646 Shares 2912 views

Dzieci nie jedzą – co robić? Karmienie dziecka. Dziecko nie jeść

Dobre odżywianie jest kluczem do zdrowia dziecka. Brak apetytu w Umiłowanym potomstwo rodzi różne choroby i zahamowanie rozwoju fizycznego. Dzieci, które jedzą źle, zwykle blady, nastrojowy i poirytowany. Niestety, wielu rodziców do czynienia z sytuacją, w której dzieci nie jedzą. Co zrobić w takiej sytuacji, a co może być spowodowane przez takie zjawiska?


Przyczyny brak apetytu u dziecka

W okresie, gdy dziecko jest w sztucznym lub naturalnym karmieniem, pod warunkiem, że mieszanina lub mleko spełnia wymagane parametry, zwykle nie występują problemy związane z apetytem. W tym czasie dziecko spożywa regularnie i wymaga małej objętości ciała.

Pierwsza trudność z jedzeniem zwykle zaczynają się od wprowadzenia pokarmów uzupełniających, gdy rodzice mogą zauważyć, że dziecko nie jeść, i pozornie bez wyraźnego powodu. W rzeczywistości, brak apetytu u dziecka prawie zawsze ma wytłumaczenie.

Najczęstszym powodem niechęci do jedzenia to dzieci choroby, złe samopoczucie, brak trybów, stresującą sytuacją lub po prostu w złym nastroju.

choroba

Jeśli dziecko jest chore, naruszenie apetytu jest naturalną reakcją na chorobę. To, w jaki sposób ciało ludzkie, które jest zawsze rozkłada siły w odpowiednich ilościach iw określonym kierunku. Dla każdej choroby układu odpornościowego skupia się na obszarze zapalenia, próbując za wszelką cenę walczyć z chorobą. Można stwierdzić, że jeśli dziecko zachoruje w okresie choroby – to nie ma znaczenia, to nawet promuje szybkiego powrotu do zdrowia, ponieważ trawienie pokarmu organizm jest znany spędziłem sporo energii.

Złe samopoczucie i brak trybów

Najbardziej trudne do rozpoznania przyczyny braku apetytu u dziecka jest w złym nastroju. Taka reakcja może być wynikiem nieporozumienia lub braku uwagi ze strony rodziców, a także kłótnie, skandale, niesprawiedliwej kary, krzywdy zrobić, aby ich rówieśnicy, i tak dalej. N. Jeśli dziecko zachorował jeść z powodu wewnętrznych uczuć, matek i ojców jest to konieczne w celu rozwiązania problemów znalezionych skontaktować się ze swoim dzieckiem i porozmawiać.

Najczęściej dzieci mają apetyt w przypadku braku ich rutyny. Śledzić w celu snu, zabawy i karmienia były zgodnie z planem, to jest trudne. Ponadto, dziecko w ciągu dnia może odebrać jakieś słodycze, kanapki, przekąski, oraz pełny obiad będzie zupełnie nie interesujący.

Co zrobić, gdy dziecko ma apetyt?

Tak więc, jeśli dziecko zachorował jeść, pierwszą rzeczą, którą trzeba uważać go i spróbować znaleźć przyczynę tej sytuacji. Jest bardzo ważne, aby być bardzo ostrożny, ostrożny i cierpliwy, bo mały człowiek, więc potrzebuje miłości, czułości i opieki.

Słaby apetyt rozwiązać problem dziecka pomoże prostych zasad przestrzegać, które mogą przekształcić proces tworzenia żywności w ciekawe i ekscytujące dla małego człowieka do zrobienia.

Zasada numer 1

Dziecko nie jeść, co zrobić w tej sytuacji? W żadnym wypadku nie należy zmuszać dziecka do tuck te potrawy, które mu się nie podoba. U dzieci często może być niechęć do niektórych pokarmów, ale zjawisko jest w większości przypadków wiek i lata mijały. Jednakże, zmuszając dziecko do jedzenia tego, czego nie chcą, można nazwać w ten sposób prawdziwą fobię związaną z tym naczyniu.

