128 Shares 3977 views

Zaparcia u matek karmiących: przyczyny i metody leczenia

Wiele matek mają trudności z krzesłem po raz pierwszy po urodzeniu, niezależnie od tego, czy dają one urodzić naturalnie lub przez cesarskie cięcie. Zaparcia u matek karmiących piersią może być głównie ze względów psychologicznych albo z powodu złego odżywiania.

Z psychologicznego punktu widzenia, może przejawiać się na przykład strach rozbieżności szwy po cesarskim lub pęknięć podczas naturalnego porodu. Zdarza się również, że matka pielęgniarstwa po prostu zapomnieć o swoich potrzeb fizjologicznych i że trzeba czasu i jeść prawo. Dodano do problemów z krzesła i szwów, nałożone na COP lub łez podczas porodu. Emitowany w szpitalu matka umieścić lewatywę, gdyby nie poszedł do toalety na własną rękę, ale jako lekarze rozstanie nie polecam „push” najbliższych trzech – czterech tygodni po urodzeniu, stawy nie są oddzielone. To, oczywiście, nie sprzyja do zmniejszenia lęku, jeśli to konieczne, należy przejść do toalety „w ogóle”.

Zaparcie występuje jako konsekwencja niskiej mobilności, trwałego skażenia defekacji, zaburzeń metabolicznych. Niektóre z chorobami ośrodkowego układu nerwowego, i różnych chorób zapalnych w organizmie, takich jak hemoroidy, zaburzenia motoryki jelit, kału kamieniami, a także może powodować zaparcia u matek karmiących. Problem może wynikać z zaparcia do przyjmowania preparatów zawierających żelazo, leki moczopędne i kompleksy multiwitaminowe, ze względu na brak płynów i tłuszczu zawierającego żywność.

Co zrobić, jeśli nadal występuje farmacja matka zaparcie? Musisz jeść żywności, które są naturalne środki przeczyszczające. Może to być, na przykład suszone owoce, otręby owsiane, kiwi, słonecznik, groch, śliwki, buraki cukrowe, marchew, dynia, kapusta, moreli lub morele, szpinak, arbuz, produkty mleczne.

Pielęgniarstwo matka powinna jeść co najmniej półtora litra wody lub soku dziennie, więc to nie był odwodniony. Korzystnie sok marchew, morele, dynia, śliwka i brzoskwinia. Jednak obecność obrzęku u kobiet należy skonsultować się z lekarzem o tym, jak wiele z nich powinno się pić płynów w ciągu dnia.

Jest również konieczne, aby ograniczyć ilość jedzenia zwierzęcego, takiego jak mleko lub jaja. Naturalnie, tłuste i smażone pokarmy przeciwwskazane. Ryż, fast food, frytki, krakersy, mocna kawa i herbata, orzechy, też mogą powodować zaparcia u matek karmiących.

Oczywiście, każdy organizm jest inny, niektóre matki mogą pomóc szklankę wody, pijany rano na czczo lub łyżki oleju roślinnego, inne są mało pomocne i wszystkie z powyższych środków. Jednak środki przeczyszczające lecznicze jeszcze lepiej odebrać zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego jako składniki leków nieuchronnie przenikać do mleka matki i może powodować efekt przeczyszczający w tym samym czasie u dziecka, a co gorsza – kolki jelitowej. To trwa kłopotów i dziecko, a matka, więc lek jest lepiej nie nadużywać. Narkotyki, chociaż pomóc złagodzić zaparcia u matek karmiących piersią, wciąż może być wciągająca, aw rezultacie – problem z samodzielnym defekacji.

Można również użyć lewatywę i gliceryna czopki. Jednak, najnowsze narzędzia mogą być stosowane tylko wtedy, gdy znajduje się hemoroidów i szczeliny odbytu. Wlew należy stosować w ostateczności, ponieważ gdy stosuje się przemyty mikroflorę jelitową, co z kolei niekorzystnie połączone do korpusu jako całości.

Tak więc, w okresie karmienia piersią wystarczy do utrzymania zdrowego i aktywnego stylu życia, który ma pozostać tak dużo czasu, jak to możliwe na zewnątrz. To wzmocni mięśnie brzucha i podnieść ton całego organizmu. Jeśli korzystanie z wszystkich powyższych zaleceń, większość, a przynajmniej te, które odpowiadają indywidualnie, zaparcia u matek karmiących przestanie wkrótce być palącym problemem, a może być, bez rozpraszania się te brzydkie niedogodności aby w pełni zanurzyć się w morzu odpowiedzialności za opiekę nad dziećmi.