146 Shares 6758 views

Dymkovo malowanie. Elementy Dymkovo malowanie

Dymkovo zabawka – jasny przedstawiciel rosyjskich folk gliny rzemiosła. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć, jak rozwijać tę sztukę ludową dla ogromnej czasu, zastępując wiele pokoleń mistrzów i dynastii.


Dymkovo malowanie: historia

Założycielem tej sztuki ludowej była mała osada Dymkovo (stąd nazwa), położony w pobliżu miasta Kirowa.

Początkowo w procesie malowania zabawek Dymkovo używane wyłącznie aniliny barwniki, które są potrzebne do rozrodu. Do tego celu wykorzystywane perekisshy kwas chlebowy lub ocet. Szczotkowaniem niezależnie i była klapa płótno nawinięta na patykiem. Taki przyrząd artystyczny self-made był używany, gdy było to konieczne, aby narysować linię. Narysować mistrzów Speck używane dokładnie obcięty koniec gałązki.

Produkcja Dymkovo zabawki

Zabawki te są całkowicie wykonane ręcznie sztukę do dnia dzisiejszego. Każdy przedstawiciel – produkt od jednego mistrza. Do wytwarzania danych zastosowanych lokalny czerwonej gliny, który jest dokładnie zmieszany z drobnym piaskiem. Liczby są uformowane na części, a następnie gotowe elementy są połączone i doleplivayutsya.

Przed wypalaniem gotowe postacie produktu, one powinny być wstępnie suszone. Proces ten trwa od 2 do 20 dni. Produkty pieczone w piecu, w temperaturze od 700 do 800 ° C. Następnie powierzchnia pokryta jest specjalne zabawki temperatury witlinek. Dawniej stosowane do tych celów kreda rozcieńcza się mleka.

W tym sposobie wytwarzania zabawki jest zakończona. Następnie przychodzi Dymkovo malowania. Jest to całkowicie unikalny styl narodowy.

Elementy Dymkovo malowanie

Aby uzyskać listę tych zabawek zawsze wykorzystywane opanować ścisły wzór geometryczny. Dymkovo malowanie to połączenie kręgów, zygzaki, surowe proste lub faliste linie. Należy używać okrągłe plamy, komórek i tylko punkt.

obrazy zawierają również elementy Dymkovo diamentów, wykonane z liści złota lub potu, które są przyklejone na górze już złożony wzór.

Każdy mistrz wkłada ozdoba elementów rysunku według indywidualnych potrzeb, w innej kolejności i różnych kombinacjach. W tym artykule, może być w zasadzie całkowicie pokryta wzorem, a czasem obserwowano autorskiego zwięzłości. Dlatego wśród różnych Dymkovo zabawka jest po prostu niemożliwe, aby znaleźć dwa identyczne dane.

Dla Dymkovo malarstwa charakteryzuje stosowania znaków specjalnych, symbolizującej pragnienie prawdy, piękna i zdrowego stylu życia. Wszystkie wzory tradycyjnych obrazów Isle związane z naturą i wiele uroków.

Tak więc, każdy element wzór ma ukrytą wartość. W ten sposób, linia falista jest symbolem wody. Skrzyżowane proste słupki wskazują rama miski, koło z gwiazdą w środku reprezentuje słońce. Dymkovo malarstwo, obrazy, które można zobaczyć trochę niższy i ma wiele składników roślinnych: zbóż, owoców, liści i kwiatów.

Postać zabawki Dymkovo

Klasyczne dla zabawek Dymkovo są postacie jeźdźców, koni i koguty. Postacie kobiet wybuchają dzwonową spódnicy i wysokie kapelusze – kokoshniki. Jest szczególnie ważne wyraziste szczegóły elegancja fryzury i nakrycia głowy, wszelkiego rodzaju falbany, Przylądek, parasole, torby i inne akcesoria do pań.

