85 Shares 2472 views

Operator wirtualnej sieci. Tabela operatorami wirtualnymi

W artykule zostaną uznane wirtualnych operatorów komórkowych, które stały się popularne na terytorium Federacji Rosyjskiej. Są one dość dużo opisane tu tylko najbardziej znane i atrakcyjne dla klientów. Większość z nich pojawiła się w polu niedawno, ale udało się zebrać ich użytkowników. Każdy operator stara się obniżyć cenę do optymalnego zmniejszyć odpływ klientów.


"Er Telecom"

Niedawno (2016) „Dom.ru” może już być traktowana jako operator wirtualny. Do tej pory, to może wykupić kartę SIM pod nazwą „Air Telecom”. W marcu, połączenie było dostępne tylko dla tych, którzy mieszkają w Kirowa. Do końca roku usługa połączone w całej Rosji. To działa na podstawie operator „Tele2”.

Przy zakupie karty SIM może być tylko na wierzchu innych usług świadczonych przez sieć komórkową. Mówimy o tym Internetu, telefonii i telewizji. Opłata za użytkowanie karty wynosi 250 rubli. / miesiąc. Będzie również filmowanie opłatę za pakiet podstawowy: 300 min. Sieć, 6 GB Internet i 300 wiadomości. Rozmowy lokalne kosztować 0,9 rubli. na minutę, w innych rejonach FR – .. 8 rubli SMS wyniesie 2,5 rubli. Jeśli sieć wyczerpał cały dostępny limit, za każdą minutę użytkownika zapłacić na 2 ruble.

Do końca roku „Er Telecom” wprowadziła sieć w całym kraju. Celem operatora – w jak największym stopniu chronić się przed odpływem użytkowników, dostarczając cały zestaw komunikacji przy niskich kosztach.

Jeśli weźmiemy pod uwagę cenę minimalną w taryfach operatora, możemy śmiało powiedzieć, że propozycja jest „średnie”. Na przykład, z tych usług są „Megafon” i „Beeline”, w którym są one znacznie tańsze.

"Rostelecom"

Wiadomo, że do roku 2014 „Rostelecom” dostarczył mieszkańcom rosyjskich usług mobilnych. W trzecim kwartale 2016 roku Spółka zawarła umowę z „Tele2”. Po tym, na poziomie federalnym, zaczął pracować z wirtualnych usług operatora telefonii komórkowej. Podczas pracy systemu planowania przedstawiciela „Rostelecom” powiedział, że nacisk zostanie położony na 4Zagraj, ale raczej na taryfach, które działają w jego ramach.

Pełna kwota zamówienia wynosi 330 400 000 rubli. Koszt ten jest obliczany przy uwzględnieniu już VAT. To, co zostanie przeprowadzone obliczenia, w zależności od ilości wykorzystania pełnego zakresu usług. Umowa jest ważna rok lub do momentu wyczerpania wszystkich limitu środków.

Te obszary, które są obsługiwane przez „Tele2”, i być w stanie korzystać z usług MVNO „Rostelecom”. Ale istnieje możliwość, że zostanie dodany do specjalnego porozumienia. Nieco wcześniej, przed wprowadzeniem do sieci szkieletowej, firma przeprowadziła pilotażowy projekt operatorem wirtualnym na Uralu. Przedstawiciele „Rostelecom” w pełni zadowolony z wyników tej oferty programu pilotażowego. Przed uruchomieniem operator wirtualny, podała spółka, że wszystkie usługi są w jakikolwiek sposób związane z 4Zagraj. Inne opcje komunikacji MVNO «Rostelecom” nie idzie do góry.

Ogłoszenie projektu obu firm nastąpiło w 2015 roku. Nawet wtedy prawie zakończone na częściach technicznych i handlowych projektu.

Należy zauważyć, że sojusz między „Rostelecom” i „Tele2” nie jest pierwszym. W 2014 roku, przedstawiciel opisane na podstawie drugiej sieci komórkowej zapewnia różne usługi, który pracował na Uralu i regionu Perm. tylko klienci korporacyjni mogą skorzystać z nich.

"Matrix"

Na podstawie „MegaFon” Spółka „Matrix Telecom” uruchomiła sieć wirtualną na terytorium Rosji w 2003 roku

Przedstawiciel została założona w roku 1998. Już wtedy zapewnia połączenia międzynarodowe i dalekobieżne. W 2000 roku został zaktualizowany sygnał technologia RSS, a trzy lata później firma podpisała umowę z „Sonic Duo”, lepiej znany pod nazwą „MegaFon”. W wyniku tej umowy pod warunkiem, że pierwsza marka własnej taryfy „infinite”. To był początek pracy jako operator wirtualnej. W 2008 roku sieć wykorzystała około 155 tys. Man. Najbardziej aktywny z czego 75 tys. Mieszkańców.

„Matrix Telecom” rozszerza strefę swoich usług. Ona stale pracuje zintegrować opcje poza stolicą kraju. W tym celu współpracuje z Oddziału Północno partnera. Pozwala to sądzić, że związek będzie wkrótce tam.

