241 Shares 2000 views

Zastosowanie grzyba. Chaga brzozy: Właściwości lecznicze, wskazania i przeciwwskazania

Wielu z nas zna z tradycyjnych metod leczenia różnych chorób. Korzystanie z niektórych z nich, nasze babcie leczono naszych rodziców, a oni z kolei nas.


Wiele przydatnych właściwościach ziół, grzybów i innych roślin są udowodnione naukowo, bo nie ma nic niezwykłego w leczeniu środków ludowej. Rozważmy cudownych sposoby leczenia na przykład, stosowanie grzyba – pasożyta grzybów.

opis

Jak już wspomniano, Chaga – pasożytnicza grzyb, który rośnie głównie na osiki, olchy i popiołu górskich, ale użytecznych właściwości ma tylko grzybową cięcie z brzozy, dlatego nazywany jest również brzoza grzyb.

Chaga należący do rzędu krzesiwo. Zarodniki tego gatunku spaść na usterek drzew lub miejscach, gdzie ciasto zostało przerwane integralności powłoki. Tam i wziąć grzyby korzeniowe przyszłość.

Jak brzoza Chaga? Hodowanie grzyba osiąga masie 2 kg. Jest to dość stałe osadzanie się ciemnobrązową i żółtawy smug spodu. Czasami ręcznie usunąć ten build-up jest bardzo trudne, ponieważ jest cięty.

Skład środek leczniczy

Zastosowanie grzyba jest w bogactwie w błonnik. Grzyb składa się z dużej ilości żywic, a także duże ilości kwasu (obejmujących między innymi mrówkowy, octowy, winowy i tym podobne. D), przy czym Chaga pomaga normalizować równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.

Ma ogromną ilość pierwiastków niezbędnych dla organizmu. .. Spośród nich, żelaza, srebra, kobaltu, niklu, potas, magnez, cynk, itd. Ponadto grzyb:

 • Melanina – element, który jest odpowiedzialny za regenerujące i działania przeciwzapalnego. Pomaga również poprawić procesy metaboliczne organizmu.
 • Lotny – działanie przeciwbakteryjne.
 • Flawonoidy – elementy mają działanie moczopędne i żółciopędnie, a także konkurować ze skurczami i zapalenia.

Zastosowanie grzyba drzewnego zerowej, w przeciwieństwie do oddziaływania na organizm ludzki. Gatunek ten może rosnąć na drzewie przez około 20 lat, ale prędzej czy później doprowadzić do śmierci drzewa. Taka jest destrukcyjna grzyb i uzdrawiania w tym samym czasie.

grzyb akcja

Spektrum działania uzdrowienia grzyba jest bardzo szeroki:

 • Ma działanie przeciwzapalne.
 • Pomaga przywrócić właściwości krwi.
 • Ma działanie bakteriobójcze.
 • Obniża ciśnienie krwi.
 • To pomaga wyeliminować ból.
 • Przyspiesza metabolizm.
 • Normalizuje funkcję przewodu pokarmowego jak i pracy enzymów.
 • niszczy patogennych flory jelita i żołądka.
 • Usuwa toksyny z organizmu.
 • Ma pozytywny wpływ na nerki i wątrobę.
 • Jest to lek moczopędny.
 • Pomaga leczenia raka żołądka i wrzody jelit, rozluźnia mięśnie gładkie jelit, a tym samym zwolnienie skurczów.
 • Pozytywny wpływ na układ nerwowy, dźwięki i wzmacnia go, pomaga przywrócić nerwów cholinergicznych.
 • Reguluje poziom cukru we krwi.

Oto mały grzyb Chaga, właściwości użytkowe, które są fenomenalne. Gdy stosowane właściwie, to znaczy może mieć skomplikowaną akcję i wyeliminować wiele problemów na raz.

Co choroba walcząc Chaga?

Jeśli nie ma żadnych poważnych chorób, stosowanie grzyba byłoby zapobieganie różnych problemów z ciałem. Również przyczynić się do poprawy jego stanu jako całości. Że traktuje brzoza chaga?

Grzyb jest nie tylko doskonałym środkiem zapobiegania, ale także borykają się z problemami, takimi jak:

 • Onkologicznych – prowadzi do regresji tych chorób, poprawa układu odpornościowego, przyczynia się do zwiększenia efektywności leczenia protivoonkologicheskogo.
 • Choroby wątroby, obejmującej marskość wątroby.
 • choroby nerek (zapalenie nerek Odmiedniczkowe zapalenie nerek).
 • Problemy z piersi – piersi.
 • Choroby błony śluzowej żołądka (nieżyt żołądka, polipy).
 • Problemy ze skóry (zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik, oparzenia).
 • Traktuje problemy ustnej (zapalenie jamy ustnej, zapalenie przyzębia).
 • Jest on zmaga się z bezsennością i stresem.

