165 Shares 1835 views

Problem: „Nie mogę sformatować dysk flash USB '

Nie można nawet wątpliwości, że mało kto z kart typu pamięci MicroSD i podobnych sugeruje, że pewnego dnia będzie musiał pisać na forach „nie może sformatować dysk flash USB” i poprosić o radę, pomoc.


Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma nic trudnego w takiej operacji. Można nawet pomyśleć, że użytkownik, który zadaje pytanie: „Dlaczego nie mogę sformatować dysk flash USB?” – początkujący. Jednak nie zawsze tak jest. Rzeczywiście, ta operacja jest standardowy i znany od pierwszych komputerach klasy PC. Ona przeniesione do świata pamięci flash z obszaru mediów z zasadą zapisu magnetycznego, takich jak dyskietki i dyski twarde. To jest zaletą i wadą dysków flash. Jeśli ktoś mówi: „Nie mogę sformatować dysku flash” – to jest całkiem możliwe, przyczyną nie jest w „ręce” Curves, ale prawdziwym problemem z nośnikiem. Mimo wszystko, jeśli standardowy format, nie można zapamiętać zalety (są one znane wszystkim), twierdzenie braków musi zostać wyjaśniona. Gdy taka operacja jest wykonywana na nośniku zapisu tworzenia utworów, utwory rejestrowanie informacji o usługach. Jest oczywiste, że w pamięci flash wiele z nich po prostu nie ma sensu. Weźmy, na przykład, informacje sterujące, uczestnicząc w pozycjonowania głowic odczytu. nie jest konieczne w przypadku dysków SSD. Sprawność komendzie 50h na drążku przeprowadzona dzięki kontrolerowi, który zamienia sygnały sterujące w koniecznych działaniach. W związku z tym nie dziwi fakt, że jeden lub drugi użytkownik często mówi: „Nie mogę sformatować dysk flash USB”

Zastanówmy się, dlaczego tak się dzieje. Jednym z powodów jest to oczywiste, ponieważ jest to konsekwencją powyższego – kiedy kontroler pamięci flash wina częściowo lub całkowicie traci swoją skuteczność. Jeśli jest to USB-Stick, następnie można rozwiązać ten problem poprzez przeprogramowanie sterownika. Wszystkie niezbędne informacje są dostępne za pośrednictwem wyszukiwarki.

Zupełnie inny rodzaj Reasons „Dlaczego nie można sformatować dysku flash USB microSD?». Często, karty pamięci są stosowane w połączeniu z adapterem do standardowego SD wielkości. Biorą w nim udział za pomocą specjalnego przełącznika mechanicznego dźwignią, dając możliwość zakazania wjazdu (Format) na nośniku. Dlatego konieczne jest, aby sprawdzić położenie przełącznika. Pośredni jest połączony z powodu problemów w czytniku: od położenia przełącznika ustala elektromechanicznie w odbiorniku, jest konieczne, aby sprawdzić jego funkcjonalności. Czasami czytnik kart wykrywania mikro „zakleszczony” i karta pamięci jest zawsze uważane za zabezpieczone przed zapisem. Więc zanim napiszesz na forum „Nie mogę sformatować dysk flash USB”, należy sprawdzić czytnik z innej podobnej karty (Adapter). Jeśli problem będzie się powtarzał, „diagnoza” jest jasny: trzeba przywrócić przełącznik do gniazda karty.

Poniżej znajduje się wspólny problem nie może być sformatowany jest w sprzeczności obsługiwanym przez standardy kart odbiornik i rodzaju pamięci flash. Określenie „karty flash microSD» dawna uogólniając, bałaganu. Karty pamięci tego typu są dwa rodzaje – standardowe SD i SDHC bardziej zaawansowanych. Chociaż nie istnieją żadne różnice zewnętrzne, logika znacznie poprawione.

Oryginalny typu (SD), o maksymalnej wydajności teoretycznej 4 GB, stosowane przy formatowaniu (struktura RAM) bajtów szeregową adresowania. Z kolei pozwala na SDHC 32 GB, a format jest sektorem mądry (jak dyski twarde).

Po włożeniu karty SDHC do czytnika SD, w najlepszym razie, niektóre funkcje będą dostępne (w tym formatowania). Rozwiązanie jest proste – Wymiana czytnika kart do nowego modelu lub, niestety, zakup nowego urządzenia docelowego. Innymi słowy, na przykład do podłączenia karty SDHC do aparatu cyfrowego z poprzedniej generacji (zwykle do 5 megapikseli) modelu nie jest możliwe, ponieważ nie będzie działać prawidłowo.

I, oczywiście, nie zapomnij o wspaniały program SDFormatter – często z pomocą nie można formatować „zły” karty pamięci.