157 Shares 8553 views

W jakich krajach są dozwolone małżeństw osób tej samej płci

W społeczeństwie, problem mniejszości seksualnych nie zawsze są rezonować. Co do zasady, geje i lesbijki napotykają gniew i nienawiść, i odrzuca ich ubolewa Kościół, powołując się na Biblię i listach apostoła Pawła. A jednak, w wielu krajach, małżeństw homoseksualnych są dozwolone, choć istnieją pewne niuanse.

Jeśli przypomnieć starożytnej Grecji i Rzymie, a także średniowieczną Japonię, można zauważyć, że w tym czasie stosunki homoseksualne zostały uznane za najwyższą formę miłości. Uznawane normy i miłość między nauczycielem i uczniem. Ale wraz z nadejściem chrześcijaństwa zmienił wartości moralnych i światopoglądu. Teraz relacja między par tej samej płci zostały uznane za poważny grzech.

Współczesny świat, gdzie promowana praw człowieka, tolerancji i demokracji stara się podążać ścieżką legalizacji małżeństw między osobami tej samej płci. Nie wszystkie kraje jeszcze nie odważył się na taki krok, ale ich liczba jest imponująca. Oto lista, w których krajach są dozwolone małżeństwa homoseksualne: Dania, Szwecja, Norwegia, Francja, Wielka Brytania, Holandia, Finlandia. A także: Islandia, Irlandia, Czechy, Belgia, Chorwacja, Szwajcaria, Nowa Zelandia, Argentyna, Kanada, Hiszpania, Luksemburg, Republika Południowej Afryki. Przedstawiciele mniejszości seksualnych nie otrzymał jeszcze prawo do oficjalnego uznania ich stosunków w Rosji. Na przykład, Rosyjska Cerkiew uważa grzeszne takie linki, a kwestia pozwalając małżeństwo dla gejów i lesbijek w naszym kraju powoduje burzę sprzecznych odpowiedzi. Wraz z współczulnego spotykają się i otwarcie wrogich wypowiedzi. Emisja została wielokrotnie podnoszone i dyskutowane w mediach, zwłaszcza w Internecie.

Widok małżeństwo zawsze było jasne: jest to związek mężczyzny i kobiety. związki osób tej samej płci nie miały prawa być uznane za zasadne i zasięg ceremonii religijnych dla rodziny. Nawet w starożytnym Rzymie, gdzie relacje między mężczyznami otwarcie potępił przestrzegane nastawienie do małżeństwa jest dość tradycyjny. Powszechnie wiadomo, w jakich krajach mogą teraz małżeństwa homoseksualne, ale dyskusja wokół tej kwestii nie przestanie. My, w Rosji, przeciwnicy takich związków uwierzyć roszczenia mniejszości seksualnych stworzyć absurdalną rodzinę. Ale pojęcie małżeństwa przechodzi poważne zmiany, a kwestia umożliwienie związkom osób tej samej płci wstaje sama.

Jako argument przeciwko małżeństw homoseksualnych zarzutu homoseksualnych partnerów w łącznej niewierności. Ich żądania uznania ich związku małżeńskim mają wyrównać je z prawami tradycyjnych rodzin. Na podstawie zdrowego rozsądku, aby podnieść dzieci powinny rodzina składająca się z mężczyzny i kobiety. Uznając kwestii małżeństw homoseksualnych wynikają nie tylko moralnie, ale także prawne, odnoszące się do dziedziczenia, edukację dzieci i prawo do przyjęcia.

Mamy na liście krajów, w których są dozwolone małżeństw homoseksualnych. Ale nie wszędzie mają możliwość ich rejestracji. Posiada jedynie Belgia, Holandia, Islandia, Hiszpania, Szwecja, Kanada, Portugalia, RPA, Argentyna, Norwegia. W wielu krajach europejskich odrzucenie gejów i lesbijek jest przestępstwem, a sprawa ich zniewagi może dotrzeć do sądu. W Rosji sytuacja jest odwrotna. Mniejszości seksualne są zmuszeni bronić.

Poza Europą dozwolone małżeństwa osób tej samej płci w Stanach Zjednoczonych, ale w tym kraju, podobnie jak ustawodawstwo pojawiła się stosunkowo niedawno i ma zastosowanie wyłącznie do poszczególnych państw. Na przykład, takie jak Massachusetts, Connecticut, Iowa, Vermont, New York, Maryland, New Hampshire, Waszyngtonu i Dystryktu Kolumbii i kilka terytoriów należących do plemion indiańskich i ich właściwości: Suquamish i Coquille. W jednym państwie – Rhode Island, chociaż nie zarejestrowanego małżeństwa osób tej samej płci, ale są uznawane jako te, zawarte w innych stanach i krajach. Pozostałe trzydzieści dziewięć stany nie zezwalają związkom osób tej samej płci.

Wiedząc, które kraje są dozwolone małżeństw osób tej samej płci, przedstawiciele mniejszości seksualnych, mogą zarejestrować swój związek. Dla Rosji, problemem pozostaje kwestia otwarta dyskusja i takie małżeństwa nie są uznawane za ważne.