173 Shares 1906 views

Co jest szczotkowanego drewna

Szczotkowanego drewna – nie jest to zwykły proces, którego rezultatem jest zmiana wyglądu stolarki. Drewno, które zostało poddane takiemu przetwarzaniu nabiera wyglądu starej produktu. Innymi słowy, ten proces sztucznego starzenia materiał.


antyk

Może to być rozsądne pytanie: „Ale dlaczego to wszystko jest konieczne, w rzeczywistości nowy produkt jest zawsze lepsze niż stare?”. Ale może zapytać tylko tych, którzy nigdy nie widzieli produkt szczotkowanego drewna. Stare tekstury drewna jest bardzo wyrazisty, a produkty meble wykonane z niego wyglądało bardzo imponujące. Pomagają stworzyć charakterystyczny styl i są integralną częścią wnętrza w stylu czasów feudalnych. Szczotkowanego drewna pozwala początek trzeciego tysiąclecia, aby meble, które mogą ozdobić zamki rycerskie czasy wczesnego średniowiecza. Dlatego ta technologia jest bardzo obiecujący i popyt na rynku stolarki. Często poddawane sztucznego starzenia całej drewnianej konstrukcji na podstawie domu dziennika.

cechy technologiczne

Pożądany efekt uzyskuje się przez obróbkę materiału w specjalnych szczotek metalowych. Sama nazwa tego procesu pochodzi od angielskiego słowa „pędzlem”, co oznacza „szczotki”. Szczotkowane drewna uzyskuje się ze względu na fakt, że obracające się metalowe narzędzie wybiera miękkie włókna ułożone na powierzchni drewna pomiędzy słojów rocznych. Po obróbce pozostaje naturalny teksturowanej powierzchni. Specjalne drewno otwarty na jego późniejszej obróbki materiałów ściernych i powłok odcień ekspresyjne możliwości. brashirovki technologia jest dość skomplikowana i czasochłonna. Ale wynik osiągnięty usprawiedliwia wysiłek.

Szczotkowanego drewna: narzędzia i sprzęt

Stary drewniany powierzchnia ręcznie jest bardzo trudne. Idealnie szczotkowanego drewna wykonane specjalnie do tego celu zaprojektowanego urządzenia z zestawem wymiennych szczotek walcowych o różnej sztywności. Ale ta technika nie jest tani, w cenie detalicznej takich maszyn jest około tysiąca dolarów. Jeżeli profesjonalny sprzęt z jakiegoś powodu nie jest dostępny, można użyć szlifierki lub wiertarki z zestawem kołowym szczotką drucianą. Oczywiście, aby zapewnić, że proces ten musi być specjalny pokój z ławką i zacisków. Przy masowej produkcji stolarki z matowej powierzchni konieczna dla wentylacji.

Szczotkowanego drewna w domu

Wiele obojętny na rzemieślników stolarki próbował starego drewna w domu. Dla całej złożoności procesu, to jest całkiem przystępne. Kapitan pracuje dla siebie, nawet mają pewne zalety w stosunku do profesjonalistów – nikt nie spieszy. Ale szczotkowanego drewna z rękami dodatkowo wymaga cierpliwości i umiejętności, a jednak posiadająca odrobinę bazy narzędziowej. Musimy zestaw pędzli i urządzeń metalowych, nadając im kręcić. Napęd może być stacjonarny lub ręcznie. Zrozumiałe jest, że ma sens tylko drewno szczotkowane z wyraźnymi pierścieniami wzrostu. Istnieją odmiany drewna, które w podobny sposób, żeby go obsługiwać nie ma sensu. Jest to przede wszystkim buk, klon, olcha i teak. Roczne pierścienie są najbardziej jasno wyrażone w odmianach takich jak jesion, modrzew, dąb i orzech. Czy w takiej egzotycznej szlachetnego drewna, takich jak merbau i wenge. Należy rozumieć, że aby osiągnąć pożądany rezultat sam brashirovochnymi szczotkują niemożliwe. Wyraziste tekstury uzyskuje się poprzez naprzemienne szczotki i narzędzia ściernego. Sander i testowane na powierzchni po zastosowaniu tonowania, więc staje się najbardziej kontrast. Po zakończeniu wyrobu pokrytego lakierem. Powłoka może być zarówno błyszczące i matowe.

zapobieganie wypadkom

Szczotkowanego drewna wiąże się z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu elektromechanicznego. Przeniesienie części obraca się z dużą prędkością i może stanowić poważne zagrożenie. Aby uniknąć obrażeń, miejsce pracy powinno być odpowiednio wydawane. Przedmiot obrabiany być bezpiecznie trwałe zaciski lub stacjonarne imadło. Podczas brashirovki w powietrzu unosi dużo kurzu i odlecieć z drutu szczotki ostrych elementów z dużą prędkością. W związku z tym konieczne jest, aby chronić maski oddechowe i oko – specjalnych szkieł udarności. I, oczywiście, do przeprowadzenia tego rodzaju stolarki być na zewnątrz pomieszczeń. Jak już wspomniano, bardzo pożądane jest zastosowanie wentylacji.