202 Shares 2157 views

Zaparcie! Co robić w domu? Używamy ludowych środków zaradczych

Zaparcie – dość powszechne zjawisko. Najczęściej dotyka ludzi Osoby w podeszłym wieku oraz prowadzące siedzący tryb życia i zaniedbując zasady zdrowego odżywiania. Pomimo częstości występowania tej choroby, nie każdy wie, co zrobić z zaparowaniem. Praktycznie natychmiastowym skutkiem jest stosowanie środków przeczyszczających chemicznie . Niestety, większość tych leków jest wciągająca, co pogarsza sytuację i nie pomaga zwalczać choroby. Dlatego główne pytanie dla osób doświadczających częstego zaparcia: "Co zrobić?" Dla zaskoczenia wszystkich, najskuteczniejsze metody radzenia sobie z zaparowaniem odnoszą się do przepisów kulinarnych ludowych.


Zaparcie: co robić w domu?

Aby ułatwić stan, powszechnie stosuje się użyteczne właściwości roślin leczniczych i owoców drzew owocowych. Niezależnie od wieku i innych czynników każdy może wybrać skuteczną metodę dla siebie. Nie zapominaj, że w leczeniu domowym warto również obserwować ten środek.

Przepisy na bazie ziół

Zioła lecznicze pomogą złagodzić stan osoby cierpiącej na taką chorobę jak zaparcia. Co robić w domu z ziołami? Jakie rośliny pomagają? Najczęściej stosowanymi są Senu, liście pokrzywy , sierpnik , anyż, krwawnik. Oferujemy poniżej kilka przepisów kulinarnych.

Odwar z trawy

Wymieszaj 100 g śliwek z dwoma łyżeczkami. Pokruszony suchy sos ziołowy i wlać 0,75 litra wrzącej wody. Wlewanie przez 3 godziny. Weź 4 łyżki. L. Co godzinę, aż ulga.

Kolekcja ziołowa

Zmiksować 35 g pokrzywy, 15 g krwawnika, 50 g kruszyny w kształcie olszy. Używaj 1 łyżki. L. Uzyskaną mieszaninę przygotowuje się jedną szklankę wlewu. Trawa wrząca woda i nalega, aż będzie całkowicie ochłodzona. Weź 150 ml wieczoru (przed pójściem spać).

Przepisy na bazie warzyw i owoców

Warzywa i owoce, bogate w błonnik, są po prostu wybawieniem dla tych, którzy znają problem, taki jak zaparcia. Co robić w domu z tego surowca? Smaczne leki w oparciu o owoce (zarówno świeże, jak i suszone) są bezpieczne i skuteczne. Pomoże to złagodzić stan jedzenia czerwonych winogron, agrestów, kapusty. Oto kilka specjalnych przepisów:

1. Wymiesz jeden sok z cytryny surowego żółtka jaja. Mieszaninę należy pić w godzinach porannych, rozcieńczyć sokiem pomarańczowym.

2. Zetnij buraczkę, marchewkę i kapustę na tarkę w równych proporcjach. Wymieszać 1 łyżkę tartych warzyw ze szklanką otrębów. Z otrzymanej mieszaniny wykonaj małe kulki i użyj ich przed każdym posiłkiem.

3. Wypełnić kasza gryczaną kefirem o niskiej zawartości tłuszczu i nalegać na noc. Rano trzeba jeść 3 łyżki. Łyżki z owsianką otrzymane. Przez dwie godziny lepiej nie przyjmować żadnych innych potraw.

Stosowanie naturalnych środków jest dobrą okazją dla tych, którzy chcą przezwyciężyć zaparcia. Co robić w domu i jakie są najbezpieczniejsze sposoby, jakie opisano w tym artykule. Opisane naturalne receptury są bardzo proste w przygotowaniu, nie powodują uzależnienia, a jednocześnie mają wysoką wydajność. Aby uniknąć problemów z taboretami w przyszłości, każdy powinien zwracać uwagę na sposób życia: uprawianie sportu, monitorowanie żywności, obserwowanie równowagi wody.