888 Shares 6452 views

Złamanie raka: leczenie, objawy, przyczyny, zapobieganie

Analizy pęcherza są urazem błony śluzowej odbytnicy. Obraz kliniczny towarzyszący patologii może być na tyle rozsądny. Ale, niezależnie od objawów, musisz się spotkać z lekarzem. Ponieważ należy przepisać pacjentowi, który rozwinął pęcherz odbytnicy, leczenie. Objawy choroby są raczej bolesne. Pacjent nieustannie doświadcza dyskomfortu. Dlatego ważne jest, aby nie opóźniać wizyty u lekarza.


Zastanówmy się, co to jest pęknięcie odbytnicy. Leczenie, objawy, przyczyny i sposoby zapobiegania – wszystko to zostanie omówione w przeglądzie.

Charakterystyka choroby

Przekrwawką odbytnicy jest pęknięcie wzdłużne, rany lub ból, które spontanicznie powstaje na błonie śluzowej. Jest zlokalizowany pomiędzy linią zęba a krawędzią kanału odbytu. Często crack znajduje się na ścianach kanału. Długość może wynosić 2 cm.

Patologia może powstać w każdej osobie, niezależnie od wieku. Najczęściej dolegliwość występuje u kobiet i mężczyzn w zaawansowanych latach.

Trzeba zwrócić uwagę na takie patologie jak pęknięcia odbytnicy. Leczenie, objawy nie mogą być ignorowane. Choroba, która trwa długo, prowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji. Połączone tkanki wzdłuż krawędzi pęknięć zaczynają się rozszerzać i stają się gęstsze. W rezultacie tworzą się pęcherze odbytu, z których tworzy się włóknisty polip.

Przyczyny

Rozważ, w wyniku którego doodbytniczy jest uszkodzony . Zapalenie może wystąpić z wielu powodów.

Najczęściej pęknięcia są spowodowane przez następujące czynniki:

 1. Poród. Obszar odbytu silnie skłania. W rezultacie może dojść do rozerwania śluzówki.
 2. Niewłaściwe postępowanie w okresie poporodowym. Pierwsze krzesło zalecane jest nazywać się lewatywą. Możesz używać środków przeczyszczających.
 3. Podnoszenie ciężarów. Ten proces powoduje silne naciski na odbytnicę.
 4. Urazy są kaloryczne (stałe). W takim przypadku może wystąpić infekcja uszkodzonego obszaru.
 5. Urazy mechaniczne. Są spowodowane niewłaściwym użyciem enem, narzędzi diagnostycznych. Czynnikiem dolegliwości może być seks analny.
 6. Procesy patologiczne małych miednicy.
 7. Zmiany naczyniowe. Często dochodzi do diagnozowania pęknięć prostych i hemoroidów. Przyczyny patologii można ukryć w niedokrwieniu błony śluzowej, skurcz zwieracza.
 8. Niewłaściwy sposób życia. Spowolnienie, praca siedząca prowadzi do zaburzenia przepływu krwi w małym miednicy. To przyczynia się do wystąpienia pęknięć.
 9. Słabe jedzenie. Nadmiar w diecie mięsa, przypraw korzennych, alkoholu i braku włókna prowadzą do trudnego procesu opróżniania. W rezultacie mogą powstać pęknięcia.

Formy patologii

W zależności od przebiegu choroby istnieją dwa typy patologii, takie jak pęcherz odbytnicy. Leczenie, objawy całkowicie zależą od postaci choroby. Dlatego też rozważyć ich.

Lekarze wyróżniają następujące typy:

 1. Ostry kształt. Ból z tą patologią jest ostry, ale nie długi. Występuje w czasie wypróżniania. Po 20 minutach dyskomfort przechodzi sam.
 2. Przewlekła forma. Najczęściej ból pojawia się po ruchu jelita i ma długi okres. Czasami dyskomfort zmusza pacjenta przez wiele godzin. Ból może wystąpić po długim siedzeniu. W niektórych przypadkach o przewlekłej formie, taki dyskomfort może być całkowicie nieobecny.

Objawy

Dolegliwość ma niewielkie objawy kliniczne. Ale wystarczy, aby pacjent doświadczał prawdziwego bólu, jeśli dojdzie do odbytnicy.

Zapalenie występujące w ostrej formie objawia się następującymi objawami:

 1. Ciężki ból. Jego intensywność może być tak wysoka, że człowiek jest w stanie stracić kontrolę nad sobą. Dyskomfort ma pulsującą naturę. Spowoduje to skurcz zwieracza.
 2. Strach przed kolejnym ruchem jelit. Obawiając się występowania powtarzającego się bólu pacjent umyślnie opóźnia proces wypróżniania lub uciekania się do stosowania środków przeczyszczających.
 3. Obecność krwi. Podczas opróżniania jelit można wypuszczać szkarłatną krew. Bardzo rzadko występuje krwawienie z oddychania.
 4. Dyskomfort po obejrzeniu. Pacjent cierpi na ból po dotknięciu tylnej części kanału.

Anal pęcherz odbytnicy, płynący w przewlekłej formie, ma wiele takich objawów:

 1. Ból. Wygląd może być poprzedzony wieloma przyczynami: ewakuacja jelit, silne naprężenie, pogwałcenie diety. W przeciwieństwie do dyskomfortu charakterystycznego dla ostrej formy zespół bólowy jest dosyć tolerowany.
 2. Skurcze zwieracza są słabo wyrażane. Dlatego ból nie ma ostrego charakteru.
 3. Procesowi wypróżniania towarzyszy obecność krwi.
 4. Podczas badania lekarza zauważono uszczelnione i podniesione krawędzie.

