750 Shares 3328 views

Southwest Asia i jego kultura

Southwest Asia – to jeden z obszarów (geograficzny) azjatyckiej części Eurazji. Znajduje się w północno-zachodniej części lądu i obejmuje Ormian i płaskowyż irański, Półwysep Arabski, Kaukazu i Bliskiego Wschodu.


Starożytna Azja Mniejsza zasługuje na uważną lekturę – przynajmniej ze względu na jej szybki rozwój. Tak więc, w trzecim wieku przed naszą erą w stanie kierunkowym pojawiły. Powstał on na terenie dzisiejszego Iranu i nazwano Elam. Na granicy trzeciego i drugiego tysiąclecia państw powstałych na terenie Azji Mniejszej, Syrii, Fenicji i północnej Mezopotamii. I pierwsze tysiąclecie pne, Azja Mniejsza dał stan na Kaukazie, w Wyżyna Armeńska, w Azji Środkowej i Iranu.

Zatem, Southwest Asia szybko rośnie w warunkach klasowych i ekonomicznych. Co więcej, państwo, opracowanie własne, nie tylko nie zerwać jego połączenia z obwodem, ale również przyczynił się do jej rozwoju. Ze względu na duży popyt na części obwodu może rozwijać i produkować, a jego własny system społeczny.

Nic dziwnego, że z tak szybkiego rozwoju produkcji i gospodarki (Azja Mniejsza wszedł do epoki brązu na koniec trzeciego tysiąclecia pne) kultura zaczęła się szybko rozwijać. Nawiasem mówiąc, jeśli mówimy o epoce brązu, niemożliwe jest, by nie wspomnieć o znaczeniu tego obszaru geograficznego. Jego stan znacznie ułatwione ofensywę epoki brązu na peryferiach: jak byli zainteresowani uzyskaniem metalu z zewnątrz, to było korzystne przekazać pobliskie kraje ich wiedzy w dziedzinie metalurgii.

Niestety, aby przetrwało bardzo niewiele zabytków kulturowych tej części Azji. Powód – to wilgotna gleba i klimat niesprzyjający: liczne dzieła architektury zbudowane z surowego, unbaked cegły, a więc bardzo cierpiał przed wilgocią. Ponadto, Southwest Asia w dawnych czasach często poddawane atakom wielu przeciwników, którzy próbowali zniszczyć wszystkie dzieła sztuki, które się z nimi w oczy.

Ale coś jeszcze pozostało do dnia dzisiejszego, i chociaż te okruchy i nie można w pełni opowiedzieć o kulturze Bliskiego Wschodu, zasługują wnikliwej analizy.

Niestety, naukowcy i eksperci kulturowych wciąż nie ma wiarygodnych informacji na temat okresu narodzin sztuki tej części naszego kontynentu. Mimo wszystko, większość z nich została zniszczona nie tylko zabytków, ale również do pisemnej informacji o nich. Jednak niektóre informacje nie istnieją: wiadomo, że w czwartym tysiącleciu pne, Southwest Asia posiada własną kulturę. Do pewnego stopnia może być odnalezione i rozwoju swojej sztuki, aż do pierwszego tysiąclecia pne.

Należy zauważyć, że rozwój malarstwa w tej dziedzinie było ważne nie tylko dla siebie: wszystkie ludy Wschodu byli pod wpływem kultury Bliskiego Wschodu i wielu przyjęło go.

Wiadomo również, że był czas, kiedy kultura Bliskiego Wschodu miały istotny wpływ na kulturę Egiptu: jest ona tak przyciąga do azjatyckiej klasy panującej, które postanowiły wdrożyć go w swoim życiu.