494 Shares 5502 views

Mocowania isofix – dodatkowa ochrona dziecka w samochodzie

fotelik samochodowy jest przeznaczony do zapewnienia bezpieczeństwa podczas przewozu dziecka w samochodzie. Ale do tego musi być prawidłowo zainstalowana. Aby uniknąć błędów podczas instalacji będzie używać fotelika dziecko, które ma ISOFIX mocowania. Według badań przeprowadzonych w Niemczech, około 60% fotelików samochodowych dla dzieci z zapięciem pasa zainstalować poprawnie podczas wypadku może prowadzić do znaczących urazów u dzieci. Zwykły samochód pas bezpieczeństwa musi być ustalona z uwzględnieniem nachylenia i naprężenie paska. Fotelik musi być wyposażone w zaciski zamykające, które zabezpieczają taśmę i nie pozwoli fotelika w czasie wypadku lub nagłego hamowania latać do przodu. Krzesło, które posiada mocowania ISOFIX, może być poprawnie zainstalowana tylko. Ponadto, mocowanie ISOFIX postanawia niedostatecznej długości pasa regularne problemu, który nie pozwala na ustalenie fotelik zgodnie z instrukcją, z tym są dość powszechne kierowców.

Dla standardu montażu isofix raz pierwszy został zaproponowany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną ISO 1990. Nie jest to obowiązkowe, ale staje się coraz bardziej popularne co roku. Po przymocowaniu fotelika ISOFIX samochodu do ochrony małego pasażera bardziej niezawodne podczas zderzenia. Ze względu na to, co osiągnąć?

Mocowania ISOFIX zapewnia sztywne gniazdo mocowania bezpośrednio do korpusu pojazdu. Wewnątrz samochodu zamontowany specjalny wspornik, są one wyposażone w niemal wszystkich nowoczesnych samochodach modelu, ale samochody krajowe są dostępne bez mocowania ISOFIX. Zszywki z karoserią pojazdu stanowią jedną całość, znajdują się one między poduszki oparcia i siedzenia, a ich dokładne lokalizacje są oznaczone znalezienie specjalnych etykiet. Na siedzeniu samochodu są wsporniki, które łatwo zamki zatrzaskowe na wspornikach, ze wydane kliknięcie. Aby ułatwić instalację i chronić wnętrze samochodu okładzina z zamkami uszkodzenia są przymocowane do siedzeń specjalnych rozszerzających sztucznych. W celu odłączenia fotelika, wystarczy kliknąć na przyciski i dźwignie, które odblokować mocujących ISOFIX. Tak więc, w chwili wypadku fotelik nie poruszać się w dowolnym kierunku, a będzie stać mocno na miejscu.

Wśród rodziców kierowców uważa się, że ze względu na sztywnym sprzęgłem z wnętrza samochodu pasów na wpływ wywierać zbyt dużego nacisku na klatkę piersiową dziecka, co może prowadzić do dodatkowych obrażeń. Ale wyniki testów zderzeniowych udowodnić, że fotelik jest umocowany w momencie wypadku, tym lepiej chroni swoich pasażerów.

fotelik samochodowy, który ma mocowania ISOFIX, może być stosowany w pojazdach nie wyposażonych w system isofix. Wsporniki, zamki może rozszerzać się i ukrywanie w rowkach siedziska fotela. W tym przypadku, w celu zainstalowania fotelika dziecięcego przy użyciu do trzypunktowe pasy bezpieczeństwa maszyny. Ale mimo tej wszechstronności, nie każde miejsce może być zainstalowany w pojeździe. Wysokość tylnym siedzeniu samochodu i kąta nachylenia może nie być zgodny z konfiguracją foteliku samochodowym, więc przed zakupem należy przejrzeć instrukcje dotyczące kompatybilności modeli fotelików samochodowych i marek samochodowych.