97 Shares 9447 views

Dell Inspiron 3521: Workhorse dla ekonomicznych

Dell Inspiron 3521 jest typowym członkiem linii notebooków notebooków Dell Inspiron, zazwyczaj stosowanych w zadaniach, które nie wymagają wysokiej wydajności. Co nasza firma zaoferuje nam w bardzo rozsądnej wysokości?


Wygląd: ściśle, ale stylowo

Początkowo koncentrując się na rozwiązywaniu zadań biurowych, wszystkie laptopy Dell Inspiron są wykonane w sposób ograniczony, prosty. Projektant Dell Inspiron 3521 jest podobny, ale projektanci zdołali zaskoczyć z ciekawym wyglądem powierzchni pokrywy i przestrzeni roboczych notebooka: pokryte są małymi trójkątami objętościowymi, szczególnymi "piramidami". Daje oryginalność projektowi, podkreślając model wśród setek bezkrytycznych konkurentów.

Czy ta powłoka jest praktyczna? I nie, i tak.

Nie, ponieważ kurz i brudu zawsze utkną pomiędzy trójkątami, a laptop szybko traci swój zewnętrzny połysk (lub będziesz musiał starać się o przywrócenie dziewiczego piękna).

Tak, ponieważ laptop z taką powłoką nie wyraża się z rąk, wygodne jest przenoszenie go z miejsca na miejsce.

W każdym razie rozczarowanie na pewno nie stanie się projektem Dell Inspiron 3521. Opinie właścicieli modelu potwierdzają to tylko.

Jeśli chodzi o rozmiar laptopa budżetowego, oczywiście, aby nie nadążyć za ultra-ultrabookiem ultrabooków, ale mimo to parametry są rozsądne: model o gramaturze 2,2 kg i 2,5 cm o przekątnej ekranu 15,6 "będzie pasował do większości worków I plecaki, a podróżowanie z nią będzie całkiem wygodne nawet jeśli nie fizycznie potężna dziewczyna.

Wszystko, czego potrzebujesz do pracy: interfejsy, klawiatura, touchpad

Coś się cieszy. Wszystkie interfejsy niezbędne do komfortowej pracy są dostępne, aw układzie projektanci nie popełnili błędu.

Tylna strona laptopa jest nieskazitelna i czysta, a to nie jest złe: nawet czasem rzadko używane złącze na tylnej krawędzi jest czasami potrzebne okresowo, a dotarcie tam nie jest takie proste, a to irytujące.

Lewa strona jest najbardziej obciążona, oto:

  1. Jack do ładowania kabla.
  2. HDMI (niezastąpiona prezentacja).
  3. Zestaw portów USB: port 1 port 2.0 i 2 porty nowsza wersja 3.0 (szybkość pracy z zewnętrznym dyskiem twardym będzie wygodna).
  4. RJ-45, zapewniając 100 mb / s (często znalezione w biurach lub hotelach).
  5. Połączenie słuchawek.
  6. Otwory wentylacyjne.

Przy okazji ciekawy jest fakt, że USB 3.0 posiada specjalną ikonę, ale nie są oznaczone tradycyjnym niebieskim kolorem – najwyraźniej było to spodobało się spójności ogólnego stylu.

Przed Dell Inspiron 3521 jest wiele wskaźników i czytnik kart, które mogą współpracować z kartami pamięci we wszystkich popularnych formatach: MS, SD, SDHC, SDXC, co jest bardzo wygodne dla właścicieli cyfrowych aparatów fotograficznych bez komunikacji bezprzewodowej.

Na prawym panelu znajduje się napęd DVD-RW i jeszcze jeden USB 2.0 (całkowita ilość pamięci USB wynosi 4 sztuki).

Jak widać, najważniejsze rzeczy na miejscu, nie ma zbędnych rzeczy – możemy powiedzieć, Dell znalazł najbardziej wyważone rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom wszystko czego potrzebujesz, nie zmuszając do nadpłaty za niepotrzebne technologie. Chyba że z DVD-drive wiele osób odmówiłoby, ale, biorąc pod uwagę wstępnie zainstalowany system operacyjny Linux na pokładzie, może i nie będzie zbędne.

