578 Shares 4396 views

zaburzenia lękowe: przyczyny, objawy i leczenie funkcje

Jeżeli jesteś atak paniki, jeśli nie rozumieją, co jest przyczyną, należy poważnie myśleć teraz o swoje zdrowie.


sensacje

Drażliwość, ciągłe zmęczenie, ostre reakcje na prostych zdarzeń, częste bóle głowy, czując, że jego głowa jakby ściska, jak w hełmie lub obręcz, częste kołatanie serca, pocenie się, zaburzenia apetytu, zaburzenia snu, problemy z krzesłem, temperament, stała uczucie gniewu lub, wręcz przeciwnie, letarg, stały zły nastrój, sztywność mięśni karku, ramion, pleców, niezdolność do pełni oddychać (weź głęboki wdech i wydech), i wreszcie, stały uczucie strachu, niepokoju, bezprzyczynowemu niepokoju – to wszystko na objawy choroby, znane w medycznych psychologów i psychiatrów jak zaburzenia lękowe.

terminologia

Przez cały XX wiek pojęć takich jak nerwice, zaburzenia lękowe były wykorzystywane przez lekarzy w przypadku każdego państwa obsesyjnego lęku i depresji i były odróżniane od „psychozy”. Rozróżniamy dwa rodzaje tych chorób psychicznych tylko przez fakt, że w pierwszym przypadku, pacjenci zachowują kontakt z rzeczywistością i rzadko wykazują antyspołeczne zachowanie.

Zaburzenia spowodowane przez choroby, takich jak psychoza, o wiele bardziej poważne. Tutaj istnieje niemożność poprawić postrzeganie świata realnego brutto naruszenia zachowań społecznych i niezdolność do kontrolowania jego reakcje psychiczne. Symptomy nerwicy lękowej zwiększa ogólny niepokój, który przejawia się w rozmaitych objawów fizjologicznych związanych z aktywnością autonomiczną (regulujących funkcjonowanie narządów wewnętrznych, naczyń krwionośnych, gruczoły) układu nerwowego.

Różnice między nerwicy i psychozy

Zgodnie z objawów choroby różnią się dość mocno.

nerwica psychoza

Zespół przewlekłego zmęczenia

omamy

drażliwość

delirium

jasne, nieuzasadnione reakcja na stres

Zmiany w zewnętrznej formie ludzkiego

bóle głowy, uczucie ucisku

luka

zaburzenia snu (trudności z zasypianiem, częste budzenie się)

reakcja odroczony

histeria

zaburzenia mimiki

drgawki

Zaburzenia percepcji i czucia

strach (nie zależnie od okoliczności, nagłe)

chwiejność emocjonalna

zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne

zdezorganizowane zachowanie

Pod koniec XX wieku, po konferencji w sprawie zmiany Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób w Genewie jest niezależną choroby, jak zaburzenia lękowe, przestała istnieć oddzielnie i są zawarte w definicji zaburzeń lękowych (uogólnione zaburzenie lękowe). Teraz taka definicja, jak zaburzenia nerwicowe, podsumowuje różne kategorie naruszeń:

  • Zaburzenia depresyjne.
  • Zaburzenia lękowe.
  • Psychastenia, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.
  • hipochondrii.
  • Neurastenii.
  • Histeria.

Wszystkie z nich są uznawane za odwracalne i charakteryzują się dłuższym czasie. Klinika charakteryzuje się znacznie obniżonej aktywności fizycznej i psychicznej oraz kompulsywne, histeria i przewlekłego stanu zmęczenia.

Niemniej jednak, wielu lekarzy nadal zapewniają to jako oddzielną chorobą psychiczną, ponieważ termin ten jest wyraźniejszy i nie tyle pacjenci przestraszony. Wyjaśnij, jak leczyć zaburzenia lękowe, jest o wiele łatwiej, niż iść do skomplikowanej terminologii psychiatrii.

Co spowodowało, nerwica lękowa

Jasne powodem pojawienia się tej choroby nie jest alokowana, ale istnieje kilka prawdopodobnych teorii:

  • Nie ma predyspozycje do tego, że nie było lęku, nerwica. W tym przypadku choroba może wystąpić przy najmniejszym stresie lub nieprawidłowo wybranych zachowań.
  • Hormonalne nieprawidłowości w systemach ustrojowych (nadmierna emisja adrenalina hormon) może powodować częste ataki paniki, które mogą ponadto prowadzić do choroby psychicznej.
  • Nierównomierny rozkład hormonu serotoniny w mózgu może wywoływać objawy choroby a później nerwicy.
  • Nawet Zygmunt Freud pisał, że jeśli „ktoś nagle stać się rozdrażniony i nastrojowy i podatne na ataki lęku, należy najpierw zapytać o swoim życiu seksualnym.” Rzeczywiście, objawy stanu ludzkiego, które nie osiągnęły jeszcze wyładowcze (orgazmu) po wzbudzeniu w stosunku, jest bardzo podobny do opisanego w nerwic.

Najprawdopodobniej zaburzenie lękowe jest więcej niż jeden czynnik, a wiele problemów psychologicznych, biologicznych „błędów” i czynników społecznych, które mają wpływ na jego rozwój.

