900 Shares 2997 views

Jakie są właściwości lecznicze mięta?

Wiele z tych roślin przez długi czas uważany za leczniczy. Należą mięty pieprzowej. Właściwości lecznicze tego zioła doprowadziły do jej uprawy. Kilka wieków temu, tradycyjna medycyna powstał wykorzystanie wszystkich rodzajów roślin, ale dziś dziki kultura nie obowiązuje.


Peppermint: ogólny opis rośliny

Dzisiaj, mięta pieprzowa jest uprawiana na terenach podmiejskich oraz w specjalnych farmach. Jest to naturalna hybryda dwóch skrzyżowanych odmian mięty: woda i Koloskova. Krzew bylina o metr wysokości ma łodygę wyprostowany i silny system korzeniowy. Liście są owalne, zaostrzone na końcach, ciemniejszy bliżej czołówki. Kwiaty są blado fioletowe, zebrane w kwiatostan skok w kątach górnych liści.

Ludzie są wysoko cenione lecznicze właściwości mięty pieprzowej. Istnieją odmiany białe i czarne, ich główną różnicą jest w kolorze. W przeciwieństwie do białych liści mięty i łodygi są ciemne czarno-fioletowy. Oba typy zapach jest praktycznie identyczny, tylko zapach mięty pieprzowej ostrzejszy.

Łatwe w pielęgnacji i lecznicze właściwości mięty promowanie jej szerokiego zastosowania. Dla pomyślnego rozwoju roślin odpowiednich dowolny gleby. Jest dość szybko rośnie, rozmnażane wegetatywnie za pomocą sadzonek i podział kłączy.

Pieprzowej: Skład i właściwości

Zbierać trawę w lecie, na samym początku jej kwitnienia, suszy się na otwartym powietrzu, w miejscu niedostępnym dla penetracji bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W celach terapeutycznych, należy skorzystać z liści, kwiatów i łodyg. Kompozycja zawiera pieprzowej olejki eteryczne, mentol, garbniki, pierwiastki śladowe, karoten, kwasy organiczne, flawonoidów, tanin, betaina, terpenoidy.

Główny składnik, przy czym pieprzowej właściwości lecznicze są szczególnie cenne jest mentol. Substancja ta jest bakteriobójczy i właściwości znieczulające, a także ma wpływ na powierzchownych naczyń krwionośnych.

Właściwości lecznicze mięta spowodowane produkujących na jego podstawie różnych leków stosowanych w leczeniu dusznicy bolesnej i nerwic. Wśród nich są środki „Corvalol”, „Valodol” i „Drops Zelenin ”. Pieprzowa barwnik ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i choleretic poprawia trawienie, zmniejsza nudności. Buliony określone zapalenie okrężnicy, zapalenie żołądka, wątroby, pęcherzyka żółciowego. Innym ekstrakt roślinny jest w pastach do zębów, płukanek i odświeżania jamy ustnej.

Przeciwwskazania

Oprócz korzystnych właściwości, istnieją przeciwwskazania dla stosowania leków i wlewów na podstawie mięty: niskie ciśnienie krwi, słabe impulsu, żylaki, nadkwaśność żołądka, u dzieci poniżej 3 lat, a ciąży. Ponadto, ludzie nie są zachęcani do nadmiernego spożycia mięty i preparatów opartych na nim, ponieważ nie jest to teoria o szkodliwym działaniem ziół na męskim libido.