642 Shares 1523 views

Narodowość Awarów: opis, charakterystyka i historia

Majestic ścisłe Kaukaz – natura charakterystyczny, pięknej scenerii, ciężkie góry i równiny kwitnienia. Ludy zamieszkujące że jego terytorium samo surowe, silnej woli i jednocześnie poetycki i bogaty duchowo. Jedna z tych osób – ludzi, których narodowość – Awarów.

Potomkowie starożytnych plemion

Awarów – to nazwa narodu rosyjskiego, który zamieszkuje głównie na północy Dagestanu. Nazywają siebie „maarulal”, co przekłada się bardzo łatwo i precyzyjnie,”Górale". Gruzini nazywają je „Leks” kumycy – „Tavla”. Statystyki ma ponad 900 tys. Awarów, w tym 93% z nich mieszka w Dagestanie. Poza krawędź niewielką część życia ludzi w Czeczenii, Gruzji, Azerbejdżanu, Kazachstanu. Jest wspólnotą Awarów w Turcji. Awarów – obywatelstwo, które są genetycznie związane z Żydami. Według kronik starożytnych Wypadków Sultan stanowiły brat władcy Chazarów. A chanów Khazar, znowu według kroniki, książęta byli Żydami.

Co ta historia?

Pierwsze wzmianki w rękopisach historycznych, te North Caucasian plemiona są reprezentowane jako agresywny i mocny. Ich miejsce osady w górach przyczyniły się do udanej serii zwycięstw nad Chazarów, którzy osiedlili się na równinie. Mała Brytania nazywa Serir, później przemianowany na błąd w imieniu króla szanowanego w dzielnicy. Wypadek osiągnęła swój szczyt w XVIII wieku. Późniejsze muzułmańskie narodowość Awarów ustanowił teokratycznego państwa Imamate, która w tej formie istniał przed przystąpieniem do Rosji. Teraz jest niezależna Republika Dagestanu z jego kulturowych, politycznych i religijnych środowisk.

Język ludzi

Awarów – narodowość z własnym językiem, który należy do podgrupy Avar-Ando-TSSE grupy kaukaskiej. Południowe i północne obszary terytorium zamieszkania występującego w dwóch dialektów, które różnią się w niektórych fonetycznych, morfologicznych i leksykalnych funkcji. Oba dialekty mają wiele dialektów charakterystycznych dla niektórych regionach kraju. Literacki język Avar powstał w wyniku połączenia dwóch głównych dialektów, choć znaczący wpływ był nadal na północ. Wcześniejsze Awarów używany alfabet alfabetu łacińskiego, od 1938 Awarów alfabet – litery na podstawie rosyjskiego alfabetu. Większość narodu jest biegły w języku rosyjskim.

Avar Narodowość: charakterystyka genotypu

Izolacja od miejsca zamieszkania, rozprzestrzenianie wojowniczych plemion na terenie Niziny Wschodnioeuropejskiej, do Skandynawii, doprowadziła do powstania zewnętrznych oznak Awarów, różnią się znacząco od ogólnej populacji Kaukazu. Do typowych przedstawicieli narodów górskich często czysto europejski wygląd o rudych włosach, jasnej karnacji i niebieskich oczach. Typowym przedstawicielem tej osoby ma wysoką smukłą sylwetkę, szerokie sredneprofilirovannym osoba wysoka, ale wąski nos.

Surowe warunki naturalne dla przeżycia, potrzeba, aby wygrać z naturą i innymi plemionami gruntów ornych i pastwisk utworzyły się na przestrzeni wieków i odporny wojowniczy charakter Awarów. Są one jednak bardzo cierpliwy i pracowity, doskonałe chłopi i rzemieślnicy.

Gen. górskie ludzie

Ci, których narodowość – Awarów, od dawna mieszka w górach. Głównym zajęciem było i pozostaje w tych dziedzinach, a teraz owce, jak również wszelkie transakcje związane z przetwarzaniem wełny. Potrzeby żywieniowe zmusiły Awarów stopniowo schodzą na równinach, i rozwijać rolnictwo i hodowla zwierząt, który stał się głównym zajęciem zwykłych ludzi. Domy budowane wzdłuż jego Awarów burzliwy górskich rzek. Ich struktura jest bardzo ciekawe i nietypowe dla Europejczyków. Otoczony skał i kamiennych domów wyglądać ich kontynuację. Średnia rozliczenie wygląda następująco: jedna wielka kamienna ściana rozciąga się wzdłuż ulicy, ponieważ to, co wygląda jak tunel. Różne poziomy wysokości przyczynił się do tego, że część dachu domu jest sad innego. Nowoczesne wpływ nie zdać ten Narodowość: Awarów gromadzeniu prąd duży trzypiętrowy dom z tarasem.

Zwyczaje i tradycje

Religia naród – Islam. Awarów należą do wyznaniowym sunnickich muzułmanów. Naturalnie, zasady szariatu dyktować wszystkich tradycji i rodziny ustawę, która ściśle przylega do Avar. Miejscowi ludzie są na ogół przyjaźni i gościnni, ale ich wierzenia i praktyki, natychmiast broni honoru pytań. Feud krwi w tych miejscach – to zna dzisiaj. Wierzenia miejscowej ludności nieco osłabiony przez niektórych pogańskich obrzędów – jak to często bywa na terytoriach, których mieszkańcy od dawna prowadził wyizolowaną życie. Rodzina zdominowana przez męża, ale w stosunku do żony i dzieci jego obowiązek przestrzegać i zapewnić materiał. Avar kobiety mają trwały charakter, że nie ukrywam ze swoich ludzi, a zawsze ich drogę.

wartości kulturowe

Każdy Avar, którego ludzie są bardzo przywiązani do swoich tradycji narodowych, cześć ich przodków. tradycje kulturowe są zakorzenione w wiekach. przestrzenie górskie rodzi specyficzne melodyjne pieśni, tańce i legendy mądrych kaukaskich stulatków. Instrumenty muzyczne avar ludzie – chagchana, chagur, paw, tamburyn, perkusji. Tradycyjna kultura Avar jest źródłem i pierwotnym podstawą współczesnej sztuce Dagestan i malarstwa. Życie w odległości, z dala od dróg i centrów handlowych, mieszkańcy Wypadki produkowane artykuły gospodarstwa domowego, odzież, biżuterię dla siebie i dom z rękami z materiałów złomu. Te rzemiosło rzemieślnik stać się prawdziwym arcydziełem, podstawą dla mistrzów współczesnych.

Awarów, uwielbiony swoich ludzi

Habib Nurmagomedov (narodowość – Avar) – bokser, mistrz Rosji, zwycięzca World Boxing Championship, zdobywca pasa WBA, mistrzem International Boxing Organization.

Amir Amaev – Dagestan atomowy naukowiec, twórca nowego kierunku naukowego w rozwoju reaktorów jądrowych.

Jamal Azhigirey – mistrz sportu klasy międzynarodowej w Wu Shu, dziesięciokrotnego mistrza Rosji, dwunastokrotnie mistrz Europy.

Fazu Alieva – Dagestanu poetka ludowa, był redaktorem czasopisma „Kobiety w Dagestanie”.

Rasuł gamzatow – Avar poeta, członek Związku Literatów, autor wielu znanych i popularnych na dzisiejszej muzyki popularnej.

Lista gwiazd Dagestan z dobrze znanych nazwisk w świecie trwa dłużej niż jeden arkusz. Oni – prawdziwa chwała jego nielicznych ale upartych ludzi.