807 Shares 5280 views

Przeciwnowotworowych pigułki „tamoksyfen”: instrukcje użytkowania

Lek „Tamoxifen” Instrukcja w sprawie stosowania odnosi się do grupy leków przeciwnowotworowych ze skutkiem niesteroidowe i antyestrogenowe. Za pomocą tego środka stymuluje wydzielanie hormonów przysadki, zmniejsza zapalenie i skutecznie wstrzymuje rozwój nowotworów. Począwszy od pierwszych przyjmujących lek blokuje działanie estrogenów na kilka tygodni, nie powodując niepożądanych skutków ubocznych związanych z przerostem tkanki. W męskich pacjentów cierpiących na zaburzenia wytrysku, stosowanie „Tamoxifen” może wywołać wzrost stężenia testosteronu w osoczu. Jeśli przyjrzymy farmakokinetyki środka przeciwnowotworowego, zaczyna działać już po trzydziestu minutach od podania, osiągając najwyższy wskaźnik w ciągu pięciu do siedmiu godzin.


Dostępne lek „Tamoxifen” w postaci tabletek żółtej, zawierające jako główny składnik dziesięć dwudziestu, trzydziestu lub czterdziestu mg cytrynian tamoksyfenu. Dalszymi składnikami są: celuloza, sól sodowa, stearynian magnezu, laktozy i powidonu. Powłoka zawiera w swym glikolu kompozycji polietylenowej, dwutlenek tytanu oraz hypromeloza. Ponadto, małą ilość laktozy w leku.

Przypisywanie pigułki „Tamoxifen” Instrukcja zaleca, aby pacjenci z raka endometrium, prostaty lub jajników i piersiowym gruczołów sutkowych. Ponadto, lek ten jest bardzo skuteczny w przypadku guzów w nerkach i czerniaka. Mięsak jest podobna do zażyciem leku „tamoksyfen”. Instrukcje dotyczące korzystania z notatek i pozytywnych wyników z jego stosowania w leczeniu różnej etiologii uzlovidnyh formacji.

Weź ten środek przeciwnowotworowy jest zabronione w przypadku indywidualnej nietolerancji cytrynian tamoksyfenu lub innych składników leku. Leukopenia, zakrzepowe zapalenie żył, ciąża, okres laktacji, zaćma i ciężkie postacie choroby serca są również przeciwwskazania do tego leku „tamoksyfenu” instrukcje użytkowania zwracać uwagę na to. Ponadto, nie należy przyjmować go u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek. Z najwyższą starannością wyznaczyć pigułka „tamoksyfen” z płytek krwi, trombocytopenia, choroby mózgu lub hiperkalcemia.

Lek ten w niektórych grupach pacjentów może powodować niestrawność, nudności, wymioty, zastój żółci, zmniejszenie apetytu, biegunka i infiltrację wątroby. Dezorientacja, trombocytopenia, ból głowy, leukopenia, senność, zawroty głowy i gorączka mogą również wystąpić w wyniku pigułki „Tamoxifen”. Efekty uboczne obejmują, a ryzyko krwawienia z macicy, pieczenie i swędzenie w narządów płciowych, nowotwory torbielowate, pokrzywka, zapalenie skóry i skurcz oskrzeli. Poza tym można zaobserwować spadek potencji, upławy, wysypka i zaczerwienienie.