Zainstalowana touchpad cieszy się doskonałą jakością: działa szybko, nie zauważono usterki, przyjemne dotykanie. Nie możesz zabrać ze sobą myszy.

Niejednoznaczną ocenę można uzyskać na klawiaturze Dell Inspiron 3521. Opinie właścicieli zawierają informacje o niewystarczającym skoku kluczowym, co zmniejsza komfort podczas wpisywania dużych ilości tekstu, a także niewielkie odchylenie w środku. Jest jednak dodatkowy panel cyfrowy, który ułatwia pracę z liczbami i obliczeniami. Nie ma atrakcji, niestety. Ogólnie rzecz biorąc, klawiatura zasługuje na przeciętne oceny: można dostosować.

A co z rozrywką? Ekran i dźwięk, wydajność

Laptop Dell Inspiron 3521 jest przeznaczony przede wszystkim do zadań nieprodukcyjnych, dzięki czemu można zapomnieć o najnowszych grach wymagających zasobów – z wyjątkiem tego, że można uruchomić w minimalnych ustawieniach. Jednak różne casual laptop laptop będzie ciągnąć, a nieśmiertelne gry pasjans też nie spowolni.

Co oferowane jest jako napełnienie Dell Inspiron 3521?

Cechy charakterystyczne pozostawiają dość przyjemne wrażenie: Intel Core i3-3217U (2 fizyczne rdzenie, 1,8 GHz), pojemność dysku 500 GB przy 5400 obr./min, 2, 4, 6 lub 8 GB pamięci RAM i – w zależności od konfiguracji Specjalny model – wbudowana grafika Intel HD lub oddzielna karta graficzna AMD Radeon HD 7670M z pamięcią wideo 1 GB. Przy okazji, jeśli zdecydujesz się na drugą opcję, w grach z przeszłości można już grać z mniej lub bardziej przyzwoity obraz i FPS.

Bateria 40 W nie jest szczególnie imponująca, ale procesor klasy U o mniejszym zużyciu energii (TDP 17 W) przedłuża żywotność baterii laptopa na mniej lub bardziej przyzwoity poziom – średnio około 3 godzin. W trybie czytania książek może trwać cztery godziny, ale jest mało prawdopodobne, że będziesz mógł grać przez dłużej niż 1,5-2 godzin. Jest to jednak również dobry wynik dla urządzenia budżetowego.

Nie wystarcza rozmiar ekranu 15,6 "gwiazd z nieba: rozdzielczość typowa dla segmentu budżetu w wymiarze 1366 x 768 pikseli jest dość duża dla większości zadań, a kąty widzenia są niewielkie, ale jasność nie jest zła – obraz będzie widoczny nawet w słoneczny dzień.Parametry porównywalne z macierzami IPS Nie należy oczekiwać również kolorów i kontrastu. Jednak dzięki temu można zaakceptować – a mimo to cena urządzenia pozwala na zamknięcie oczu na wiele niedociągnięć.

Dźwięki wbudowanych głośników cieszyły się doskonałą głośnością i brakiem świtu: słuchanie muzyki i oglądanie filmów będzie wygodne, szczególnie dzięki właściwemu konstrukcjowi obudowy, dźwięk dociera do użytkownika.

Wnioski

Więc, co przyjechaliśmy? Prawie takie same, z tym, co się zaczęły: Dell Inspiron 3521 – wysokiej jakości model budżetu dla pracy, chociaż można zobaczyć film na drodze lub grać coś, co jest mało wymagające.

Od konkurentów model wyróżnia się przyjemnym wzornictwem "z przekręceniem", obecnością wszystkich niezbędnych i dobrze rozmieszczonych interfejsów, doskonałym procesorem Intel Core i3-3217U o mniejszym zużyciu energii, dobrym dźwięku i wygodnym touchpadem.

Dell Inspiron 3521 – zrównoważone rozwiązanie dla pracy i nauki.