379 Shares 9809 views

Preparat „Siarczan baru” – skutecznym środkiem fluoroskopii

Preparat „Siarczan baru” lub po prostu „barytu” jest środkiem dla promieni rentgenowskich mające niską toksyczność i jest przeznaczony do wykorzystania podczas wykonywania fluoroskopii. Ten ostatni jest w związku z wyrażone właściwości adhezyjnych leku zawartego w grupie soli metali alkalicznych. On doskonale otacza powierzchnię błony śluzowej przewodu pokarmowego człowieka, a niekiedy zwiększenie kontrastu, zapewnia bardzo wyraźny obraz mikrowypukłości śluzówki. W tym przypadku, najlepiej obraz przełyku, żołądka i dwunastnicy, uzyskuje się bezpośrednio po podaniu środka do środka, a najlepszy obraz jelita cienkiego – piętnaście – dziewięćdziesięciu minut.

Formularz cechy uwolnienie

Produkowane środkiem promieni rentgenowskich „Siarczan baru”, których cena wynosi około piętnaście rubli w postaci białego proszku, bez smaku i zapachu. Lek ten nie rozpuszcza się w rozcieńczonych kwasach, wody, rozpuszczalników organicznych lub alkalicznych. Ponadto siarczan baru nie jest toksyczne w przeciwieństwie, na przykład, inne sole baru. Nawiasem mówiąc, z tego powodu, w celu uniknięcia zatrucia narzędziem wykorzystywanym w diagnostyce rentgenowskiej, nie powinny zawierać żadnych zanieczyszczeń.

Pole oznacza używanie

Wyznaczony przez lek, w postaci zasady, pacjenci, którzy mają być poddane diagnozy chorób przewodu pokarmowego. Szczególnie dobrym środkiem użytku „Siarczan baru” fluoroskopii jelicie cienkim.

Dawkowanie i podawanie preparatu

Przyjmować tego leku dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza zalecany wewnątrz od stu do stu pięćdziesięciu gramów. Zatem środek stosowany promieni rentgenowskich „siarczan baru” może być w postaci zawiesiny, w połączeniu z semoliny lub galaretką. Na szczególną uwagę jest to, że w przeddzień lekarze nie zalecają jeść dowolną stałą procedurę żywności. W przypadku podawania doodbytniczego dopuszczalne miękkiej spożycie żywności, a rano (przed fluoroskopii) niekoniecznie podaje czopki bisakodylu. Po przeprowadzeniu badań medycznych w celu przyspieszenia ewakuacji ciała oznacza „Siarczan baru” będzie trzeba użyć tyle wody, ile to możliwe.

Lista przeciwwskazań

Użyciu promieni rentgenowskich aktywny lek jest zabronione w przypadku ustalonej niedrożności jelita grubego, a także perforacja przewodu pokarmowego. Osoby z nietolerancją poszczególnych soli siarczanu baru też nie powinni przyjmować tego leku. Ponadto, nie jest zalecane dla osób cierpiących z powodu odwodnienia. W przypadku ostrej formy wrzodziejącego zapalenia okrężnicy lub ostre zapalenie uchyłków analogicznie powinien powstrzymać się od przyjmowania „oznacza nieprzepuszczające promieniowania, siarczan baru.” Ponadto lista ścisłe przeciwwskazania obejmuje choroby, takiej jak mukowiscydoza i astma.