637 Shares 6182 views

Jak centrowanie wiertła i co one oznaczają?

Wiertła centrujące szereg profesjonalnych narzędzi, stosowany w większości przypadków w sektorze przemysłowym. Główną różnicą w porównaniu z konwencjonalnym danych urządzenia jest otwór ich dokładność zasverlivaemogo. Jak centrowanie wiertła i gdzie mają one zastosowanie, będą wiedzieć teraz.


Cechy konstrukcyjne

Zewnętrznie, instrument jest wiertło krótkie małe rozmiary z bardzo grubej podstawy. Ponadto, jego średnica może być 2-3 razy szerokość wierzchołka roboczego mechanizmu. Z tym wzorem wiertło centrum (próbnym GOST) ma bardzo dużą sztywność, więc wiercenie otworów pilotażowych jest prawie niemożliwe, aby zginać lub w jakikolwiek inny sposób zdeformowane.

Jak to narzędzie?

Początkowo niewielka końcówka wierci otwór o małej średnicy. Zazwyczaj tworzy się po kilku obrotach narzędzia (nie więcej niż 2-3 sekund). Następnie bardzo mały otwór stożkowe rozszerzenie ostrze gęstej części wiertła. Należy zauważyć, że podczas działania tego mechanizmu zapewnia precyzyjne prostopadłości względnej wgłębienia obrabianego materiału i jego powierzchni.

aplikacja

centrowanie wiertła służy do nawiercić metalu i powierzchnie drewniane. Jednakże, „paszport”, czyli zgodnie z jego przeznaczeniem, to narzędzie należy stosować wyłącznie do obróbki materiałów stalowych. Jednak to nie przeszkodziło nasi budowniczowie używać go jako zagłębienia na drewno, na przykład, gdy jest to niezbędne do pogłębienia część otworu zakrętką. Dzięki swojej konstrukcji żaroodpornego i wysokiej wytrzymałości, to absolutnie nie zawieść przy obchodzeniu takich przedmiotów i materiałów.

W odniesieniu do ich przeznaczenia, narzędzia te są powszechnie wykorzystywane do wiercenia otworów pilot na frezowanie, wiercenie i tokarek. Ponadto, wiertło centrum mogą być stosowane w gospodarstwie domowym. Również lubię używać takich urządzeń i szynki. Takie ćwiczenia są potrzebne bardziej niż kiedykolwiek do otworów produktów w płytkach drukowanych. A ponieważ urządzenia stosowane posiadają wysoką sztywność (wynika to nie tylko jej składu, ale także specjalnej geometrii, rozmawialiśmy o nieco wcześniej), działa bardzo łatwo i wygodnie z nich.

tworzywo

W skład tych urządzeń często zawierają stal narzędziowa serii R6M5. Ponadto, wiertło centrujące mogą być wykonane z metalu HSS szybko. Ale najbardziej cenione w produkcji narzędzi ze stali serii P9, w których występuje duża zawartość wolframu. Ze względu na to, że produkt staje się bardziej wytrzymałe i niezawodne.

cena

wiertarki centrum kosztów zależy od ich wymiarów. Na przykład najmniejsza urządzenia 1 milimetra kosztuje około 15 rubli urządzenia. Najbardziej duże wiertło o średnicy 6,3 mm jest około stu rubli.