210 Shares 5349 views

Jak gotować szybkie ciasta ciasto w 15 minut

Wśród ogromnych przepisów na ciasta, gospodynie domowe są bardziej skłonne do przyciągania tych, z którymi mogą być szybko gotowane. W rzeczywistości do tej pory jest opinia, że pieczenie jest skomplikowanym procesem, które wymaga dużo czasu i wysiłku. Główną uwagę w niej poświęca się zwykle przygotowaniu ciasta. Ten etap jest uważany za najważniejszy i najtrudniejszy. Niemniej jednak, istnieje wiele sposobów, dzięki któremu można szybko ciasto ciasto zrobić w ciągu 15 minut. To nie cierpi smak gotowych produktów.


Moc drożdży

Początkowo z definicji ciasto jest małym naczyniem wykonanym z ciasta drożdżowego, wewnątrz którego jest wypełnieniem. Ten produkt jest znany w kuchni rosyjskiej od czasów starożytnych. Najważniejszym krokiem w tej technologii jest ugniatanie ciasta. To on jest zazwyczaj zwracający uwagę. Praktyka pokazuje, że można szybko zrobić ciasto szybkie ciasto w 15 minut. Wymaga to:

W przypadku 730 (90 + 640) gramów mąki i pół filiżanki ciepłej wody, 115 gramów oleju roślinnego, soli, 50 gramów cukru i tych samych świeżych drożdży.

Wszystko jest zrobione bardzo prosto:

 1. Po pierwsze, w oddzielnym pojemniku w wodzie rozpuść mąkę (90 gramów), cukier i drożdże. Zajmiemy się pewnym wysiłkiem, aby przekształcić wszystkie te produkty w jednorodną masę.
 2. Umieścić mieszaninę w ciepłym miejscu i odczekać 15 minut.
 3. Dodaj pozostałe składniki (mąkę, sól, olej) i przygotuj końcową mieszankę.

Jest to najprostszy sposób przygotowania szybkiego ciasta ciasta w ciągu 15 minut. Wiele gospodyni domowych od dawna je wykorzystuje.

Niewielka wymiana

Bardzo popularne są szybkie metody przygotowywania półproduktów. Pozwalają znacznie zaoszczędzić czas, który trzeba poświęcić na gotowanie. Aby przyspieszyć ten proces, niektóre produkty powinny zostać zastąpione przez ich analogi. Na przykład suche drożdże mogą być natychmiast zmieszane z mąką i pozostałymi składnikami. A jeśli jest to produkt szybkiego rozpuszczania, to potrwa znacznie mniej czasu. Na przykład można użyć następującego wskaźnika produktu:

8 szklanek mąki 11 gramów suchych drożdży, trochę soli, 3 szklanki wody, 75 gramów cukru i szklankę oleju roślinnego.

Z tych składników można łatwo uzyskać doskonałe szybkie ciasta ciasto przez 15 minut:

 1. Najpierw trzeba wlać wodę do miski.
 2. Dodaj drożdże, cukier, 180 g mąki i pozostaw na ćwierć godziny.
 3. Następnie dodaj pozostałe składniki i dokładnie wymieszaj.

Dosłownie po 2 minutach ciasto będzie gotowe. Teraz można dalej używać zgodnie z jego przeznaczeniem.

Przydatne dodawanie

Aby przygotować najszybsze ciasto do ciasta w ciągu 15 minut, można dodać trochę jogurtu do głównej mieszanki. Ten składnik będzie promować dodatkową fermentację i ułatwić szybsze dojenie półfabrykatu. Potrzebujesz następujących składników do pracy:

Na 200 mililitrach kefiru (3,2%) 700 gramów mąki, szczyptę cukru i soli, 10 g suchych drożdży i 100 ml oleju roślinnego.

W tym przypadku proces przebiega również etapami:

 1. Po pierwsze, w oddzielnym pojemniku, kefir należy połączyć z olejem i lekko podgrzać.
 2. Następnie należy rozpuścić cukier i sól.
 3. Połączyć mąkę z drożdży, dodając je porcjami, ugnij jednorodny ciasto.
 4. Pozostawić gotowy produkt przez 15 minut.

