219 Shares 1970 views

Akademik Skryabin – człowiek z dużej litery

Czy jest wspólne jest to, że jedna rodzina stała całą dynastię, której członkowie otrzymali tytuł naukowy „akademik”? Znamiennym przykładem w historii nauki Imperium Rosyjskiego, Związku Radzieckiego i Federacji Rosyjskiej to rodzina naukowców Skriabina, które zostaną omówione w artykule. Najbardziej widocznym, oczywiście, można nazwać najstarszy członek rodu – Konstantin Iwanowicz Skryabin.

Akademik Skryabin Sr.

W 1878 roku urodził się przyszły oprawa naukowiec, Mikrobiologia Imperium Rosyjskiego i Związku Radzieckiego. Dziecko imieniem Konstantyna. Przez 1905, młody Skriabina już ukończył Yurievsky Instytutu Weterynaryjnego, otrzymawszy wykształcenie wyższe. Tuż po zakończeniu ich uniwersytecie w Imperium Rosyjskim rozpoczęła falę rewolucji, z tego powodu, musiał szukać pracy przez długi czas. Ale 2 lata później udało mu się znaleźć miejsce w Azji Środkowej, gdzie pracował jako lekarz weterynarii. Od 1917 do 1920 roku pracował jako profesor Don Skryabin Instytutu Weterynaryjnego. W tym czasie jego syn urodził. Żył naukowiec w '93 i został pochowany w mieście Moskwa. Akademik Skryabin był znany jako bardzo inteligentnego człowieka, który był nie tylko wybitnym naukowcem, ale także wielka rodzina człowiekiem. Podczas swego życia otrzymał liczne nagrody o znaczeniu krajowym, w tym tytuł akademika, a także Lenina i Stalina Prize, który w tym czasie był bardzo prestiżowe. Do jego zasług może także obejmować edukację i dwóch wybitnych postaci w biologii: syn George i wnuka Konstantyna.

Akademik Skryabin: biografia

Syn George był kolejnym z serii znanych naukowców. Urodził się w 1917 roku w Piotrogrodzie. Przez całe swoje życie, George poświęcony nauce i badaniach, dla których w trakcie jego trwania została wyróżniona wieloma nagrodami o znaczeniu krajowym w Związku Radzieckim. Order Lenina, Orderem Rewolucji Październikowej, nagroda State of the USSR – wszystkie zarobione przez jedną osobę. Academician Skryabin było odróżnić Oświetlenie w dziedzinie mikrobiologii i biochemii mikroorganizmów. Jego praca naukowa jest nadal nauczał w wielu uniwersytetach w krajach WNP, a nie tylko to, że dokonał się ogromny wkład w rozwój nauki rosyjskiego. Gieorgij Skryabin żył w '71 i zmarł w 1989 roku, został pochowany w Moskwie. Po opuszczeniu wiele prac, raporty badawcze, a inny utalentowany biolog – jego syna.

Konstantin Skryabin, Jr.

Jak już stało się w tej rodzinie, światło pojawił naukowiec z dużej litery. Urodzonych po wojnie, w 1948 roku, Konstantyn był bardzo dobre wykształcenie. W 1970 roku została zakończona biologiczną wydział Uniwersytetu Moskiewskiego. Łomonosowa. Młodzieniec najwyraźniej postanowił, że pójdzie w ślady ojca i dziadka, poświęcił swoje życie na nauce. W 1970 roku, w wieku 22 lat, zaczął pracować jako student na Uniwersytecie Moskiewskim, a nie rok odkąd nie zostawił nauki i owocnie zaangażowany w biologii molekularnej, a później, że tchnął nowe życie w tym sektorze – inżynierii genetycznej. Wkład, który popełnił ten naukowiec w rozwoju nauki domowej, nie mogą być zawyżone, tak o sobie może z dumą powiedzieć: „I, Konstantin Skryabin – akademik”

obiekty rządowe

Ogromna spuścizna naukowa lewo najbardziej starszy akademik Skriabina. A ulica nazwana na jego cześć nosi jego imię regularnie: to państwo Moskwa Academy of Veterinary Medicine i Biotechnologii. K. I. Skryabina. On przemianowany to było w czasach Związku Radzieckiego, który pokazuje powszechnego uznania geniuszu Konstantin Iwanowicz, aw tamtych czasach to była tylko uhonorowanie talent i zasługi. Aż do 1973 roku, ulica nazwano Kuźmińska, w tym samym czasie tylko niewielka część pozostała z nazwą historyczną. Chociaż należy zauważyć, wiele osób uważa, że nazwa łączy w sobie trzy dobrze znanej rodziny naukowców, który jest bardzo pochlebne Konstantyna Jr. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie kraje byłego Związku Radzieckiego są ulice, które są nazwane na cześć słynnego człowieka, jak akademik Skriabina. Ulica nie jest jedyną osobą, jak również nie jest jedyną uczelnią, która nosi tę nazwę.

Helmintologia jako główny kierunek badań naukowych

Akademik Skryabin, którego biografia nie jest wypełniona niektórych sverhinteresnymi faktów, żył aktywne życie w nauce. Jego praca pozostawiła jasny ślad w biologii i medycynie. Helmintologia – nauka badająca strukturę i zachowanie robaków pasożytniczych, a także chorób powodowanych przez nich u ludzi i zwierząt, była główną działalnością. W czasach młodości Skriabina S. jest również nazwa tej branży nie istnieje, wszystkie robaki studiował zoologię, bez żadnego związku z medycynie lub weterynarii. Akademik, mieszkających na Wschodzie, zauważył, że ludzie są bardzo często dotknięte paragonimusom pasożyta, a obraz choroby jest bardzo podobnie jak gruźlica, która nie ponownie wprowadzić lekarzy mylące. Od tego czasu, i zaczął się rozwijać nauka helmintologia, a wszystko za sprawą wybitnego akademika Skriabina.

W rezultacie

Jest to rodzina podjęła się do rozwoju nauki rosyjskiego ogromnego wkładu. Można powiedzieć, że trzy życia zostały podane do pracy naukowej i badawczej, która sprawia, że do przestrzegania tych ludzi jako geniusz swego rzemiosła, i uczyć się od nich. Można tylko mieć nadzieję, że ziemia nie może zawieść rosyjskie talenty, które będą wprowadzone całą swą duszę do pracy, wszystko do swoich ulubionych rzeczy, nie oszczędzając. Każdy może stać się ekspertem w każdej dziedzinie, najważniejsze – chęć i motywacja, a często brakuje dzisiejszej młodzieży, to jest bardzo smutne, aby zrealizować.