowego.

Tak więc okazało się, że organizm nie ma substancji, takich jak inozytol. Który zawiera witaminę B8 i które powinny być spożywane w celu uzupełnienia rezerw?

Ważne jest, aby uwzględnić w mleku diety, jogurt, wątroba wołowa, wołowina, wieprzowina, żółtka jaj, sardynki, tuńczyk, ostrygi, z kiełków pszenicy, jęczmienia i owsa zbóż, świeże groszek, orzeszki ziemne, owoce cytrusowe (z wyjątkiem wapna i cytryna), rodzynki, melona.

Stężenie pokarmów roślinnych witamina kilka razy większe niż u zwierząt. Ważne jest, aby mieć ten fakt na uwadze, gdy niedobór inozytolu. Dodatkowo, pożądane jest stosowanie surowego, a w trakcie długotrwałego leczenia ciepła rozpuszczalne witaminy B8.

Nie powinniśmy zapominać o kolejny ważny fakt. Badania wykazały, że alkohol, kawa, herbata oraz przetwory sulfonamidów zdolnych blokując produkcję witaminy B8 i zmniejszenia stopnia strawności. Dlatego ludzie, którzy regularnie korzystają z tych produktów, zaleca się, aby uzyskać inozytol ze specjalnymi suplementów witaminowych.

Objawy przedawkowania inozytolu

W przypadkach, gdy organizm produkuje witaminę B8 niezależnie, przedawkowanie substancji nie może wystąpić. Wynika to jasno ustalonego systemu pracy. W obecności nadmiernej zawartości inozytol jest czasowo zatrzymać jej synteza i nadmiar wydalany przez nerki.

Przedawkowanie jest możliwe tylko w przypadku witaminy w celach terapeutycznych zamiast zapobiegawczych. W takim przypadku, może powodować biegunkę, bezsenność i ogólny stan stymulacji nerwowej, zawroty głowy i wysokie ciśnienie krwi.

Pozbyć się powyższych objawów nie będzie trudne. Wystarczy pić dużo płynów (woda, kawa, herbata, leki moczopędne). W wyniku nadmiaru inozytolu opuścić korpus z moczu w ciągu kilku godzin.

Witamina B8 leki

Jeśli brakuje witaminy B8 twardym w celu uzupełnienia rezerw ze specjalnej diecie ze względu na jego bardzo niską zawartość w produktach. W związku z tym opracowano specjalny kompleksy witaminy mineralnych. Inozytol w farmacji można znaleźć pod nazwą „inozytolu” lub inozytol „inozytol cholina +” (Inozytol + Cholin) „lecytyna”.

Ponadto posiadają wystarczającej wydajności dla użytku zewnętrznego z witaminy B8 (kremy, szampony). W związku z tym, mogą one być stosowane w zarówno w celach profilaktycznych i terapeutycznych.

kompleks witamin „Inozytol”

Narzędzie jest dostępne w formie kapsułek i jest po prostu niezbędne witaminy dla prawidłowego metabolizmu.

Jak to działa i co sprawia, że „inozytol”? Stosowanie leku zapewnia:

 • Aktywacja spalania tłuszczu;
 • Obniżenie poziomu cholesterolu w organizmie;
 • psychiczne pobudzenie mózgu;
 • polepszenie pamięci i stężenia;
 • utrzymać zdrową skórę i włosy;
 • walczyć z depresją.

Ponadto, witaminy B8 stosuje się jako dodatkowy składnik wspólnego terapii do leczenia niepłodności. Fakt, że inozytol bierze udział w podziale komórki jajowej i ma pozytywny wpływ na układ rozrodczy. W związku z tym, że będzie użyteczny zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Jak należy stosować „inozytol”? Instrukcje dla leku mówi, że dzień wystarczy jedna kapsułka. Powinno to być zrobione podczas jedzenia.

„inozytolu”: opinie klientów

Co ludzie mówią o leku, którzy mają już doświadczenie skutków swego? , Istnieje wiele opinii i niezależnie od producenta „Inozaitola”, prawie wszystkie z nich są pozytywne! I to kolejny dowód na to, jak skuteczne witaminy B8 wpływa na ciało.

Kupcy mówią doskonałą uspokajające działanie leku. Jednak jest poprawa nastroju, uczucie znika bezprzyczynową alarm.

Ponadto, narzędzie faktycznie ma korzystny wpływ na skórę, włosy, a nawet paznokcie. Wiele osób korzysta z „inozytol”, aby utrzymać funkcję reprodukcyjną organizmu i uczcić doskonałe wyniki.

Wadą może być jedynie efektów ubocznych leku, co jest bardzo rzadkim i występują raczej jako wynik indywidualnych cech organizmu. Istnieją sytuacje, gdy „Inozytol” stał się przyczyną bólów głowy i osłabienie państwa.

podsumować

Więc my „spotkał się” z tak ważnej kwestii jak inozytol. Co to jest, jaką funkcję spełnia w organizmie, jakie są objawy niedoborów i nadmiernej podaży w niektórych pokarmów i leków zawierają go – wszystkie te punkty dyskutowaliśmy.

Na podstawie powyższego, możemy zrobić kilka prostych wniosków:

 • inozytol odgrywa bardzo ważną rolę w wielu procesach biochemicznych w organizmie;
 • Jego niedobór powoduje pogorszenie stanu zdrowia ludzi, w szczególności, istnieją problemy z układem nerwowym;
 • Witamina B8 odreagować zaburzenia nerwowe, otyłość, bezpłodność, bezsenność, miażdżycy i innych chorób;
 • substancja jest obecna zarówno w żywności i leków.

Bądź zdrowy!