490 Shares 6635 views

Przełączanie biegów na rowerze: jak skonfigurować?

W naszym kraju, można znaleźć ogromną liczbę ludzi, którzy są uzależnieni od jazdy na rowerze. Wszystkie obecne modele są już wyposażone w systemie zmianowym rowerów. Taki mechanizm jest po prostu niezbędne do wygodnej jazdy w każdych warunkach drogowych. Dziś transmisja na rowery są w kilku formach, z których każda opiera się na określonej pracy. Aby wybrać najbardziej dogodną opcję, należy zrozumieć, czym są, jaka jest różnica i czy biegu samodostrajanie na rowerze.


Różnorodność mechanizmów

Niezależnie od cech konstrukcyjnych każdego roweru biegów pozwala kierowcy racjonalnie alokować swoje wysiłki na pedałowania, biorąc pod uwagę siła nacisku i prędkości. W związku z tym jazdy na drodze z niepełnosprawnością staje się tak łatwe, jak na gładkim asfalcie. Wszystko przekładnia rower praca opiera się na zmianę przełożenia pomiędzy kołami obracającymi transportu oraz jego pedałów.

Zasada ta jest wspólna dla wszystkich rodzajów mechanizmów, które mogą być reprezentowane jako zewnętrzny wzorzec wewnętrzny lub w połączeniu systemu.

Pierwsza opcja znajduje się na transporcie pedału znacznie częściej. Jego praca opiera się na działaniu dwóch przełączników zamontowanych z przodu iz tyłu. Aby dowiedzieć się, jak przełączać biegi na rowerze, należy wziąć pod uwagę każdy z mechanizmów oddzielnie.

Przedni zewnętrzny rzucanie biegów

Jest to struktura w ruchomą ramę, wewnątrz której łańcuch przechodzi. Tak więc, podczas zmiany biegów na rowerze wraz z przepływem samej ramki, i to ruch łańcucha do pożądanego gwiazdy.

Zasada działania mechanizmu – jeszcze nie jest jedyną opcją przy wyborze, ponieważ takie konstrukcje mogą znacznie różnić się od siebie z przyczyn takich jak:

 • Sposób mocowania korpusu;
 • Kąt mocowania w stosunku do korpusu rowerowej;
 • wariant mocowania liny.

Rower kabel przesunięcie w tym samym czasie może wejść przełącznika od góry, od dołu. Możliwe jest również użycie obu opcji. Drugi parametr musi być dobrane ze szczególną starannością, aby zapewnić prawidłowe działanie mechanizmu jak najwięcej, a sama konstrukcja montażowa może być zaciski lub wagony. W każdym razie, skuteczne działanie mechanizmu jest zapewnione tylko bez natychmiastowej silnej presji na niego w momencie przełączania.

Tylny zewnętrzny zmiany biegów

Zatrudnienie tej konstrukcji jest zupełnie analogiczny do powyższego z przodu, z tą tylko różnicą, zaangażowanych w kilku gwiazd. Posiada również ramę ruchomą, która jednocześnie zapewnia wymagane napięcie łańcucha i nie pozwala mu się puścić w innym kierunku.

Ten rower przekładnia biegów posiada również pewne parametry, według których, aby wybrać odpowiednią opcję. Należy zwrócić uwagę na:

 • Rodzaj zamocowania do roweru;
 • przełączenie krok kablowej;
 • różnica w średnicy gwiazd;
 • rodzaj trakcji.

Co ciekawe, średnica największych gwiazd w tym przypadku zawsze będzie taka sama, a wybór tych parametrów powinna być oparta nie na osobistych preferencji i idealnie nadaje się dla danego modelu motocykla.

Plusy i minusy systemu zewnętrznego

Wśród pozytywnych aspektów branych pod uwagę wiele struktury odosobniony prostota, tanich, niewielkich rozmiarów i z tego wszystkiego, duża liczba przełożeń biegów. Oczywiście minusy zewnętrzne zmiany biegów na rowerze jest nie mniej.

