855 Shares 7959 views

Home medycyna: wlew kaliny. recepty. wskazania

Kalina – sześć stóp krzewu, który rośnie w lasach, nad brzegami rzek, bagien, jezior i polan. Ale ona już od dawna popytu w gospodarce: stały kalina drewno trafia do małych rzemiosła, splot koszy z gałęzi i kory wywaru roztworem zhelezoammonitnyh ałunu jest używany jako barwnik czarno-zielony.


Wywar, herbata i nalewka na Kalina: właściwości użytkowe

Właściwości lecznicze kaliny od dawna stosowane przez tradycyjnych uzdrowicieli. Bulion i sok zrobiony z jej owoców, również pomóc w kaszlu, przeziębienia, wrzodów żołądka, biegunka, hemoroidy, zapalenie jelita grubego, nosa i krwawienie wewnętrzne. Nalewka z kaliny łagodzi bóle głowy, migreny, łagodzi astmę oskrzelową, a jeśli przygotować roztwór 15-20%, sok może być stosowany na trądzik, wrzody, choroby skóry. Jagody kaliny poprawić serce i dźwięk, posiadają właściwości moczopędne. Są one przydatne do naczyń skurcze, nerwowości. Witamina herbata z nich ma działanie uspokajające i ogólne wzmocnienie. Te właściwości lecznicze Viburnum owoców zawdzięczają skład: mają one wiele witamin C i E, cukry, żelaza, garbniki, karoten i kwasy organiczne.

Jak przygotować napar gojenia kaliny?

Nalewkę z suszonych owoców dobrej pomoc dla chorób dziąseł, działając jako środek łagodzący środek przyspiesza odzyskiwanie na zimno. Do jego przygotowania do mielenia 2 łyżek RAW wypełniają jednego kubka wrzącej wody i wlewów termos około 4 godzin. Stosować dwa razy dziennie doustnie lub do płukania.

Innym pomaga napar z ciśnieniem kalina. W tym celu muszą zostać zmieszane w równych ilościach pospolity, mięta zioła i cudweed, korzenia waleriany i baicalensis Scutellaria, i naturalnie owoców kaliny jedna łyżka wlać mieszaninę do wody i wlewów wrzenia około 20 minut. Przyjmowany dwa razy dziennie.

Jeśli masz niedobór witaminy, wtedy kalina witaminę herbatę. Gotować trzeba zrobić szklankę wrzącej wody 1 łyżka suszonych jagód, pozostawić około 2 godzin, a następnie odcedzić. Pić dwa lub trzy razy dziennie z miodem. Ta herbata działa jako ogólny środek wzmacniający i uspokajający.

Zastosowanie korzenie, nasiona i kora kaliny w medycynie

Nie tylko użyteczny wlew owoce kaliny. Pozostałe części rośliny mają również właściwości lecznicze. Na przykład, dobre środki skurcze zołzy, bezsenność, histeria lub zablokowania jest bulion z korzeni Viburnum. Wywar z kwiatów rośliny poprawia trawienie, oraz pomaga w biegunkę i choroby jelit, jest ona wykorzystywana jako napotny i wykrztuśny. Nasiona mają właściwości tonujące, więc można je dodawać do kawy. Kora, co jest lepsze zbieranie wczesną wiosną, suszy, miele i stosowane wywar zatrzymanie krwawienia. Ale napar z kwiatów kalina jest bardzo dobre dla żołądka z niskiej kwasowości. Do przygotowania 2 łyżek kwiatów parzonej kubka wrzącej wody i twierdzą. Przesączoną ciecz podawana dwa razy dziennie w środku. Ponadto, bulion może być stosowany do płukania z utratą głosu i ból gardła.