Przeciwwskazania

Ale nie należy zapominać, obecność przeciwwskazań, nawet w zabiegach ludowych. Zatem przyjmując grzyb należy wyrzucić, jeżeli:

 1. Zostały rozbite układ nerwowy. Grzyb ma pozytywny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, ale przewlekłe podawanie procesu odwróconej może występować i przyczynić się do wzbudzania Chaga układu nerwowego. Zmniejszenie dawki lub tymczasowe zawieszenie leczenia stan ośrodkowego układu nerwowego jest znormalizowane.
 2. Człowiek ma przewlekłe zapalenie okrężnicy lub biegunki.
 3. Ci dożylnie glukozę wejść – w tym przypadku zastosowanie grzyba nie jest dozwolone.
 4. Pacjent otrzymał leczenie antybiotykami. Od Chaga nie jest kompatybilny z penicyliną, leczenie grzyba lepiej odłożyć.
 5. Jeśli masz problem, zatrzymanie płynów w organizmie, lub obrzęk, Chaga w małych dawkach nie pomoże. W tym przypadku zaleca się zaparzania herbaty bardziej nasycone.

To z tej listy poważnych chorób walczących Chaga grzyb. Przydatne właściwości grzybicze są unikatowe. Znajduje to potwierdzenie w odpowiedziach tych, którzy go akceptują. Ale należy pamiętać, że korzystanie z grzyba jest tylko w przypadku, jeśli się odpowiedniej diety. W leczeniu diecie powinno wykluczać mięsa tłuszczowe wędlin, napojów gazowych, konserwy marynat i inne, jak również jedzenia zawierający nadmiernych ilości węglowodanów. Z zastrzeżeniem tych wskazówek pomoże Ci mieć pewność, że leczenie, w którym znajduje się Chaga Birch.

Aplikacja & Przepisy

Rozważmy teraz konkretne zastosowanie tego środka ludowej. Samodzielnie przeprowadzić odpowiednie leczenie, musi się zastanawiać, jak zaparzyć brzoza chaga. Przepisy na to jest wiele, a oto niektóre z nich.

przepis 1

Będziesz miał tylko 50 uncji. zgnieciony grzybów, jak również pół-l ciepłej wody.

Przygotować naczynia ceramicznego wypełnienia i suchy proszek z ciepłą wodą. Otrzymana mieszanina może wymagać, w temperaturze pokojowej przez dwa dni. Po wymaganego czasu minęło, wlew należy opróżnić i ciasto jak przezwyciężyć.

Otrzymujemy pewną ilość cieczy i napełniania jako ciepła woda w naparze ponownie uzyskać 500 ml napoju.

Wlew musi przyjąć jedną szybę (200-250 ml) przez pół godziny przed posiłkiem, trzy razy dziennie. Przebieg leczenia – 3 miesiące. Pod koniec każdego miesiąca należy zrobić przerwę na 10 dni.

Należy pamiętać, że przed pić napar, herbata musi być wstrząśnięty. Gotowane środki przechowywane w lodówce.

przepis 2

Wiadomym jest, że w onkologii pomaga Chaga Birch. Korzystanie z tego narzędzia nie jest ograniczony do infuzji. Na przykład, raka krtani przeprowadzono oddechową.

Aby to zrobić, trzeba kilka rozdrobnionego grzybów, które wlać do misy i wlać dwie filiżanki wrzącej wody (około 50 ml). Po odczekaniu 10 minut, pan pochyla się i obejmuje duży ręcznik lub koc. Należy wdychać opary przez 5 minut.

Procedurę powtarza się 2 razy dziennie w ciągu 3 miesięcy, przeprowadzenie przerwę na końcu każdego miesiąca w ciągu 10 dni.

Leczenie będzie bardziej skuteczne, jeśli pacjent jednocześnie z wdychaniem otrzyma zastrzyk grzyba. W skojarzonego leczenia powinny być picia na co dzień i spędzić dzień wdychania.

przepis 3

Jeśli cierpisz z powodu chorób układu pokarmowego lub bezsenność, następujące ekstrakt pomoże przezwyciężyć te bolączki.