Należą do nich:

 • wysokie prawdopodobieństwo awarii upadku;
 • przełączenie tylko podczas jazdy;
 • często zużycie łańcucha;
 • wysoki stopień wpływu czynników zewnętrznych na pracę.

przełącznik wewnętrzny

Mechanizm ten jest rzadkie modele do jazdy górskiej, ale często jest stosowana do roweru miasta. Opiera się ona na rękawie planetarną, która znajduje się z tyłu i otacza cały mechanizm do przełączania. Z tym wzorem na zewnątrz jest tylko jedna gwiazda widać w przedniej części ciała rowerów i jeden z tyłu, połączone łańcuchem. Ilość prędkości tego projektu jest również dość duża. Ponadto, konstrukcja mechanizmu hamulcowego jest zamontowane.

Plusy i minusy systemu wewnętrznego

W porównaniu z tym zewnętrznej struktury na zmiany biegów rower może być wykonywane nawet przy pełnym Zatrzymaj transportu pedał. Ponadto, wszystkie elementy robocze są umieszczone w tulei, a tym samym zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych, są trwałe i niezawodne. Wbudowany hamulec i łatwość użytkowania należy również przypisać do systemu świadczeń, ale są wady. Wśród nich wiele mechanizmu wagi, niezdolność do naprawy dróg i złożoność ruchu w jednostkach ciernych.

System kompozytowych

Opisuje szczegółowo to nie ma sensu, gdyż taki mechanizm zbiera wszystkie wady obu powyższych struktur. To można znaleźć tylko na rowerach miejskich, a jest to hybryda i konwencjonalna tuleja zewnętrzna struktura.

Zasada działania mechanizmu

Model roweru, ze zmianą prędkości często wyposażone w dwa-trzy gwiazdy przed zwane wiodące i kilka razy więcej gwiazd tył zwanych niewolników. Wieńce są rozmieszczone tak, że najmniejszy jest najbliżej ciała roweru i jest uważany za pierwszego. Z tyłu jest gwiazdą przeciwnie są ponumerowane od największego, który jest najbliżej ramy. Prawidłowe zmiany biegów na rowerze powinna być prowadzona w określony sposób, który nie pozwala łańcuch mocno pochylona, co prowadzi do szybkiego uszkodzenia całego mechanizmu.

Tak więc, na przykład, na rowerze z trzema gwiazdkami przednie i tylne dziewięciu przełączania będzie w następujący sposób:

 1. Przodu duża gwiazda być używany w sieci z tylną № 7, 8 lub 9, dostarcza się płynną jazdę na torze, bez przeszkody.
 2. Średnia tarcza rozkłada obciążenie wraz z napędzanym numeru Star 4, 5 lub 6 dla jazdy na wiejskiej drodze, nierównej nawierzchni, z wiatrem w twarz lub inne przeszkody.
 3. Trzecia gwiazda Gości jest połączony z kołem zębatym 1, 2 lub 3, tworząc komfortową jazdę po wyboistych drogach, podnoszenia ciężkich i innych przeszkód.

podstawowe warunki

Do przekładni zmiany na rowerze stacjonarnym jak najbardziej komfortowy, a nie tylko brać pod uwagę stopień rozdrożu. Podstawowym kryterium wyboru częstotliwości nadawania pedałowania, w którym min w idealnym przypadku powinna wynosić 80-110 obrotów na minutę. Tylko wtedy, gdy prędkość jazdy to zawsze będzie wygodne i nie jest zbyt męczące, więc zaczynają się wysokie prędkości nie jest pożądane.

Aby przedłużyć żywotność przekładni roweru, należy pamiętać, że głównym przedni jest gwiazdą czynnika roboczego, ponieważ jest to nie pozwala na znaczący obwód zniekształceń podczas ruchu. Wyrzucając jakąkolwiek gwiazdę łańcuchową jest całkowicie kontrolowany przez kolarza. Tak więc właściwy algorytm należy obserwować działanie pary wodnej opisany w powyższym przykładzie.

