145 Shares 4383 views

akcesoria wędkarskie: rodzaje urządzeń, prawidłowy dobór, instalacja

Dawno już minęły czasy, kiedy rybacy uzbrojone w lekkie prętów ze stawu w postaci typowej żyłki, spławiki, haczyki i ciężarki. Nowoczesne producenci oferują sprzęt wędkarski całkowicie odmienne podejście do poziomu technicznego procesu organizacyjnego. Na rynku można znaleźć wysokiej przędzenie, plecionka, niezawodnego kołowrotka i haki różnych formach. Wszystko to pozwala na tworzenie efektywnych środków gwarantujących procesu połowowego. Ale przed tym należy zdecydować, co będzie bardzo proste. Rodzaje urządzeń są dość zróżnicowane, a niektóre z nich wymagają nie tylko dostępność wymaganych elementów funkcjonalnych, ale także zdolność do prawidłowego wdrożenia ich do ogólnego projektu.


Podstawowe akcesoria spławikowe

Połowy typ przynęty pływaka jest dostępna dla niemal każdego, kto chce łowić. Z takim wypadku proste oprzyrządowanie, które obejmuje bezpośrednio pręt, żyłki, pływak, jako grudki ołowiu i obciążnikami. Oczywiście, pręty zatrzaskowe mogą zmieniać parametry poszczególnych składników, ale zwykle, sam skład pozostaje bez zmian. Inną rzeczą jest to, że istnieją różne typy konfiguracji, w tym struktury dna. Muszą spełniać kilka innych wymagań, a kompozycja elementów zwykle wygląda łatwiejsze.

Modele wędkę wybrane z minimalnej długości 4 m. Jest to średnia długość minimalna, chociaż są krótkie wersje przeznaczone do ciasnego odlewu od brzegu. Monofilament obliczono grubości i długości. Najważniejsza jest pierwsza opcja, ponieważ pozwala określić możliwości połowów określonych rozmiarach. W większości przypadków, nowi pomocą wielkości od 0,1 do 0,2 mm. Jako pływak może być dowolny obiekt o wydłużonym kształcie, który jest widoczny na powierzchni wody. To samo odnosi się do przesyłki jako ołowianego śrutu – najważniejsze, aby obliczyć siły grawitacji. Ponadto, zestaw komplementarnych przynęt i przynęty. Na przykład, przynęty silikonowe szczupaki stosuje się obraca. Istnieją modele wielokrotnego użytku, a są przynęty przeznaczone do jednego odlewu.

Snap-in "zig-rig"

Ta konfiguracja jest nieco przerywane z technik dolnych, ale powinna być postrzegana jako kontynuacja projektu pływaka (The charakter powołania). Typowy „zig-rig” służy do karpia, co odróżnia tę metodę od ogólnej rodziny platform dennych. Tradycyjne urządzenie do realizacji tego sposobu przewiduje się włączenie do ruchomego obciążnika i pływaka z antizakruchivatelem które umożliwiają zastosowanie małych rozmiarów przynęty nawet metr od dołu. Używany jako długiej smyczy wykonane z ftorokarbona wielkości 20-25 mm. Jest to kolejna cecha tej technologii. Jeśli zwykle donk daje szerokie możliwości wykorzystania ogromnego podajnik do połowów, „zig-rig” jest prowadzony przez skromnej wielkości substancji czynnej. I to pomimo faktu, że polowanie jest prowadzona na dużą karpia. Jeśli chodzi o przynęty, możliwe jest użycie pływających kulek roślinnych lub zwierzęcych opartych, jak również ich syntetycznych substytutów.

Rodzaje platform dolnych

Teraz konieczne jest, aby rozważyć bardziej klasyczny dolną strukturę. Główną cechą tego systemu jest umożliwienie dno połowu. Bait akty zwierzęcych, roślinnych lub dyszy żywą przynętę. wariant podstawowy obejmuje udilnik z motoviltse, żyłki, haczyki ciężarka i kilku stałych smycze. W zależności od udilnika mogą się różnić możliwości oferowanych akcesoriów rybaka. Rodzaje produkcji o długości około 0,8-1,5 udilnikom m są niezawodne i sprężystość. W związku z tym można je stosować w łapaniu silny i problemy w grze rybę. Opcja ta nazywa się „głuchy”. Wędkę składa się z górnej kolanowych klasyczne prętów, walcówki lub odcinka rury jałowcowy Dural grubości 1-1,5 mm. Grubości rusztowania mogą być 0,3-0,6 mm, a długość segmentu wynosi 60-70 m Prowadzi powinna być utworzona cienka, aby była mniejsza od linii głównej. – w długości jest rzędu 25 cm.