Trzeba będzie 100g. zgnieciony grzyby i 500 ml dobrej wódki. Słoik zasnął grzyb i wypełnić go z wódką. Usunięcie mieszanki w ciemnym miejscu w ciągu 2 tygodni, od czasu do czasu wstrząsając strukturę. Po upływie czasu niezbędnego zaczynamy akceptować. 1 łyżeczka infuzji rasy w 30 ml ciepłej wody i ma 3 razy dziennie przed posiłkami. Zapewniamy leczenie przez 14 dni, następnie zrobić przerwę na dwa tygodnie i ponownie powtórzyć kurs.

W rzeczywistości, skuteczne recepty brzoza grzyb jest znacznie więcej, i je wypróbować, można osobiście sam. Jednakże, jeśli masz do czynienia z tego grzyba po raz pierwszy, te 3 recepty będzie doskonałym leczenie począwszy, a następnie można spojrzeć na siebie indywidualnie do odpowiednich przepisów.

Wskazówki i sztuczki

Że leczenie dało pożądany rezultat naprawdę słuchać następującej rady.

 1. Niewątpliwie chaga znaleźć bardzo łatwo. Można go znaleźć nawet w brzóz miejskich, ale w żadnym wypadku nie należy używać tego grzyba w leczeniu. Większość drzew w mieście znajduje się w pobliżu drogi, z powodu których Chaga pochłania wiele odpady niebezpieczne, ponieważ stosują podobną narośl zabronione.
 2. Chaga mieszać z innymi krzesiwo dość łatwe, ponieważ jeśli nie ma niezbędne doświadczenie w poszukiwaniu grzybów, to najlepiej kupić już posiekane surowiec w aptece. Który, nawiasem mówiąc, jest gwarancją jakości.
 3. Jeśli zdecydujesz, aby dostać się grzyb, a następnie zwrócić uwagę na twardość i kolor – nie należy brać zbyt stary (całkowicie czarny i bardzo twarde) z już martwych drzew.
 4. Przed rozpoczęciem leczenia należy upewnić się, że naprawdę można używać i nie mają choroby grzybowe określone w przeciwwskazań.
 5. Bez względu na cudowne traktowanie własności, brzoza Chaga (wlew i wdychanie nim) ma swoje przeciwwskazania, więc należy podjąć dopiero po konsultacji z lekarzem, który, choć nie przepisać grzyb jako lekarstwo, ale powie to, czy możliwe jest, aby połączyć tradycyjne metody z głównym terapii. Nie angażują się w siebie – może to być niebezpieczne dla zdrowia.
 6. Nie nadużywaj tego narzędzia. Birch półka grzyb, właściwości lecznicze, które są zatrzymywane, nawet jeśli jest przechowywany w domu przez wiele lat, nie może być skuteczny przy częstym recepcji. Pomimo faktu, że ona nie ma skumulowany efekt w organizmie, długotrwałe stosowanie może spalić na panewce. Dlatego zawsze wykonać przerwy.

Z zastrzeżeniem tych wskazówek pomoże Ci zdecydowanie brzoza chaga.

opinie

Teraz, gdy są w pełni zapoznać się z magicznym pociskiem jak Chaga, to pozostaje tylko do zapoznania się z tymi, którzy już próbowali się leczenie siebie.

Oczywiście pewne właściwości leczniczych grzyba zostać potwierdzona naukowo. Takie jak zdolność do walki z rakiem. Jednak należy zauważyć, że ci, którzy często bierze herbatę z tego grzyba, 90% żyć bez tych dolegliwości.

Można również spotkać wiele opinii o tym, jak grzyby po otrzymaniu tylko miesiąc osoba staje się spokojniejsze. Normalny sen, poprawa koloru skóry i pojawienie się w ogóle.

Ponadto ci, którzy regularnie się grzyb na długi czas (z przerwami oczywiście), twierdzą, że Chaga pomaga zachować młodość, a to nie jest zaskakujące. Połączone działanie elementów roślin zmaga się z toksyn, przyspieszając ich metabolizm i wyprowadzanie, przy czym przechowywane i youthfulness skóry i ciała jako całości.

Wiele kobiet użyciu ekstraktów grzyba w leczeniu chorób kobiecych, a to daje pożądany efekt. Douching naparów z różnych ziół i grzybów pomaga przezwyciężyć nieprzyjemne wyładowania i pomaga leczyć różne zapalenie pochwy.

Tak więc, możemy stwierdzić, że brzoza półka grzyb, właściwości lecznicze, co jest potwierdzone przez tysiące ludzi, jest panaceum na wiele chorób, które nie zawsze jest możliwe do wyleczenia metody medyczne i terapeutyczne.