"Skylink"

„Skylink” (Moskwa) powstała w 2003 roku w celu wzmocnienia pracę regionalnych operatorów działających w technologii NMT-450. Dzięki wprowadzeniu w 2005 roku specjalnego standardowych operatorów EV-DO świadczących usługi w oparciu o firmy, udało się zwiększyć szybkość internetu dostarczanego.

„Sky Link” umożliwia komunikację z różnymi 30 regionach kraju. Ponadto, istnieją usługi, które pozwalają abonentom na interakcję z, znajdujące się na terytorium Łotwy, Białorusi i Pridnestrovie.

Telegramy „Central”

Na bazie firmy „Skylink” (Moskwa) działa wirtualnego operatora telefonii komórkowej „telegramów Środkowej”. Jego działalność rozpoczęła się w 2013 roku. Zasięg jest dostępny tylko w rejonie Moskwy. Konkurencja w tej dziedzinie jest dość duży, tak że operator podjął dbałość o jakość swoich usług, a także obniżone ceny na optimum. Przedstawiciele wielokrotnie stwierdził, że chcą, aby opcja wszechstronny, że użytkownik był najwygodniejszy z nich korzystać. Mówimy o, na przykład, przekazywanie połączeń do określonej liczby oraz utworzenia pojedynczego konta głównego.

"Plus One"

W 2011 roku praca „plus jeden” operator wirtualny został uruchomiony na podstawie „Skylink”. Jego osobliwością jest fakt, że to jest – jeden z projektów już znanych „Rostelecom”.

Usługi są szerokopasmowe. Nacisk kładzie się na dostęp do internetu. Zaletą jest przez połączenie 3G powlekania firmy w regionie Moskwa zdalnej pracy z różnymi aplikacjami i zasobami informacyjnymi.

Głównymi użytkownikami wirtualnych usług operatorskich są osoby fizyczne i prawne, które potrzebują taniego i niezawodnego podstawę do korzystania z sieci domowych i biurowych podczas podróży. Co więcej, firma ta może stać się interesujący dla ludzi, którzy nie są zadowoleni z możliwości przewidzianych przez innych powłok, lub tych, którzy nie mają w swojej dziedzinie komunikacji naziemnej.

"Allo incognito"

Inna sieć, działając na podstawie „Skylink”. Jako podstawę, korzysta z „Megafon” i „Beeline”, jak wiele innych wirtualnego operatora sieci komórkowej. Jego prace rozpoczęły się w 2001 roku. Do tej pory niektóre z usług Dostarcza za pomocą własnych sieci. Ten operator wirtualny jest jednym z najstarszych w Rosji. Powłoka przechwytuje Moskwę i regionu Piotr i wszystkie inne obszary znajdujące się w regionie Północno-Zachodnim.

Stał się pierwszy podstawowy operatora „Megafon”, kontrakt podpisany w 2003 roku drugi był „Skylink”, który firma rozpoczęła pracę ostatni był „Beeline” w 2008 roku. Umowa została podpisana w 2011 roku

„Komórka Ludowej”

Ten wirtualny operator komórkowy uzyskał licencję w 2009 roku. Ale do tej pory, usługi nie są świadczone. Nie ma dowodów na to, dlaczego tak się stało. Zastanówmy się jakie zasady pracy dla siebie stawia firmę.

Początkowo planowano, że operator będzie prowadzić działalność na terytorium Moskwie, Petersburgu, Niżnym Nowogrodzie, Samara, Kemerowo i Rostowie. Funkcjonowanie zapewnia „Tele2”.

Główną cechą firmy jest unikanie korzystania z wież, która zagwarantuje pokrycie. Wszyscy się już do pracy z podstawowych operatorów telekomunikacyjnych. Firma miała czasu, aby przetestować jakość sieci, których wyniki była przyjemność. Dokładnie, kiedy gra będzie dostępna dla mieszkańców Rosji, jest nieznany.

"Atlas"

Atlas – operator wirtualny, który pracuje na podstawie „Beeline”. Działania mające na celu zachowanie zaczęło się późnym latem 2016 r. Dostępne na terenie Moskwy i regionu. Operator jest wolny i jest projektem organizacji rosyjskich przedsięwzięć. Jego celem jest uważana za zadanie w ciągu najbliższych trzech lat „pokryć” połączenie nie tylko Rosji, ale inne kraje Wspólnoty Zjednoczonych.

Jeżeli dana osoba stale korzysta z usług operatora, każdy miesiąc pomożemy wolny jeden z planów taryfowych. Istnieje tylko pięć są przeznaczone do spotkań towarzyskich, odwiedzając zasobów Internetu, filmy i tak dalej. Zakres, w którym skala prezentu zależy od częstotliwości korzystania z aplikacji. W razie potrzeby, można kupić sobie taryfę. Operator kładzie nacisk na fakt, że nie ma znaczenia, czy użytkownik płaci. Jeśli nie ma wystarczającej ilości ruchu, zawsze można kupić więcej jego wirtualną walutę. Zdobyła w aplikacji. Narzędzie pozwala szybko i natychmiast znaleźć i kupić sprzęt lub inne towary. W tym celu użytkownik otrzyma wirtualne pieniądze.