Przepisy na rowerze z prędkością przełączania

Pierwszym z nich jest ostrożne obchodzenie całego mechanizmu. Łańcuch nie powinien znacznie pochylać podczas pracy, jak i podczas przełączania obrotów mają minimalne obciążenie. Ponadto, każda zmiana musi być przeprowadzane stopniowo. nie powinna „przeskoczyć” bezpośrednio od pierwszego do ostatniego transferu, więc przed jazdą do góry jest lepiej, aby przełączyć się z góry.

Regulacja mechanizmu

W rzeczywistości, regulowana dźwignia zmiany biegów na rowerze nie jest zbyt trudne dla rowerzystów i może być łatwo zrobić samemu. Potrzeba tej procedury jest mieć problemy podczas zmiany lub wręcz niemożliwe, aby zmienić bieg. W każdym razie, prace należy rozpocząć od tyłu konfiguracji mechanizmu. Rozważmy wszystko w porządku.

Ustawianie tylną przerzutkę

Przed dostosować gearchange rowerowej powinna zbadać strukturę i zapewnienia jego integralności. Dostosowanie jakości może odbywać się tylko pod warunkiem, że napinacz łańcucha jest ściśle równoległe gwiazda kasety.

Ustawienie rozpoczyna ustawianie łańcuch zamiast poruszać się z bardzo dużą prędkością, która jest najmniejszą gwiazdą. Następnie regulacja odbywa się poprzez skręcanie śrubami pobliżu samego łańcucha. Górna powinna kręcić tak, że jej poziom przełączania z małą gwiazdą wałka, podczas gdy dolna śruba musi wyrównać klip z dużej gwiazdy. Teraz trzeba bieg liny na rowerze wyciągnąć i schować we wnęce koło śruby blokującej, która jest następnie dokręcone. Pozostaje tylko sprawdzić jakość pracy wykonanej przez przełączanie transmisji i upuszczenie prędkości. Jeżeli stopy są wliczone złe, a następnie rozciągnąć linę potrzebuje trochę łatwość, ale inny mechanizm regulacji na linie mount. Kiedy prędkość spada kabel powinien być zły, wręcz przeciwnie, aby dokręcić.

Wszakże to zrobić tylko w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania całej konstrukcji, która jest wykonywana podczas instalacji łańcuch z tyłu oraz duża gwiazda na trochę pochodzić. W tym układzie, szczegóły mechanizmu musi pociągnąć za łańcuch tak, że górna rolka tak blisko gwiazdy, ale nie dotykając go. Podobne prace muszą być wykonane przez ustawienie obwodu w odwrotnej pozycji – na plecach małą gwiazdą i wielkim przodu. Stopień naprężenia regulowane przez specjalne śruby, która jest wyższa niż innych.

Ustawianie przednią przerzutkę

Przed skonfigurowaniem zmiany biegu na rowerze, ale również musi zapewnić dokładność i niezawodność mocowania całego mechanizmu do ramy rowerowej. Po to, że niezbędne jest ustawienie prędkości minimalnej poluzować przewód regulując odległość pomiędzy ramą i ruchem śrubowym łańcuch stronie. Idealny luka jest odległość od jednego milimetra, po czym kabel musi być zabezpieczona w specjalnej wnęce koło śruby. Podobne działania prowadzone są przy maksymalnej prędkości, tylko aby mieć kontrolę nad lewą śrubą. Po wszystkie etapy niezbędne do pracy, aby spróbować złagodzić napięcie kabla, jeśli jest to konieczne. Takie sytuacje występują, gdy zły przełącznik na małej gwiazdy. W przeciwnym wypadku, gdy zły ruch do wielkich gwiazd, kabel trzeba ciągnąć mocniej.

W oparciu o powyższe, należy wykonać bieg self-strojenia na rowerze nie będzie trudne nawet dla początkującego, zwłaszcza dlatego, że narzędzia są niezbędne w obecności każdego jeźdźca.