Metody leczenia

Istnieje kilka metod zwalczania choroby. Wybór leczenia zależy całkowicie od charakteru choroby i objawów klinicznych. Powołanie niezbędnych metod może po przeprowadzeniu badania pacjenta tylko przez lekarza.

Można zalecić pacjentowi pozbycie się pęknięć w odbytnicy:

 1. Leczenie zachowawcze. Leki i fizjoterapia, wspierane dietą, mogą wyeliminować ból i uzdrowić pęknięcia.
 2. Metoda minimalnie inwazyjna. Laserowe usuwanie patologii.
 3. Metoda chirurgiczna.

Metody ludowe są również w stanie pomóc pacjentowi, który ma pęch cie odbytnicy. Leczenie w domu może być dokonane tylko po konsultacji z lekarzem.

Konserwatywna terapia

W celu zwalczania choroby zaleca się następujące działania:

 1. Żywność dietetyczna. Pacjent musi usunąć z jego diety kwaśne, słone potrawy. Zalecane jest wykluczanie spożywania alkoholu i odmowy korzystania z wyrobów tytoniowych. Przydatny czarny chleb, warzywa, owoce, kasza gryczana, płatki owsiane. Jedzenie powinno być skierowane na pozbycie się zaparć.
 2. Ciepłe wanny. Hydroterapia jest świetną pomocą w walce z chorobą, szczególnie w ostrej fazie. Możesz używać suchego ciepła, w postaci poduszki grzewczej.
 3. Fizjoterapia. Są to metody pomocnicze. Wyznaczony pacjent: diathermy, darsonizacja, UHF. Działania takie zmniejszają skurcz zwieracza, zmniejszają nasilenie bólu, stymulują gojenie ran.
 4. Leczenie ran. Te środki są zalecane podczas zaparowania. Procedura ta powinna być wykonana przed każdym procesem wypróżniania przez 2 tygodnie.

Oprócz takich działań pacjent zaleca leczenie farmakologiczne. Co do zasady składa się z następujących leków:

 1. Świece. Przy pęknięciach odbytnicy można przypisać następujące czopki: Ultra-Proct, Posterizan, Natalek, Proctosan, Salofalk, Relief. Doskonały efekt zapewni świeczkę z kruszywem morskim, propolisem.
 2. Maści. Znacząca ulga może przynieść leki: "Ultraprotect", "Proctosan", "Levomekol", "Solkoseril", "Posterizan Fort", "Bezornil", "Esculus", "Relief". Doskonały efekt zapewni maść nitrogliceryny.

Leczenie chirurgiczne

Jeśli konserwatywna metoda nie przyniesie pożądanych rezultatów, pacjent jest zalecany do zabiegu chirurgicznego. Jest to wykonywane na kilka sposobów. Wybór jest ustalany przez lekarza, który analizuje stan pacjenta i cechy choroby.

Najczęstszymi rodzajami operacji są:

 1. Usunięcie pęcherzyków odbytnicy. Istotą takiej interwencji jest usunięcie zgrubnych krawędzi na uszkodzonej powierzchni. Taka operacja zapewnia szybkie leczenie. Ale niestety, po tym pęknięcia mogą powstawać znowu.
 2. Sfiktotomia. Jest to nowoczesna technika chirurgiczna, która dobrze sprawdziła się w patologii, jak pęknięcie odbytnicy. Działanie obejmuje cięcie włókien bocznych dla odpoczynku. Ta technika jest bardzo skuteczna. Może to jednak powodować pewne powikłania, takie jak nietrzymanie stolca, tworzenie się przetoki, krwawienie.

Leczenie środkami ludowymi

Nie zapominaj o starych recepturach, które od czasów starożytnych wyleiły szczelinę odbytnicy.

Leczenie w domu może być następujące:

 1. Środki dla wewnętrznego odbioru. Korzyść przyniesie nalewkę piwonii. Ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i odżywcze.
 2. Do użytku zewnętrznego. Propolis jest skutecznym lekarstwem na leczenie pęknięć odbytu.
 3. Kompresuje. W równej ilości mieszane buraki i marchew. Do tej kompozycji dodać wieprzowinę lub żółtą bydlęcą w proporcji (mieszanina marchwi, buraków – 3 części, żółć – 1 część). Ten produkt jest umieszczony na czystej szmatki i umieścić kompresję przez 15 minut.

Zapobieganie chorobie

Aby zapobiec rozwojowi takiego bolesnego cierpienia, lekarze zalecają przestrzeganie kilku prostych zasad:

 1. Środki higieniczne. Po przejściu do toalety należy umyć okolicę odbytu zimną wodą.
 2. Właściwe odżywianie. Wykluczanie przyjmowania półproduktów, fast foodów, nadmiernie tłuszczowych produktów spożywczych. Odmawiać od ostrych i smażonych potraw. Nie nadużywaj alkoholu.
 3. Właściwa wizyta w toalecie. Zaleca się nie siedzieć w toalecie przez długi czas. Jeśli po 2-3 minutach nie nastąpi proces wypróżniania, odroczyć to ćwiczenie. Wstań, obejdź się i spróbuj ponownie za kilka minut.
 4. Z czasem opróżnij jelita. Idź do toalety na pierwszy pożądanie. Nie opóźnij procesu wypróżniania.
 5. Wejdź na sport. Zalecane: chodzenie, bieganie, joga, pływanie. Ta rada jest szczególnie ważna dla osób, które zmuszone są pozostawać na siedząco przez długi czas.

Pamiętaj, że prawie każda choroba może zostać pokonana, jeśli skontaktuje się z lekarzem w odpowiednim czasie i w pełni przestrzega zalecanego przez niego leczenia.