260 Shares 6673 views

Leczenie arytmii z homeopatii

Zhan Puare. Homeopatia na choroby serca.

"Homeopatyczne Medicine". Moskwa. 2000

Przedwczesne pobudzenie prowadzi do przedwczesnych skurczów mięśnia sercowego, która jest widoczna w badaniach serca przez sondowanie nadgarstka lub szyi. Pacjent wie o swojej niedyspozycji i często doświadcza kiedy bije niejasne uczucie, pchania lub skurcz w sercu, czy jest on pokonany przez państwa nieskończonej nudy lub niepokoju.

Uderzeń może być jedno i dwuosobowe. Trzy kolejne bity i napadowy częstoskurcz wywoływany. są one często pierwsze objawy ciężkiej choroby serca, która wymaga poważnego traktowania.

leczenie

odruch ekstrasystoli

Są one wyświetlane podczas ataku ostry, kurcze ból – wątroby, nerek lub kolki żołądkowo-jelitowe – jak odpowiedź organizmu na ból. Dlatego lekarz musi najpierw usunąć bolesne objawy.

W różnych zaburzeń niestrawności, które mogą wywołać skurcze dodatkowe stosowane Carbo Vegetabilis Kali carbonicum lub Argentum nitricum.

Żeńskiej dysfunkcji narządów płciowych można zaobserwować zaburzenia rytmu serca. W tym przypadku jeden z najbardziej skutecznych środków leczniczych jest Lilium tigrinum, zwłaszcza gdy kobieta skarży się na ciężką ciężkości w brzuchu, zmuszając support krocze ręcznie lub zastosować bandaż ciśnienia i od serca – uczucie ściskania i drętwienie lewej ręki, zmniejsza się w pozycji leżącej na lewym boku. Często objawy te występują w okresie menopauzy, a dokładne badanie ujawniło objawy wypadania lub mięśniak. Ekstrasystoli arytmii obserwowane podczas zmian robaków w tym przypadku, najlepiej preparat Spigelia. Gdy zaburzenia trawienne wywołane przez robaki pasożytnicze, pokazuje Chin.

emocjonalne uderzeń

Zazwyczaj te arytmie obserwowano jawnej czy tajnej niewydolności serca. W sytuacjach stresowych, rytm serca jest zwykle krótko i lekko.

Ignatia (Ignacy)

Pacjent jest nerwowy, czuły, wrażliwy, z ostro różnych nastrojów.

Zwykle istnieje wiele objawów zaburzeń psychicznych i zaburzeń czynnościowych, które pojawiają się w różnych problemów, smutków, itp

Aconitum (aconitum)

Jest wskazany w przypadku stanów przewlekłych, występuje po nagłym strachu i

towarzyszy ogólnego niepokoju, smutku i strachu przed śmiercią.

Ekstrasystoli arytmii po nagłym strachem, zwłaszcza jeśli towarzyszy im bólu i strachu przed śmiercią.

Coffea (Koffea)

To nie jest używany tak często, jak w dwóch poprzednich z emocjonalnym ekstrasistoliyah.

Pacjent jest bardzo czuły i nerwowego. Różne stany neurologiczne nie do przyjęcia z powodu silnego bólu, ale raczej ze względu na ogólnie zwiększenie czułości.

Szczególnie pokazano ten lek do leczenia zaburzeń rytmu serca pojawiły się po silnych pozytywnych emocji.

arytmia funkcjonalny

Tytoń, alkohol, kawa i herbata w szczególności może doprowadzić do powstania

ekstrasystoli arytmia. Ale najbardziej arushenie rytmu serca spowodowane nadmiernym stosowaniem różnych leków alopatycznych, w szczególności, Digitalis i salicylan sodu. W tych przypadkach, leki homeopatyczne są wybrane czysto indywidualny.

Aby wyeliminować niepożądane efekty w homeopatii używany: Gelsemium – w

nadużywanie tytoniu; Chiny – z nadużywaniem herbaty; Ignatia – nadużywanie kawy.

Arytmii z organicznymi zmianami serca

Ekstrasystoliczna arytmii powstają, gdy organicznych uszkodzeń mięśnia sercowego (IHD

kardiosklerosis, dystrofia, stan zapalny). W tym przypadku leczenie objawów czynnościowych nie robi nic – trzeba skupić wszystkie wysiłki na leczeniu organicznych uszkodzeń mięśnia sercowego.