900 Shares 5791 views

Styl romański w architekturze imituje Roman

Jednym z najstarszych jest romański styl architektury. Szczyt jego popularności przypada na X wieku i trwała ponad 300 lat. Czytelnicy mogą zapytać, dlaczego jest w architekturze. Odpowiedź brzmi: Styl romański na pierwszym miejscu nie było w tym kierunku, jak i rozwijających się, osiągnął znaczne wysokości. Nazwa ta została podana do niego z powodu znacznych podobieństw z rzymskiej architektury.


styl romański. produkt

W X-XII jest romański styl architektury przetoczyły Europie Zachodniej i niektórych krajach Wschodu. Jako próbkę pobrano Roman bazylikę, którego struktura i stanowiły podstawę tego kierunku. Być może z tego powodu, w stylu romańskim kościele wzniesiono i blokowanie obiektów. Ich główną cechą było ogromne kamienne mury, wieże i łuki. Zasadniczo budynek wyglądał jak warownego struktury obronnej. Ze względu na jego majestatu, że idealnie pasuje do każdego otoczenia, masywne mury i wąskie okienko doskonale harmonizuje z szarości kamienia. W ogóle, zamek wyglądał wzmocnienie gotowy do walki lub obrony. P

Styl romański w architekturze różni się od swoich poprzedników w jednej linii – Keep – ogromna wieża, wokół którego wszystko inne jest w załączeniu. Ze względu na to, panierowane, w tych dniach, często budowane świątynie, twierdze i zamki, fortece.

cechy:

– w centrum planowania – rzymskiej bazyliki;

– zwiększenie przestrzeni;

– Prostota: podłogi marmurowej, ściany weneckim tynk, kafle z rysunkami;

– architekci próbowali pokazać żadnych zewnętrznych piękno i wspaniałość świątyni i piękno ducha, więc nie były one mocno zdobiona;

– zbudowany w kształcie prostokąta lub walca;

– wysokość kościoła i prezbiterium jest zwiększone.

Przejście od gotyku do romanistyki

Kolumny świątyni odgrywała bardzo ważną funkcję, ponieważ zachowywała wszystkie ciężkie budowę Świątyni, kamiennych ścian. Arch, obowiązkowe elementy nie tyle ozdoba jako znak potęgi świątyni. Tu była rzeźba romańska: minimum piękno i wspaniałość, ale maksimum prostoty i serdeczności. W przeciwieństwie do stylu gotyckim, który wszedł do zastąpienia, wszystkie elementy były obsługiwane seryjnie i proste. style romańskie i gotyckie były zupełnie inne.

Główną zaletą II był neogotycki ramy, co pozwala na rozłożenie obciążenia pomiędzy uchwytami, w wyniku czego wiele elementów tyni przestaje wykonywać funkcję jedynie nośniki. To odkrycie zastąpił romański styl architektury. Znanym przedstawicielem tego stylu gotyckim jest Katedra Renu, który charakteryzuje się majestatem i bogactwa. Zasadniczo, gotycki był całkowitym przeciwieństwem romańskiego, ponieważ bujnej wnętrze, wielkości, wiele ozdób i rzeźb zostały umieszczone w przeciwieństwie do powieściowej skromności. W wyniku tego, rozkład masy między posiadaczami, duża część świątyni została uwolniona od masywnych kolumnach. Gotycka architektura osiągnął swój szczyt popularności w średniowieczu (koniec XII – XVI wieku), a na jego miejsce przyszedł słynny styl renesansu.

Przyczynić się do rozwoju globalnej architektury romańskiej stylów i gotyckich są wprowadzane. Pierwszy pokazał, że nawet skromna architektura może być piękne, a drugi otwarty na świat nową gotycką klatkę.