441 Shares 8250 views

Pochodzenie ptaków szczególnie ciekawych faktów i opis. Wartość i ochronę ptaków

Ptaki – pierzastych przyjaciół człowieka. Ich rola w przyrodzie jest nieoceniona. Ich pochodzenie, znaczenie i ochrona opisane w artykule.

Ptaki: ogólny przegląd

Ptaki są wysoce zorganizowany zwierząt stałocieplnych. W przyrodzie istnieje dziewięć tysięcy gatunków współczesnych ptaków. Charakterystycznymi cechami tej klasy są następujące funkcje:

 • Piór.
 • Twardy dziób rogówki.
 • Brak zębów.
 • Para przednich nóg przekształcony skrzydeł.
 • Thorax, obręczy biodrowej i parę drugich nogach mają specjalną strukturę.
 • Serce ma cztery komory.
 • Jest poduszki powietrznej.
 • Ptak wysiaduje jajka.

Ptaki, których ogólny opis jest przedstawione powyżej, z uwagi na powyższe funkcje mogą latać. To odróżnia je od innych klas kręgowców.

Pojawienie się na ziemi

Pochodzenie ptaków jest wyjaśnione przez kilka teorii. Na jednym z nich ma ptaków żyjących na drzewach. Po pierwsze, skakali z gałęzi na gałąź. Potem spadł, a następnie zrobić małe trasy z jednego drzewa, a na końcu nauczył się latać w przestrzeni otwartej.

Inną teorią sugeruje, że źródło ptaków jest związany z protoplastów ptaków, które były gady z czterema nogami. Evolving, waga stała pióra, dzięki czemu gady, aby skakać, pływające w niewielkiej odległości. Później zwierzęta nauczyły się latać.

Pochodzenie ptaków od gadów

Na podstawie tej teorii, możemy powiedzieć, że przodkowie ptaków również indeksowania gady. Po pierwsze, ich gniazda były na ziemi. To przyciąga drapieżniki, które są stale niszczą gniazda z pisklętami. Dbanie o ich potomstwo, gad rozliczane w grubych gałęziach drzew. Jednocześnie na jajach zaczął tworząc twardą skorupę. Wcześniej były one pokryte folią. Zamiast skalach były pióra, które służyły jako źródło ciepła dla jaj. Kończyny są dłuższe i pokryte piórami.

Pochodzenie ptaków od gadów starożytnych oczywiste jak naukowcy wierzą. Przodkowie ptaków zaczynają dbać o ich potomstwo: są one karmienia piskląt w gnieździe. Do tego stałego pokarmu kruszone na małe kawałki i umieścić go w dziobów dzieci. Dzięki zdolności do latania, ptak starożytnego prymitywnego czasie mógłby lepiej bronić się przed atakiem wrogów.

Przodkowie – wodne

Pochodzenie ptaków, według innej teorii, ze względu na ich odpowiedniki ptactwa. Jej istnienie pozostaje zobowiązany do tej wersji starożytnych ptaków, które zostały znalezione w Chinach. Według naukowców, były one dla środowiska wodnego i żył ponad sto milionów lat temu.

Zgodnie z teorią, ptaki i dinozaury żyli razem sześćdziesięciu milionów lat. Wśród stwierdzi się pióra, błony mięśniowej. Badając szczątki, paleontolodzy złożył następujące wnioski: starożytni przodkowie ptaków pływały. W celu zdobycia pożywienia z wody, są nurkowania.

Na jak ptaki i gady?

Jeżeli badamy pochodzenie ptaków, podobieństwo między nimi a przedstawicielami innych klas nie jest to trudne do znalezienia. Upierzenie jest najbardziej zauważalne cechą wyglądu ptaków. W innych zwierząt nie mają piór. Ta różnica ptaków z innych zwierząt. Znaki następujących podobieństw:

 • palce i szpulka wiele ptaków pokryte łuskami i scutes rogówki, jak u gadów. Tak, łuski na nogach może zastąpić pióra. Charakterystyczne jest, że początki piór u ptaków i gadów nie różnią. Tylko ptaki i następnie rozwinięte pióra i gady – skalach.
 • Odkrywając pochodzenie ptaków, w szczególności podobieństwa, które z niesamowitych gadów, naukowcy ustalili, że bardziej widoczne jest urządzenie szczęka. Tylko u ptaków, odwrócił się na dziobie, a gady pozostała taka sama jak w żółwie.
 • Innym znakiem podobieństwa ptaków i gadów – konstrukcja szkieletowa. Czaszka i kręgosłup przegubowy tylko jeden garb, znajduje się w okolicy potylicznej. Natomiast u ssaków i płazów w tym procesie uczestniczy dwóch guzków.
 • Położenie obręczy biodrowej ptaków i dinozaurów jest taka sama. Jest to widoczne w szkielecie kopalnych. To miejsce jest związane z obciążeniem na kości miednicy podczas chodu, jak ciało jest utrzymywane z udziałem tylko tylnych kończyn.
 • U ptaków i gadów serca quad. Niektóre gady przegroda komory jest niekompletne, a następnie tętniczej i żylnej krwi są różne. Takie gady zimnokrwistych wywołana. Ptaki mają większą organizację, w porównaniu do tych gadów są stałocieplne. Osiąga się to usuwając statek, który przenosi krwi w aorcie od żyły. U ptaków, nie mieszać z tętniczym.
 • Kolejne podobną funkcję – wylęgu jaj. Jest to typowe dla pytonów. Leżeli około piętnastu jajek. Węże zwijają się na nich, tworząc rodzaj baldachimu.
 • Większość ptaków jak zarodków gadów, które w pierwszym etapie rozwoju podobnym do ryby-jak istoty z ogonami i skrzela. To sprawia, że przyszłość wygląda jak laska w innych kręgowców we wczesnych stadiach rozwoju.