Czas ten wystarczy, aby mieszanina była odpowiednia do dalszego przetwarzania. W przypadku, gdy są tylko tłoczone drożdże pod ręką , należy je sadzić w kefiru na samym początku z dodatkiem oleju. W czasie przygotowywania testu nie ma to wpływu.

Pieczenie ekspresowe

Doświadczony kulinarny wie, że przy użyciu tej techniki można łatwo piec ciastek na 15 minut w piecu. Wymaga to standardowego zestawu produktów:

Do testu:

3,5 szklanki mąki, pół litra wody (ciepło), szczypta soli, 25 gramów cukru i pół filiżanki oleju roślinnego.

Do napełniania:

Cebula, ziemniaki pieprzowe, 0,5 kg mielonego mięsa, sól, łyżka pasty pomidorowej i przyprawy.

Proces składa się z czterech etapów:

 1. Najpierw musisz wykonać test. W tym celu dodaj do wody dodatek cukru, drożdży i soli. Po wymieszaniu dodaj olej. Następnie, w małych porcjach, dodaj mąkę, aby uzyskać ciasto o miękkiej konsystencji. Gotowy półprodukt można odłożyć na chwilę.
 2. Teraz warto robić farsz. Tutaj losowo posiekane cebulki powinny być lekko smażone, a następnie zmieszane z resztą składników. To zajmie więcej niż 10-15 minut.
 3. Dzieląc ciasto na kawałki, każda kawałek ugniata się w formie płaskiego ciasta i włożyła trochę farszu. Owijając krawędzie, utwórz patty.
 4. Puste rozprzestrzeniać się na blachę do pieczenia, przykryta pergaminem, aby smarować ich powierzchnię olejem (jajkiem lub mlekiem), a następnie wysłać do piekarnika.

Piec powinien być w temperaturze 180 stopni, aż powierzchnia produktów zacznie rumienić się.

Godna alternatywa

Okazuje się, że bez drożdży, potrzeba tak długo, aby przygotować szybki ciasto (15 minut). Pies w tym samym czasie będzie jeszcze bardziej miękka i bujna. W takim przypadku można użyć następującej receptury:

300-330 g mąki 200 ml kefiru o niskiej zawartości tłuszczu (1%), jajka, soli, 6 gramów sody, cukru i pół łyżki oleju słonecznikowego.

Metodologia tej metody obejmuje następujące etapy:

 1. Po pierwsze, jajko powinno być pokonane cukrem, kefirem i solą. Lepiej użyć miksera w tym celu. Kefir pożądane jest wstępnie podgrzewać trochę.
 2. Dodać sód (ocet), a następnie stopniowo wprowadzać mąkę. Trzymając ręce dobrze z olejem, ugnij go przez co najmniej 10 minut.

Taki półprodukt może być użyty natychmiast w celu utworzenia pustych przestrzeni. Nie potrzebuje więcej czasu na dojrzewanie. Taka recepta będzie bardzo popularna wśród tych, którzy dopiero zaczynają nauczyć się sztuki domowej wypieku.

Unikalna kompozycja

Zwykle na patelni smażone ciasta z pikantnym nadzieniem (kapusta, mięso lub ziemniaki). W takich przypadkach najlepiej jest użyć ciasta bez drożdży. Nie jest trudno gotować. I bardzo mało czasu. W tym celu jest wiele różnych przepisów, z których każda jest dobra na swój sposób. Ale nie są dokładnie takie same opcje. Na przykład szybkie ciasto na smażone patelnie można ugniatać przy użyciu następujących składników:

W przypadku 500 gramów mąki (200 gramów) masła, 5 gramów soli, 2 łyżki wódki i 25 gramów cukru.

Ciasto pirozhka przygotowywane jest w następujący sposób:

 1. Mleko wlać do pulpitu slajdów.
 2. W centrum, trochę depresji.
 3. Wlać w nim wstępnie stopione masło wraz z wódką.
 4. Dodać pozostałe składniki i ugnieść ciasto w zwykły sposób. Po upływie około 15 minut.

To ciasto powinno być używane natychmiast, więc lepiej przygotować napełnianie z wyprzedzeniem.