Pokonanie wrogość ich potomstwa do produktu przez życie, nie tylko nie przyniesie żadnych rezultatów, ale również może prowadzić do szkodliwych następstw. Powodując dziecko do jedzenia, można zaszczepić w nim trwałą niechęć do jedzenia. W ten sposób rodzi się problem apetytu.

Aby wyjść z obecnej sytuacji niezbędne jest wykluczenie czas diety dziecka, co czyni go nie lubią, a po pewnym czasie, gdy pamięć o tym produkcie będzie słabe, przypadkowo podkładać jego dziecko. Jeśli negatywny odruch do tego rodzaju niestabilnej żywności, to najprawdopodobniej, że dziecko zaczyna jeść jeśli trwałe – nie można pomóc, można tylko zaakceptować.

Zasada numer 2

Ważne jest, że proces wchłaniania pokarmu u dziecka pozytywnych emocji. Jeśli dziecko nie jeść bardzo dużo, rodzice ważne jest, aby zwrócić większą uwagę na atmosferę, w której moje dziecko ma śniadanie, obiad lub kolację. Podczas posiłku, dorośli powinni zapomnieć o swoich problemach i silnie okruszki, aby pokazać jak smaczne wszystko było gotowe. Ponadto, należy starać się zwracać mniejszą uwagę na dziecko, nie ciągnąć go i jeść z apetytem. Patrząc na drugi, dziecko będzie również rozpocząć tam.

Należy zwrócić uwagę na naczynia, z którego dziecko spożywa. Na przykład, niektóre dzieci jak ceramiki dla dzieci, inni wolą dania „dla dorosłych”, jak każdy inny. Będzie to przydatne do zakupu płyty z różnych kolorowych wzorów na dnie i w porze lunchu za każdym razem zaoferować swoje dziecko, aby odgadnąć, który obraz złapał go tym razem.

Zasada numer 3

Jeśli to możliwe, należy w porze śniadania, lunchu i kolacji w tym samym czasie iz prawej rodziny. W tym tygodniu to jest, oczywiście, będzie to trudne do zrobienia, ale wszystkie takie same konieczne jest dążenie do.

Pożądane jest, że rano wstałem dzieci w tym samym czasie, co dorośli, i że cała rodzina miała śniadanie w tym samym czasie. Jeśli to powoduje pewne trudności, warto przynajmniej w dni powszednie kolację razem. W weekendy posiłki rodzinne mają wejść w tradycji.

Zasada numer 4

Jeśli dzieci nie jedzą, co zrobić, aby zwiększyć apetyt? Ważne jest, aby przed jedzeniem dziecko było głodne. W celu dla dziecka doświadczył głodu w czasie, gdy jest on w pozycji siedzącej przy stole, należy zapewnić między posiłkami spacery i wystarczającą aktywność ruchowa. Jest bardzo ważne, aby nie karmić dziecko w różnych smakołyków.

Nie jest konieczne, aby poddać się jego prośby i błagania, aby dać coś do jedzenia przed wyznaczonym czasie posiłku. Tylko w tym przypadku, że dziecko jest głodne, jak powinien. Rodzice powinni tylko kilka razy, aby pokazać swój charakter i pokonać użalanie się nad sobą ulubiony dziecko, a problem złej apetytu zniknie.

Zasada numer 5

Dziecko nie jeść, co zrobić z tymi rodzicami? Często tak się dzieje, gdy dziecko nie zjada swoją porcję, ale mimo to nie jest konieczne, aby skarcić go w takiej sytuacji. wszystko powinno być bezpiecznie odłączony od stołu i powiedzieć dziecku, że następnym razem jemy, na przykład, o 7 rano, i starają się podtrzymać tę obietnicę. Jeżeli jednak, ze względu na czas dziecko będzie wytrwale prosić o jedzenie, można dać mu nesytnye owoce – gruszka, jabłko lub pomarańczę.