Różnice ptaków od gadów

Kiedy paleontolodzy badając pochodzenie ptaków, ich porównanie faktów i wnioski zebrane po trochu, i dowiedzieć się, jakie ptaki są podobne do gadów.

Jakie są między nimi różnice, patrz poniżej:

 • Kiedy ptaki przyszedł pierwszego skrzydła, zaczęli latać.
 • Temperatura ciała ptaków nie jest uzależniona od warunków zewnętrznych, to jest zawsze stała i wysoka, podczas gdy gad zasnąć w czasie zimnej pogody.
 • Ptaki mają wiele kości są skondensowane, odznaczają się one obecnością Tarsu.
 • U ptaków, są poduszki powietrzne.
 • Ptaki budują gniazda, inkubować jaja i karmić swoje młode.

Pervoptitsy

Obecnie znaleziono skamieniałości dawnych ptaków. Po dokładnym badaniu, naukowcy doszli do wniosku, że wszystkie one należą do tego samego gatunku, który żył sto pięćdziesiąt milionów lat temu. Archaeopteryx to, co w tłumaczeniu oznacza „drevneperye”. Różnią się one od dzisiejsze ptaki są tak oczywiste, że Archaeopteryx przeznaczyły osobny dział – ptaki yascherohvostye.

Trochę studiował starożytne ptaki. Ogólna charakterystyka sprowadza się do określenia wyglądu i niektóre z cech wewnętrznego szkieletu. Pervoptitsa jest niewielkich rozmiarów, podobnie jak nowoczesne czterdzieści. Kończyny miała skrzydła, których końce kończą się trzy długie palce z pazurami. Masa kości duży, więc starożytne ptaki nie latają, ale tylko indeksowania.

Siedlisko – obszary przybrzeżne laguny morskich z gęstą roślinnością. Szczęki posiadają zęby i ogon – kręgi. Między Archaeopteryx i współczesnych ptaków nie ma połączenia są ustalone. Pervoptitsy nie byli bezpośrednimi przodkami naszych ptaków.

Wartość i ochronę ptaków

Pochodzenie ptaków ma wielkie znaczenie w ekosystemach. Ptaki są częścią łańcuchów biologicznych i biorą udział w cyklu żywej materii. Zasilacze roślinożerne ptaki są owoce, nasiona, zielona roślinność.

Różne ptaki mają różne role. Ziarnojad – jeść nasiona i owoce, niektóre rodzaje – gromadzić je, niosąc na długich dystansach. W drodze do miejsca nasion są tracone. Jest to przypadek roślin rozproszenia. Niektóre ptaki są w stanie je zapylają.

Odgrywa ważną rolę w naturze ptaków owadożernych. kontrolują populacje owadów je jeść. Gdyby nie było ptaków, owadów destrukcyjna działalność byłaby nieodwracalna.

Człowiek, jako jego możliwości i chronionych ptaków pomaga im przetrwać w surowych zim. Ludzie wszędzie wisiały tymczasowych gniazd. osiedlić ich cycki, muchołówki, Titmice. okresy zimowe charakteryzują się brakiem naturalnej żywności dla ptaków. Dlatego ptaki powinny być karmione, napełnianie gniazdowania małe owoce, nasiona, bułka tarta. Niektóre ptaki handlowych gatunków: gęsi, kaczki, głuszec cietrzewia. Ich wartość na wielkiego człowieka. Sport słonki procentowe, bekasy, snipe.

ciekawostki

Od niepamiętnych czasów: ciało i nogi Archaeopteryx były pokryte długimi piórami, trzy i pół centymetra. Można przypuszczać, że nogi ptak macha. Pióra zostały odziedziczone po przodkach, którzy żyli w dawnych czasach i w locie przy użyciu wszystkich czterech skrzydeł.

Dzisiaj: wypełniające gniazdowania ptaków karmić, trzeba upewnić się, że sól nie trafi. Jest to trucizna dla białych ptaków.