415 Shares 6345 views

bajka Kryłowa za „Siskin a Dove”. Czy exterminable Gloating?

Każdy esej Kryłowa niesie pewne światowa mądrość uczy „dobry i jasny”, albo przynajmniej pokazuje, jak należy zachowywać się nie powinno być. bajka Kryłowa za „Siskin a Dove” – nie wyjątkiem, ale to ona naraża omówimy poniżej.


historia

Chizh dostał się w pułapkę, a widząc to, gołębicę na niego w każdym calu śmieje i mówi, że jakoś nigdy nie mógł tak głupio złapać w sidła. I wiesz, co się stało po jakimś czasie? Nie zauważył pułapkę i znalazł się w celi. Oto dość prosta bajka „Siskin i gołąb”.

moralność

Nie powinno napawać się smutek lub inne poważne kłopoty. Być może jutro scoffer można dostać w tej samej sytuacji. bajka Kryłowa za „Siskin a Dove” nie jest zbyt skomplikowane, aby analizować. Z tym, wydaje się słuszne i student. Następnie kilka kwestii, które zostały wywołane przez Iwan Andriejewicz.

Porównując się do innych – w ludzkiej naturze. I nie ma znaczenia, ile Wschodniej praktyki duchowe, ani nie powiedział nam, że musimy konkurować tylko ze sobą, ludzie nadal uporczywie patrząc w kierunku sąsiada, współpracowników czy tylko przechodnia. A jeśli głęboko zakorzenione zazdrości i Schadenfreude również nie jest tak łatwo wygrać. To nasz gołąb (opowiada bajkę z Kryłowa „Siskin a Dove”) tylko zobaczył kanarka w rozterce i natychmiast zaczął próbować swoją sytuację do siebie.

Jedna osoba może zrobić lepiej?

W odpowiedzi na to ważne pytanie, bierzemy jako sojusznika Michel Montaigne i Don Corleone. Pierwszy powiedział: „Chodźmy myśleć.” Pierwsze spojrzenie na człowieka, bez uszczerbku, a następnie zwrócić się do organu Don Vito Corleone.

Oczywiście, chcielibyśmy wierzyć najlepszy – jest również częścią ludzkiej natury, ale praktyka pokazuje, że dana osoba nie jest zbyt wiele się zmieniło w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat.

Jest dobrze powiedział Bułhakow Voland i nie ustępują popularność greckich tragedii. Jeśli osoba ta nie zmieniła się nagle, że Sofokles i Eurypides byłby pozostawił kultury, ale tak się nie stało.

Jesteśmy także zaniepokojeni i tragedii Szekspira, a tam perfidii, wrogości i przebiegły dosyć, ale nie przeszkadzało nam to. Każda nowa generacja kuca do tego źródła inspiracji, nie tylko, ale także filozoficznej mądrości.

Innymi słowy, cokolwiek to było, ale człowiek jest nadal w jego cnót i przywar. Jedyne, co się zmieniło, to ich wizerunek: sztuka (i literatura w szczególności) stają się bardziej złożone i szczegółowe w tym sensie. „Siskin a Dove” – bajka Kryłowa, wykonane w starym stylu: prostych i jasnych znaków, a ich celem jest jasno jak w dzień.

Teraz nadszedł czas, aby przyjść po poradę Don Corleone. Powiedział swoim dzieciom, co następuje: „Nie mów nikomu, z wyjątkiem członków rodziny, o czym myślisz” Możemy dodać: jeśli nie jesteś szczęśliwy z krewnych, a potem nie dać się swoimi przemyśleniami.

Jeśli nie można pokonać złość w człowieku raz na zawsze, i doszliśmy do wniosku, że nie jest to możliwe, należy przynajmniej ukryć je od zewnątrz, ale jeszcze bardziej przez koleje ofiary. Niestety, rozważamy gołębia z pracy (w centrum uwagi – „Siskin a Dove”, bajka z Kryłowa) do tego po prostu nie mają umysł i inteligencję.