Zasada numer 6

Nie należy narzucać dziecku dużo jedzenia na raz. Często zdarza się, że dziecko do jedzenia, z dala od gry. W tym przypadku bierze żywności jako uciążliwość, która uniemożliwia kontynuowanie. A jeśli w takiej sytuacji, że dziecko będzie zobaczyć na szczycie ogromnej części, jest czasochłonne, to w naturalny sposób staje się kapryśna.

Najlepiej jest najpierw dać dziecku niewielką część, i czekał, aż nie pobudzają apetyt, starają się zapewnić, że dziecko prosić o więcej. Wniosek taki musi w końcu stać się nawykiem.

Zasada numer 7

Kiedy dziecko ma 2 lata, dziecko nie jeść dobrze, jak się okazało, z różnych powodów. Może po prostu nie wystarczy jedzenie jest pyszne, a wygląd zewnętrzny nie powoduje jej apetyt? To może być łatwo usunięta pokazując swoją wyobraźnię i pomysłowość.

Tak więc, na przykład, przecier warzywny lub twaróg może być gotowane „cukierka”, który wystarczy umieścić w jasnych kawałków owijania żywności. Dziecko powinno oferować herbata, sok lub jeść zupę przez słomkę.

Inne wskazówki

„Dzieci jedzą źle, co robić?” – to pytanie często zwracają się do pediatrów młodych rodziców. Co do zasady, zalecenia ekspertów, są następujące:

  1. Pielęgnacja powinna być podjęta nie na ilość jedzenia, a dla jego jakości. żywienie dzieci powinna być zrównoważona i zróżnicowana.
  2. Szczególnie aktywnych dzieci, które nie mogą i minuty aby siedzieć cicho przy obiedzie, można poczytać książkę. Pomoże im to skoncentrować się i uspokoić.
  3. Najbardziej kapryśne fidgets być oferowane podczas posiłku zrobić rysunek i umieścić go na stół i ołówki albumu. Na przykład, jeśli dziecko zjada jabłko, należy zaprosić go wyciągnąć ten owoc.
  4. Nie powinno się karmić dziecko bezpośrednio po powrocie z przedszkola. Najlepiej jest poczekać, aż dziecko się nie chce jeść. Ważne jest, aby pamiętać, że jedzenie wieczorem powinno być bardzo chudy i lekki.
  5. Nie ma potrzeby, aby umieścić przed nim drugi bieg do tego czasu, aż zjadł pierwszy.

Środki zwiększające apetyt dzieci

Dzieci nie jedzą, co zrobić, jeśli próbował wszystkich metod, a sytuacja nie uległa zmianie? Z pomocą tradycyjnych metod, aby poprawić apetyt małego człowieka.

Dla dobrego trawienia stymulacja jagody stosować zioła, takie jak jałowiec i berberysu, czarnych porzeczek i owoców dzikiej róży, rokitnika i aronii oraz kminku i nasion anyżu w formie wywary i dodatków do herbaty. Środki te, przyjemne i słodkie w smaku, dzieci piją go z przyjemnością.

Ale wywary i napary z piołunu, krwawnik pospolity, cykoria i korzeń mniszka lekarskiego, chociaż są dość nieprzyjemne cechy smakowe (a więc dzieci kategorycznie odmówić ich przyjęcia), co znacznie zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, a zatem znacznie silniejszy wzrost apetytu. Korzystać z takich preparatów ziołowych może być 30 minut przed posiłkiem.

Gdy dziecko nie jeść, co zrobić w tym przypadku przypomina tradycyjną medycynę? Dobrze znane jako środki do polepszenia apetytu i leki homeopatyczne „kolhikum” kompleksy z solami wapnia i magnezu. Na leki obejmują leki „Lizyna”, „Kreon”, „Elkar”, „Wisteria”. Jednak ważne jest, aby z nich korzystać tylko na zalecenie lekarza.

Ścisłe przestrzeganie tych zasad z pewnością przyniesie sukces i pomoże uczynić proces odżywiania jest fascynująca, a co ważniejsze, to pozytywna aktywność dla dziecka. Rodzice powinni zawsze pamiętać, że prawidłowe i zdrowe odżywianie dziecka jest kluczem do pełnego rozwoju rosnącego organizmu.