144 Shares 2335 views

Kilka recepty dla gospodyń domowych jak zamknąć w zimie kompot z jabłek

Na naszym świątecznym stole zawsze jest pić jak kompot. Po ugotowaniu, nawet najsmaczniejsze jest bardzo prosta, przy użyciu minimum składników. Potrzebujesz tylko dojrzałych jabłek, cukier i wodę. Dla nowych i niezwykłych doznań smakowych, można dodać inne owoce i jagody: morele, gruszki, śliwki, winogrona lub porzeczki. Istnieje wiele różnych sposobów, w jaki sposób, aby zamknąć na kompot zimowy jabłek. Przyjrzyjmy się kilku z nich.


Pierwszy przykład gotować syrop z obliczenia: litrze wody, – 300 gramów cukru. Ostrożnie moje jabłka i pokroić w plasterki. Małe owoce nie mogą być cięte, to odnosi się do Ranetki. Sterylizować banków i wieszakiem nakładania plasterki jabłka, a następnie wypełnić krawędzi szyjki wrzącego syropu cukrowego. Przykryć pokrywką i pozostawić na dziesięć minut. Odrzucić cieczy wrzenia ponownie i wlać do pojemnika, aż do momentu, gdy syrop zaczyna płynąć. Rolki z wieczek metalowych, przewrócenie słoiki do góry nogami i zawija ciepły koc. Po jednym dniu, usuń kompot w chłodnym miejscu do przechowywania.

Jak zamknąć w zimie kompot z jabłek na świątecznym stole? Drugi przepis jest idealny na takie właśnie okazje. Musimy: litr wody, jabłka (pięć sztuk o średniej wielkości), a cukier – 200 gramów. Mój owoc, usunąć ogon i pokroić na duże kawałki. Stawiamy na ogniu garnek z wodą i cukrem. Po całkowitym rozpuszczeniu cukru – syrop jest gotowy. W wrzenia syropu pominąć jabłka i gotować na małym ogniu przez około trzech minut. Następnie wyjąć je z patelni i – w banku, pre-sterylizowane. Niniejszym płyn do gotowania, górna dziobka do pojemnika z owoców i zamykania pokrywy. Gotowe!

W trzecim przypadku bierzemy pod uwagę, jak blisko zimowy kompot jabłkowy z przyprawami wykorzystujących różnorodne jak Ranetki. Musimy wszystkie te same: litr wody, kilogram cukru i jabłek. Również dodać szczyptę wanilii i goździkowy 3-4. Najpierw ugotować syrop cukrowy i na koniec dodajemy przyprawy. Mój owoce, usunąć ogonki i wyciąć rdzeń. Pominąć jabłka w syropie wrzenia, gotować przez około siedem minut na średnim ogniu, wyjęła patelnię i rozprzestrzeniania się do banków, prawie na szczycie. Płyn doprowadza się ponownie do wrzenia i napełnić słoiki. Ząbkowanie pokrywki postawić do góry nogami na podłodze i przykryć ciepłym kocem. Aby uzyskać wyraźny smak wrzącej wody można dodać cynamon i cytrynowy.

Nawiasem mówiąc, kilka słów o odpowiednich pojemników sterylizacyjnych. Aby to zrobić, należy ściśle stosować się do temperatury i czasu. W temperaturze 95 stopni Celsjusza musi wytrzymać słoiki litr w czasie 20 minut, dwulitrowych – 30 oraz trzy l – 45.

Jak zamknąć w zimie kompot z jabłek bez sterylizacji? Przedstawiony inny przepis. Dokładnie, jak używamy skórki, wyprane jabłka, obrać, pokroić na ćwiartki i usunąć rdzeń. Krotnie w misce, posypane sok z cytryny, wymieszać, przykryć pokrywką i wyjąć dłuższym boku.

Krotnie skórkę w osobnym naczyniu, napełnić wodą (pół litra) i doprowadzić do wrzenia. Dodać cukier, wymieszać i gotować przez pięć minut. Wyjąć z pojemnością cieplną, w wyniku syrop gorąco sączy się przez sito.

Krotnie jabłka w czystym, suchym słoiku. Wypełnić go w syropie, przykryć i zostawić ją w spokoju, aż ostygnie. Następnie delikatnie połączyć w garnku, a następnie doprowadzić do wrzenia.

W międzyczasie bierzemy pączków goździków, zgasić je wrzącą wodą i umieścić w słoiku z jabłek. Napełnić wrzącego syropu na poziomie 1,5-2 cm poniżej górnej części puszki. Umieścić pojemnik na 20 minut w garnku z wrzącą wodą, a następnie uszczelniony, jesteśmy odwracając do góry dnem i pozostawić do ostygnięcia. A następnie wysyłane do przechowywania w ciemnym i chłodnym miejscu. Tym razem przygotowaliśmy kompot z jabłek bez sterylizacji.

Aby przygotować kompot można w zasadzie używać różnych odmian owoców. Ale najsmaczniejsze napoje otrzymywane z kwaśno-słodkich owoców nie jest zbyt duża. I choć często obrane, owoce muszą być starannie mycia wstępnego.

To nas i spędził kilka sposobów, jak blisko kompot z jabłek. Powodzenia w tej sprawie!