475 Shares 3668 views

Mandarynki. Kalorii, właściwości. Mogę przytyje z mandarynek?

Mandarin – najjaśniejsza przedstawiciel rodziny cytrusowych. Jak wiadomo, miejsce narodzin owoców są Indie, ale nazwa pochodzi od Chińczyków. W Chinach, mandarynki nazywana sławnych i bogatych ludzi, którzy mogliby uzyskać najlepsze z wszystkiego. Według legendy, to mandarynka i był jednym z ładne, smaczne, ale niedostępne dla każdego owocu.


Obecnie brak tego owocu nie jest przestrzegana. Mandarynki uprawiane w południowych regionach Chin, Japonii, Brazylii, Grecji, Maroku, Turcji, Włoch, Algierii, Abchazji, Azerbejdżanu, Gruzji i innych republik Azji Środkowej. Niemniej jednak duże zapotrzebowanie na mandarynki z Turcji. Mały, pomarańczowy, słodki i aromatyczny owoce są najbardziej popularne sklepy spożywcze towarem bliżej zimy. Ale najlepsze są mandarynki z Abchazji, ponieważ są one najbardziej delikatny i słodki.

Dla Rosjan Mandarin – jest przede wszystkim symbolem Nowego Roku, to w tym okresie na półkach sklepowych pojawiają się pomarańczowe owoce. Nie mandarynki w sezonie zimowym jest nie tylko przyjemne i smaczne, ale także użyteczne. Mandarynek zawiera wiele witamin, kwasów, minerały, błonnik, oleje, itp Mandarin – idealne profilaktyczny przeciwko przeziębieniu, grypie. Wiele dziewcząt, jak mandarynki. Kalorii im zależy od poziomu cukru. Mandarynki kalorii, które 30 są zazwyczaj kwaśne. Średnio, mandarynki, których gęstość kaloryczną pomiędzy 30 i 40 zawierają 100 g 1,8 Tłuszcz, 7, 5 węglowodanów. Argumentować, jak mandarynki, które kalorii nie przekracza 45 kcal na 100 gramów, są szkodliwe dla figur głupie, ponieważ owoce na niewielkiej części kalorii i rachunków tłuszczowych do różnych witamin i kwasów mineralnych ciała. A jeśli nadal masz wątpliwości, kupując they mandarynki, kalorie, zapewniamy, że jest! Jeśli jesteś poważnie obawiają odzyskać kcal mandaryńskim nie jest niezależna. Zobacz zawartość cukru i fruktozy, która w porównaniu z jabłkiem, na przykład, jest znacznie wyższa.

Mandarynki zachowują swe korzystne właściwości przez długi czas. Jest to również ogromny plus owoc jest to, że azotany w nim nie są zbierane, bo mandarynki mają kwas cytrynowy, niszcząc je. W Mandarin pomocny wszystko od skóry na kości. Olej z owoców jest aktywnie wykorzystywany w kosmetyce i medycynie, przemyśle perfumeryjnym i gotowania.

Niestety, mandarynki nie są tak doskonałe, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Owoce są klasyfikowane jako wyjątkowo alergennych cytrusów. Nawet jeśli dana osoba w swoim życiu nigdy nie wystąpiła reakcja alergiczna z jedzenia tych owoców, może to nastąpić. Osoby z dużą wrażliwością alergiczną często nie może nawet dotknąć owoców mandarynki. Mieć dziecko z dzieciństwa rozwinięcia odporności na ten produkt, trzeba dziecku dać dzieciakowi kroplę soku z mandarynki.

Szczególnie cenione mandarynki olejku. To przemysłowo produkowane bez dodatku chemikaliów i zanieczyszczeń. olej skórki mandarynki uspokaja organizm, łagodzi zmęczenie i stres. Oleje mają również pozytywny wpływ na układ pokarmowy i krążenia, poprawia pracę wątroby, zmagają się z nadwagą, eliminuje toksyny z organizmu toksyn. W olejach kosmetycznych są wykorzystywane w procedurze pozbycie się cellulitu i kąpieli aromatycznych. W medycynie, olejki eteryczne z mandarynki stosowane w inhalacji. Olej gotowanie jest potrzebne do wypieku, a także sos lub sałatkowych dressingów i produktów mięsnych. Niektóre gospodynie mają szczególną miłość do gorzko-słodkiej mandarynki dżem.

Gdziekolwiek stosowane mandarynek, są bardzo przydatna funkcja. Kompleks witamin, które wzbogaca nasze ciało ze spożyciem tego owocu jest wymagane w każdym okresie zimy i wiosny beri-beri.