Warto zauważyć, że krewni i przyjaciele nie mogą niczego niezwykłego w zachowaniu osoby cierpiącej z fobii nerwicy zauważy. Po tym wszystkim, nic dziwnego, nie jest to, że wzrasta tętno, jeśli dana osoba wchodzi, który ma uczucia (pozytywne lub negatywne) jasno, że osoba poty, jeśli na ulicy lub w pomieszczeniu gorące. Ponadto, wiele objawów może zasłaniać się objawów choroby, która jest już cierpiących ludzi. Po tym wszystkim, że jest mało prawdopodobne, że pacjent na karcie zostaną zapisane tylko jedno diagnoza – zaburzenia lękowe.

Leczenie domu nie pomoże tutaj. W przypadku długotrwałego przebiegu choroby może wystąpić bez pomocy medycznej stanów patologicznych, takich jak atak paniki, dążenie do całkowitej izolacji (pragnienie, aby chronić się przed światem zewnętrznym, strach przed wyjściem na zewnątrz). Nie mogą być różne fobie: lęk transportu publicznego, otwarte przestrzenie (agorafobii), jazdy w windzie i inne formy klaustrofobii. Tacy ludzie często celowo unikać miejsc, w których miały miejsce ataki paniki, ograniczając krąg coraz bardziej.

zaburzenie lękowe. prosta forma

Prosta forma nerwicy lękowej charakteryzuje się tym, że występuje nagle po urazie (wypadek, straty bliskiej osoby, niekorzystny diagnostyki i tym podobne). Człowiek z prostą formą choroby nie jeść, trudno spać i często budzi się w jego ręce drżące i kolanach, jest niskie ciśnienie krwi, często idzie do toalety, niepełnej oddychania, oznaczonego suchość błon śluzowych, nie może zebrać myśli podczas rozmowy i zdezorientowany w odpowiedziach , W tym przypadku leczenie zaburzeń lękowych obejmuje simptomativnoe. Z biegiem czasu, wszystkie funkcje zostaną przywrócone siebie. Może być stosowany w celu przyspieszenia procesu medycynie, terapii ćwiczeń, sesje masażu w psychoterapeuty.

Przewlekły formą nerwicy lękowej

Przewlekłe zaburzenia lękowe i działa w formie złożonej charakteryzuje się wyraźnymi objawami podstawowych i dodatkowych, takich jak mówienie, nieprzytomnej gaworzenia, straty w przestrzeni, drętwienie, stupor

zaburzenia lękowe: Objawy i leczenie u dzieci

U małych dzieci, nerwica może powodować czegokolwiek. Jeśli dziecko dopiero zaczyna poznawać świat, czy to jest charakter zamknięty i rozdrażnienie czy istnieje wrodzona lub nabyta (np urodzenie uraz) choroba, to dziecko może łatwo pojawić paskudnik nerwicę. Sharp, niezwykły dźwięk (zwłaszcza w tych momentach, kiedy dziecko śpi lub pozostaje w spoczynku), jasne światło, cudzej twarzy, który pojawił się nagle, nowe zwierzę – to wszystko może spowodować poważne strachu. Starsze dzieci należy pamiętać sceny walki, agresywną osobę lub wypadek.

Drugi strach dziecko prawdopodobnie będzie zamrażać i zdrętwiały lub zaczynają drżeć. Jeśli strach pozostał w pamięci, wtedy dziecko może czasowo przestać mówić „zapomnieć”, że wie, jak chodzić, ma łyżkę, wytrzeć nos, i więcej. Często dzieci zaczynają się jąkać, obgryzanie paznokci, sika w łóżko. Więc to jest widoczne na zaburzenia lękowe dzieci. Objawy i leczenie tej choroby są dobrze znane każdej psychologa dziecięcego. W większości przypadków klinicznych, leczenie rokowanie. Wszystkie funkcje, które zostały naruszone, stopniowo przywracana, a dziecko zapomina o strachu.

W żadnym wypadku nie można zastraszyć dzieciom straszne historie, filmy lub znaków. Jeśli dziecko boi się bardziej niż pięć lat, to za nim ściślej obserwować. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że różne fobie (obsesje) może rozwinąć się z zaburzeniami lękowymi.

leczenie

Jeżeli po kilku wizyt u lekarza, psychiatry lub terapeuty z rozpoznaniem zaburzeń lękowych, w leczeniu którego wyznaczy lekarz najprawdopodobniej lek. Samemu w domu, okładów ziołowych, gorące kąpiele lub użytkowania uzdrowicieli, usunięcia uszkodzeń, choroba ta nie może zostać wyleczony. Jeśli problem nie zostanie wniesiona do lekarza, pacjenta, to jest czas do diagnozowania i leczenia profesjonalistom. Wstęp farmakologia leków na receptę przez lekarza prowadzącego i psychoterapia może uczynić życie piękny przez kilka miesięcy. Uchwała ich wewnętrznych konfliktów, zmiana postawy wobec świata i siebie, znaleźć wewnętrznych problemów i rozwiązań w ich umysłach, wraz z pomocą antydepresyjne, może pomóc w zapobieganiu możliwych komplikacji i znaleźć harmonię.

leczenie podtrzymujące

Po zabiegu zwykle lekarzy przepisujących lek przeciwlękowe. Przyczyniają się one do konsolidacji wyników terapii. Poza tym, jak dalej profilaktyka stanów neurotycznych lekarz może zalecić wywary z ziół (rumianek, mięta, majeranek, wapno, korzeń kozłka, Leonurus, i inne). Możliwe jest również użycie światła pigułki i uspokajających.