Zastosowanie urządzeń samozaładowczego

Alternatywą dla klasycznego dolnym biegu może być również struktura, która zawiera system samozaładowczego pływaka. Jego osobliwością jest to, że wędkarz może kontrolować proces gryzienia przez antenę. Głównym metalowy ciężarek znajduje się w obrocie, dzięki czemu łatwiej techniki odlewniczej. Z kolei dwa hak cięższe granulek, które znajdują się nieco wyżej na tym samym rusztowaniu. Ta przystawka prętów zapewnia, że jeśli umywalka przynęty do dna za pomocą ciężarków, rybak dowiaduje się o gryzienie, które nie mogą nawet mieć czas na pozycję pionową. Antena będzie gryźć, i pod warunkiem, że przynęta będzie leżeć na dnie. W każdym razie, główny element sterujący przystawki – układ ciężarek długość haka. Zmieniając go, można uzyskać jedną lub inną przynętę lokalizacji w różnych warstwach wody.

Rodzaje wiertnicze jig

Jig – jeden z najczęstszych odmian wyposażenia przędzenia, która sama działała jako platforma dla innych typów struktur rybackich. Głównym celem tego systemu – połowu ryb drapieżnych. Ponadto przeprowadzono połowu problem warstw dolnych w odniesieniu do ciężaru 20 kg. Faktycznie, nazwa „giga” pochodzi z zachowania przynęty. Na przykład, ta sama przynęta na szczupaki silikonowy można tworzyć przyciągające efekt, który polega na szybkich ruchach. Oprzyrządowanie zapewnia przednią wysyłki przynętę, która jest już w wodzie zapewnia oryginalną grę – opada na dno pod ciężarem ładunku.

W odniesieniu do gatunków różnią się one w postaci haków ładunkowych i tym samym przynęty. Na przykład, przystawki „Texas” polega na zastosowaniu wag w postaci kul, a hak pochodzi ze zbioru offset i przypomina robaka. I popularny system „Karolina”, w którym luz przynęta. W innych platform tego typu mogą być stosowane skręcarki i miękkiego tworzywa przynęty, która przyciąga uwagę wielu ruchów w wodzie, w niektórych przypadkach – i wpływ aromatycznych.

Jak utworzyć przystawki?

W pierwszej kolejności ustalonej przez ogólną zasadę, która będzie rybołówstwo. Tradycyjny olinowania pływak wymaga szczególnej uwagi na obciążenie mocy na pręcie, ponieważ ten rodzaj koncentruje się na lądowanie dużych ryb. Inne kryteria tworzy dolną obudowy. Rodzaje urządzeń do połowu sposób coraz bardziej koncentruje się na konfiguracji części roboczej na żyłce. Która jest określana przez liczbę potencjalnych klientów, głębokość zanurzenia umieszczenia przynęty i innych aspektów.

narzędzia montażowe

Po pierwsze, pręt jest przymocowany do bębna, a jeśli to nie obejmuje akcesoriów, załączony jest żyłka. W przypadku klasycznego masztu pręta ze szpuli żyłka przełęczy jest wykonywana na pierścieniach – musi zaczynać się od sąsiada. To jest po żyłka jest przewożona w obrocie rury i przesyłka ołowiu pelet. Jeśli używasz podajnika połowowej, konieczne jest dokonanie przeglądu ogólnego przepisu systemu cargo. Jeśli to nie suplement i śrutu ołowianego przewidziane w strefie pływaka. Zwykle służy jako mały ciężar, który może być umieszczony przed i smyczy. W końcowym etapie, jest on związany hak – gotowe do przyciągania.

wniosek

Z zaledwie kilku manipulacji różnymi elementami sprzętu rybackiego, rozwijanie podstawowych umiejętności projektowania instalacji. Jak pokazuje praktyka, jest o wiele bardziej istotne w celu określenia parametrów operacyjnych dostępnych na obudowie. Rodzaje urządzeń wyróżniają nie tylko przez członków zestawu składników, ale również cech każdego z nich. W szczególności, spinning wysokie wymagania na właściwości mechaniczne i działania prętem przyciągającym przynętę. Z drugiej strony, na dole wyświetlacza większe znaczenie jest konfiguracja wzajemnego ułożenia przewodów, haczyka i przynęty pływaka.