538 Shares 5068 views

Nori – co to jest? Jak przygotować nori w domu

Najbardziej znanym kuchni japońskiej jest sushi. I jeden z głównych składników potraw uznawanych nori. Jest to specjalny glony, które są wykorzystywane do przygotowania wielu potraw. Ale oni mogą go używać do tworzenia rolek. Zewnętrznie Nori Arkusze są prostokątne. Mogą one być brązowy, czerwonawy lub ciemnozielone. rośliny cień wpływa na ostateczny smak delikatnością. Poza Japonią, produkt jest uprawiana w Korei i Chinach. Glony różnią pikantny, wyjątkowy smak, a w niektórych krajach są uważane za prawdziwe egzotyczne.


ojcowizna

Ffjon – jest produktem, który został po raz pierwszy wspomniano kroniki japońskiego celownik VIII wieku. Było kodeks Taiho, i to zostało omówione, że cesarz miał prawo pobierać daninę od swych produktów tematów, wśród których były liście. W ciągu 980 lat od nori konwertowane do zwykłych Japończyków w tradycyjnej żywności.

Dziś Nori – arkusze są suszone i prasowane wodorosty. W tej formie, że pojawiły się znacznie później, bo przez długi czas nie były suszone i rozciera do konsystencji pasty, Produkcji takich list, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, zaczął po zastosowaniu pasty do technologii do produkcji papieru.

Amerykanie, którzy po raz pierwszy przybył do Japonii w XIX wieku, uważał, że miejscowi ludzie jedzą czarnym papierem. I to właśnie suszonych czerwonych alg. metoda przemysłowa nori zaczął robić w jednej z dziedzin, w Tokio – Asakusa. Wysuszony delikatność początkowo bardzo drogie. A czy nori pozyskanego z kamieniami tylko w czasie odpływu morza. Jednak pod koniec 1940 roku, naukowcy opracowali metodę uprawy roślin sztucznie.

klasyfikacja

Nori, zdjęcie z których możemy umieścić w artykule, dzieli się na trzy stopnie – A, B i C. Najwyższa klasa A. Jest za dość stałe i plastikowe arkusze, posiadające głęboki zielony sygnał ze złotym połyskiem i gładkiej fakturze.

Pozostałe dwie klasy znacznie gorsze pod względem jakości do poprzedniej postaci. algi te można łatwo odróżnić od cieniu. Może być blado zielone, czerwone zabarwienie czerwonawe lub z małymi lumenów. Takie płyty charakteryzują się niską siłę: mogą pękać podczas skręcania ich napełniania.

Cokolwiek nori gatunek może zostały zakupione, należy je przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w suchym i ciemnym miejscu.

home cooking

Niestety, nori rosnąć w domu jest niemożliwe. Przywieźli tylko z dalekiej zagranicy, a konsument krajowy nabywa je w sklepie gotowe. Albo, bardziej precyzyjnie, w połowiczne ze względu na smak i postać rolek i sushi zależy od prawidłowego przygotowania glonów. Dlatego po zakupie w nori supermarkecie potrzebne w domu, aby odpowiednio przygotować się do dalszego użytku.

Tak więc, po nori arkusz wyjmuje się z opakowania, konieczne jest, aby szybko rozgrzać ognia po obu stronach. W tym kawałku papieru powinny być przechowywane w pozycji poziomej i równomiernie na całej długości jego rozgrzać. To sprawiło, że cała procedura na najwyższym małym ogniu. Alga smażyć dokładnie już po dwóch lub trzech sekund. W rezultacie staje się kruche i chrupiące. Nori nie można smażyć na grillu.

Odmian i gotowanie

W Japonii, najbardziej popularne są następujące arkusze do sushi:

  • Nori-maki – wśród nich nie tylko rolki i sushi, ale także dania, takie jak mochi (ciastkach) i Onigiri (kulki ryżowe). Ten rodzaj glonów jest wciśnięty cienkie liście kwadratowy kształt, osiągając długość 25 centymetrów. Rośliny, wykorzystywane do tworzenia nori maki, umyć i pokroić na małe kawałki. Następnie są one suszone na słońcu, kładąc na specjalnej ramie wykonanej z bambusa. Podczas przygotowywania sushi, a następnie wpychając je rozprowadzić na stronie matowej maków.
  • Yaki-nori – są one następnie smażenia arkusze wodorostów. Procedura ta jest wykonywana w celu zwiększenia aromatu i smaku. Yaki-nori jest częścią wielu potraw i przekąsek. Także z powodu tej odmiany może być niezwykle smaczne baza do zup. W celu przygotowania bulionu nasyconego wlewa yaki gorącej wody. Pożywne danie zaleca się jeść dla wegetarian i specjalnego, trzymanie się diety.
  • Ava-nori – przyprawa do japońskich klusek. Postrzępione zielone arkuszy można uzyskać apetyczny Ava nori.

Skład, korzyści i szkody

Ffjon – wodorostów zawierające witaminy A i C, białka roślinne, węglowodany i minerały, fosfor, wapń, żelazo, jod. Jedzenie przygotowane na bazie alg, jest bardzo ważne dla osób, które cierpią z powodu braku jodu w organizmie. Produkt jest również użyteczne dla tych, którzy mają poziomy cholesterolu we krwi, wysoki procent i występują problemy z działaniem układu odpornościowego.

Jeść nori wskazane w przypadkach, w których występują choroby tarczycy, żylaki i miażdżycy. Użyteczne rośliny i wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego.

Chociaż nori i są niezwykle przydatne, nadal nie należy używać tych, którzy nie tolerują jod, a ciężarne dziewczęta.

Co gotować

Aby przygotować coś egzotyczne gospodynie coraz częściej wykorzystują recepty z nori. Z tego komponentu jest możliwe aby, na przykład, bardzo smaczne kanapki z paluszków kraba. Poza jednym arkuszu glony potrzebują biały chleb lub chleb, 120 g masła, sześć kawałków krabowy, pół jajka kurczak i dwie zielone cebuli łodygi.

Z koniecznością wykończenia skorupy chleba i podzielić ją na 24 równych kwadratów. Każda część gipsu wstępnie zmiękczony w oleju w temperaturze pokojowej. Arkusz nori jest również pokroić na małe kwadraty, takich jak chleb i pokryć je smarowane okruchy. paluszki pokroić w plasterki i dwóch takich „tabletochki” spreadem połowie kawałki chleba kraba.

Wtedy wszystkie kawałki chleba z nori ponownie posmarowane olejem, ale robi to na dole (na pusty chleba) i dołączyć je do wycinki z „pigułki” paluszki krabowe. Przez tartej i masła rozprzestrzeniania się na placach nori. Masła ustala się na dwa paski z zielonej cebuli. W górnej części gotowej canape rozprzestrzeniać jeszcze jeden plastry kije i plasterki jajka na twardo.