Farbowanie postaci ludzkich miał określonej sekwencji. Początkowo sporządzone w czarnej farby do włosów, brwi i oczu. Trzy pomarańczowy lub czerwony punkt, umieścić na twarzy zabawka użyciu drzazga oznaczało usta i policzki. Następnie podpisać go i kapelusz przynajmniej – jasną spódnicę.

Cechy charakterystyczne malowane zwierzęta

Malowanie Dymkovo zabawka ma swoje własne cechy. Każda postać gliny podpisuje sposób szczególny. Tradycyjne postacie jeźdźców, koguty i inne ulubione postacie ludzi malować bardzo jasny, nawet fantastyczne: koń może mieć na swoich stronach jasne niebieskie koła jabłka, Turcja ma czarujący kolorowy ogon w kształcie wachlarza i kozę – czerwone ze złotymi rogami.

Utki- „pstra” ma charakterystyczną cechę: poziomy wiersz falbanek skrzydeł. Kiedy patrzysz na kaczki, to wydaje się, że ona ma na sobie dwa fartuchy sztukaterią falbanką. Ponadto, zabawki malowanie wymaga specyficznej sekwencji wzorów osadzania. Najpierw zastosować szeroki pas przechodzący kaczki na jego klatce piersiowej, a wąskie paski promieniuje od szyi, a następnie zastosowano linie poprzeczne, tworząc tradycyjny wzór w kratkę.

Malowanie gwizdków w postaci pionowych pasków jeździć w połączeniu z rzędów wielokolorowych grochu. Tak więc odcienie stosowane niekoniecznie harmonizują ze sobą.

Kaczki i konie – najbardziej popularne wizerunki zwierząt wykorzystywanych w tworzeniu Dymkovo zabawek. Kozy, krowy, owce, świnie i drób, są znacznie rzadsze. Anatomiczne szczegóły, co do zasady, nie są przestrzegane, tak że wszystkie zwierzęta są nieco przypominające konie Dymkovo. Tylko forma lufy pozwala zrozumieć, kto jest przed nami. Obraz z tych zwierząt podłużne rzędy pikseli ciemnych i małych grochu o różnych odcieniach.

Dymkovo kolor

Wzory Dymkovo malowanie niezwykle jasne. Niebieski, czerwony, pomarańczowy, żółty, magenta i Szmaragd odcienie – to podstawowe kolory używane w technice pod uwagę. Brązowy i czarny atrament są używane tylko w małych ilościach.

Należy zauważyć, że wybrane kolory mają także ich wartość symboliczną. Zielony w reprezentacji ludu jest ściśle powiązana z koncepcją życia, symbolizuje naturę i zaorać pole chłopską. czystość moralna, dobroć i prawda – jest, oczywiście, biały. Kolor czerwony symbolizuje nie tylko ogień, ale jest także uosobieniem zdrowia, siły i piękna. Niebieski – kolor nieba.

dekoracja

Ostatnim krokiem zabawek zdobiących staje złocenia. To, co odróżnia Dymkovo zabawkę, zmieniając jego wygląd unikalne cechy. W Rosji, na te cele stosujących tę Złoty liść, który jest bardzo cienkie złote płyty, ułożone taśmy papieru (to uniemożliwiła trzymać złota). Z niego wyciąć małe diamenty, które utknęły w odpowiednich miejscach za pomocą białka jaj.

Obecnie Dymkovo malowanie

Aby uzyskać listę zabawek w produkcji dzisiaj stosowane są farby gwasz, które są hodowane na jajka i temperą lub przeznaczonych specjalnie do wyrobów ceramicznych. Wzorców aplikacja służąca Khor'kova rdzeniowego lub pędzla.

Dziś zachmurzenie, niestety, już dawno stracił swoją jakość, charakterystyczną zabawek ludowych: bezpośredniość i niski koszt. Oczywiście, produkty te mają specjalny plastik. Jednak ze względu na nadmierne statyczne i pełne szczegółów figur Dymkovo stać po prostu piękne pamiątki.