843 Shares 9459 views

Prosta aplikacja z plasteliny

Konwencjonalne zastosowania gliny jest uważany za najbardziej prosty rodzaj sztuki i rzemiosła, które są udostępniane do dzieci w wieku 1-3 lat. Oczywiście, wymaga stałej opieki matki, aż dziecko będzie rzeźbić swoje arcydzieło. Słowo „aplikacja” jest tłumaczone na język rosyjski jako „załącznik”, który bierze części z różnych materiałów i umieścić na przygotowanym fundamencie. Glina jest dobre, ponieważ nie ogranicza fantazję dziecka o określonym kształcie i pozwala na tworzenie nie tylko dane ilościowe, ale również płaską kompozycję. Istnieje kilka technik do pracy z tymi materiałami, z których każda ma swoje zalety.

Rysunek plasteliny – podstawy

Najczęściej eksperci sugerują, aby spróbować techniki reverse aplikacja. Metoda ta ma również kilka opcji:

  • rysunków w przezroczystych znaków specjalnych pozostałych z produktów mlecznych;
  • malownicze rozmazywanie kolorów;
  • kontur kulki działać.

Zastanawiasz się, jak to zrobić aplikacja z gliny, trzeba wcześniej przygotować wszystko, co niezbędne. Po pierwsze, materiał do formowania powinny być świeże, miękkie i bezpieczne dla dzieci. Po drugie, trzeba zadbać o podstawy dla przyszłego obrazu. Może to być zwykły grubości tektury, przezroczysta płyta z tworzywa sztucznego lub fanerka rzeźbienie. wymaga również markerem do drukowania szkła z czystej wody, stosy lub wykałaczki i serwetek do wycierania rąk. Zastosowanie gliny na tekturze – najbardziej przystępny sposób, aby utworzyć obraz dla najmłodszych. Uwaga: permanent marker powinien pracować tylko z rodziców, ponieważ nie wypłukać z elementów odzieży lub dziecku, jeśli on zabrudzi w tym procesie.

Zastosowania gliny: technika z smarując

Na tekturze lub przezroczystą pokrywą wykreślić kolejny rysunek. Jest możliwe, aby wynaleźć sobie, cięte lub transferu barwników książek dla dzieci. Przejść z dzieckiem wybrać jasne kolory przyjemne dla umysłu, a mówiąc ich nazwy, są mieszane w małych kulek. Marker sucho przez 2-3 minuty, a następnie można zacząć tworzyć obraz:

  • Dziecko nakłada przygotowanych kulek plasteliny, starając się nie wykraczać poza granice konturu i spłaszczyć je palcami;
  • grubość warstwy powinna być gdzieś 2-3 mm postać wyglądała jednego podmiotu;
  • gdy powierzchnia jest wypełniona rodzice mogą delikatnie walcują wyrób powyżej uzyskać gładszą obrazu. Wszystkie – praca gotowa.

Dla dzieci odebrać ciekawą przezroczystą pokrywę, a starsze dzieci mogą uczynić stosowanie gliny na ramce lub pleksi.

Malowania bez znacznika konturu

Jest możliwe, aby stosowanie gliny bez grubą czarną obwódką na szkła lub plastiku. Na tym rysunku jest cięta i mocowana w przód (niepracująca) części wyrobu za pomocą taśmy papieru, nie pozostawiając żadnych śladów tłuszczu. Kontur dziecka dałoby się z cienkiej wici, a przestrzeń wewnątrz jest wypełniony kulkami i kiełbasy wykonane z plasteliny. Jest mała sztuczka – pierwsza powinna wypełnić drobnych szczegółów, takich jak oczy lub kwiaty na łące, a następnie podstawowy tle. Przy pracy z gliną jest zakończone, to jest konieczne, aby przykleić się do spodzie normalnej tkanki lub cięższe papieru z zastosowaniem kleju PVA.