Opłata podstawowa stawka za połączenia w sieci, jest wykonany w taki sposób, że osoba nie daje pieniędzy na połączenie. Subskrypcja opłata brakuje. Co więcej, nie ma szans z połączonych usług i podobnych sztuczek, które mają wielu operatorów sieci komórkowych. Konsumenci korzystający z „Atlas” do komunikacji, nie mogą „pójść na minus”. To niemożliwe.

Niestety, operator wirtualnej sieci „Atlas” nie przewiduje połączenia międzynarodowe. Zgodnie z oświadczeniem przedstawiciela, pojawi się tak szybko, jak firma będzie w stanie dokonać najtańszym serwis i jakość usług. Komunikacja w całej Rosji opłata taka sama, więc można bezpiecznie połączyć się z drugiej strony państwa.

Sim karta wydana w limitowanej ilości. Dają one możliwość skorzystania z dobrej jakości i usług operatora.

"Pigwa-mobil"

Kolejny wirtualny operator – Aiva-Mobile, działającą na podstawie "Tele2". Ponadto, sieć szkieletowa jest MTS. W Rosji, spółka jest uważana za lidera. Został on uruchomiony w 2014 roku.

Operator gwarantuje swoim użytkownikom najbardziej dogodnych i korzystnych warunków współpracy. On skupia się na mieszkańców byłego Związku Radzieckiego, szczególnie zwracając uwagę na Azji Środkowej. Federacja Rosyjska nie został pozbawiony, więc powłoka jest obecna również tutaj. Pierwszym krajem, w którym istniał związek z tym operatorem, stał Tadżykistan.

Przedstawiciele firmy powiedział, że praca z nimi, abonent otrzyma wysokiej jakości, efektywne kosztowo i kompletne opcje korzystania z sieci komórkowej. Z korzyści są dwa oddzielne pokoje połączone z kartą SIM, z których każdy jest aktywny cały czas, możliwość przekazywania najtańszy roaming. Użytkownicy często podłączyć do danego operatora.

"Smarts"

Na podstawie firmy działającej operatorem wirtualnej sieci ruchomej. Krótkie spojrzenie na siebie:

  • "E". Działa od 2008 roku Służy siedmiu regionach Federacji Rosyjskiej. Jest to kwestia Mordowia Baszkirii, Tatarstanu, Czuwaska Saratowie, Uljanowsk, Astrachania. Znamienny tym, że ma niską cenę. Jeśli abonenci są w tym samym tempie, a następnie komunikować się ze sobą mogą być wolne. Praktycznie jedynym operatorem, który prowadzi dużą liczbę użytkowników i ewoluuje.
  • "Fly". Działa od 2012 służy tylko Tatarstan. Dla roku zakupiono około 1000. Użytkownicy. Teraz operator kupił „Spryt-Kazań”, ale w dalszym ciągu świadczyć usługi mobilne.
  • "Euroset". Działa od 2007 roku działać tylko do roku 2009. Wynika to z faktu, że sukces mieszkańców rosyjskiego operatora nie jest objęta. Firma Podstawowe usługi zatrzymany po akcje zostały zakupione przez „VYMPEL”.
  • "BDC". O to już zostało omówione wcześniej. Roskomnadzor licencja została wydana przez długi czas. Nie rozpoczęto prac. Spółka nie udziela żadnych gwarancji, że plany zostaną spełnione, a zasięg przewidziany. Zainteresowanie ze strony potencjalnych użytkowników od dawna wygaszone, więc jest mało prawdopodobne, nawet po uruchomieniu sieci otrzyma sukces komercyjny.

MTS

praca MTS oparte operatorem wirtualnej sieci ruchomej, warto rozważyć je krótko:

  • "Alla". Prace rozpoczęły się w 2010 roku. Jest to wspólny produkt do sieci supermarketów „Perekrestok”, „Karuzela” i tak dalej, i MTS. To działa tylko z jednej taryfy, jak również wiele innych operatorów MVNO. Umożliwia ona abonentom korzystanie z usług mobilnych za niewielką opłatą, w rzeczywistości, mogą gromadzić punkty i dokonywać zakupów w powyższych sklepach. Projekt został odwołany w 2012 roku. Ci ludzie, którzy tam były podawane, przeniesione do MTS. Taryfa i zachowały swój plan.
  • "A-Mobile". Działa od 2008 roku. Ponadto, jest to wspólny produkt. W tym czasie, Unia była hipermarketu „Auchan”. Taryfy można kupić tylko w nim. Podstawowy plan jest, że abonent jest wyposażony w 15 minut dziennie, aby porozmawiać z osobą, korzystających z tych samych usług. Jeśli drugi użytkownik jest podłączony do innej taryfy, koszty ogólnej średniej dla Moskwy i regionu.
  • "The Messenger Mobile". Przed uruchomić projekt wirtualnego operatora telefonii komórkowej, wraz z MTS wydała linię planach taryfowych. Na jesieni 2013 roku w Moskwie i regionie wyposażonego powłoki. Nieco później, sieć stała się dostępna dla wszystkich użytkowników MTS.