393 Shares 9328 views

Filtr do separatora oleju napędowego: budowa

Dla oleju napędowego, który jest sprzedawany na stacjach benzynowych w naszym kraju, to zawiera wiele ciężkich i szkodliwych zanieczyszczeń z silnika. Również w DT jest zobowiązany do cząstek wosku i wody. Jeśli samochód będzie długa jazda na takim paliwie, doprowadzi to do poważnego pogorszenia silnika. Każdy właściciel silnika wysokoprężnego napotkał trudności podczas uruchamiania silnika, spadek mocy podczas zimy. Woda zawarta w paliwie diesla zimą zamieniają się kryształów. Paliwo będzie mniej płynne. Zmiany te mają negatywny wpływ na wydajność jednostki napędowej i zmniejszyć jego żywotność. Aby chronić silnik przed niskiej jakości paliwa, konieczne jest zastosowanie separatora filtru oleju napędowego (zdjęcie jest w naszym artykule). W kontekście rosyjskiej, są one niezbędne. Filtr zgrubny i porządku wystarczy. Ponadto, często rozbić, a ich cena jest dość wysoka.


Jak działa filtr-separator?

Element ten jest mieszaną. Tak więc, jedna część funkcji zbiornika. Tutaj stałe stopniowo gromadzą się na dnie. Druga część separatora filtru na olej napędowy zatrzymuje wodę, parafiny i inne substancje rozpuszczone w DT. Ponadto, obudowa może być systemem ogrzewania, a także elementy do mechanicznego oczyszczania oleju napędowego.

Funkcje i działanie

Jak działa ten element? Najczęściej mylić zmotoryzowanych urządzeń do separacji mechanicznej z filtrem osadów lub mechanizmów filtr wstępny. Filtr do separatora oleju napędowego wykonuje obróbkę mechaniczną. To pozwala na usunięcie z paliwa różnych cząstek obcych i chroni układ paliwowy przed gromadzeniem się brudu.

Wśród głównych zadań, które wykonują te produkty można podzielić na dwie części:

  • Proces wykrywania zanieczyszczeń wina.
  • Uwolnienie wody.

C może być usunięte przy użyciu danych filtr cząstek z do 99% wody i 95% cząstek mechanicznych. I to pomimo faktu, że paliwo jest bardzo wysokie stężenie obu zanieczyszczeń. Jeśli separator filtru jest wykorzystywany do ogrzewania oleju napędowego, pozwala uniknąć procesów krystalizacji wody, a także parafinizatsiju DT w niskich temperaturach. Paliwa odbywa się w określony sposób. Tak więc, w pierwszym etapie emulsji jest przetwarzany przez odśrodkowy czyszczenia. W tym celu, urządzenie zawiera stacjonarną wirówki. Na tym etapie, miska spadnie pył i wodę.

Dalej badane produkty pośrednie procesu ze względu na zmianę kierunku przepływu koalescencyjnych. Co jest istotą tego etapu oczyszczania? Oddzielony od paliwa, nawet drobniejsze cząstki zanieczyszczeń. W końcowej fazie paliwa jest oczyszczany z cząstek mikroskopowych stosując kasetę – element filtru. Następnie DT jest dostarczana do pompy.

Ponadto, element urządzenia do wstępnego ogrzewania może być stosowane. To przyczynia się do pomyślnego uruchomienia zimie. Tak, parafiny nie będzie krystalizować, ale po prostu się rozpuści. W rezultacie, elementy układu paliwowego silnika wysokoprężnego będzie działać przez długi czas i regularnie, w komfortowych warunkach dla nich. W pojazdach z systemem, kierowca nie obserwowano problemy z uruchomieniem na zimno.

Elementy filtracyjne: urządzenie, a zwłaszcza

Następny rozważyć, co stanowi konstrukcję filtra. Separatory są wyposażone w kasety paliwa diesla. Ten element jest zwykły talerz, ale miało to drobne otwory. Im mniejszy ich rozmiar, tym bardziej skuteczne czyszczenie paliwo. Jednak nie warto gonić przy wyborze numerów. Element filtrujący, średnica otworu jest najmniejsza – tylko 2 mm, bardzo szybko zatkany. Rezystancja hydrauliczne wzrasta w wyniku zatkania układu. Silnik zaczyna pracować niestabilnie. Filtry z dużymi otworami (30 mikronów i więcej) są przeznaczone dla pojazdów samochodowych, które są wyposażone w starych silników. Taki drobny filtr separatora oleju napędowego do czyszczenia może być wykorzystane do pracy z bardzo brudną DT. Ten typ urządzenia potrwa dłużej i nie będzie stwarzać żadnych problemów z właściciela na dostawę paliwa. Oczywiście po jakimś czasie będzie musiał być wymieniony.

Eksperci zalecają wyborze filtra, który będzie mieć maksymalną wielkość małych otworów, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj silnika i jego warunków pracy. Na przykład, system Common Rail nowoczesny rodzaj paliwa jest bardzo wymagający od jakości paliwa. W związku z tym, ze takie silniki nie skąpić na filtrach.

Jak wybrać czystszy silnik diesla?

Aby filtrować separator oleju napędowego mógł optymalnie wykonywać swoją funkcję, kilka podstawowych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Tak, eksperci zalecają zwrócić uwagę na średnie zużycie paliwa, napięcia zasilania i mocy grzejnika. Ponadto w urządzeniu czujnika wody i urządzenie do przełączania systemu grzewczego może być zainstalowany. Dodatkowo, konstrukcja posiada dodatkową pompę do pompowania oleju napędowego. I wreszcie, ważne przy wyborze czyszczenia subtelności i wymiary. Oczywiście, duża liczba opcji dokonywania olej napędowy filtr-separator drogie. Jednak ze względu na tych samych opcji ułatwia proces serwisowaniem. Sklepy są często kupowane próbować sprzedawać drogie urządzenie i wynikają z faktu, że model jest wysokiej jakości pracy. W tym przypadku sprzedawca nawet nie stara się dowiedzieć o zużyciu paliwa w danym pojeździe. Ale gdy zużycie paliwa jest niewielki, a sekcja operacyjna – duża, że nie będzie tworzyć niezbędne działania siły odśrodkowej. W rezultacie kosztowne urządzenie zamieni wspólnej miski.

Filtry, separatory w Rosji: modele, ceny

W ciągu ostatnich 10 lat w rosyjskich sklepach znacznie rozszerzyła gamę części do leczenia ciężkich paliw. Współczesny rynek oferuje wiele znanych producentów wyrobów. Wybierz kilka.

Należy wymienić, nawet krajowego przemysłu motoryzacyjnego zaczęły wdrażać czystą aparaturę separatora paliwa. Na przykład, teraz separator filtr do oleju napędowego KamAZ ustawia w fabryce. Ten model jest "oddzielić-2000", a produkcja Mann-Filter. Rozważmy kilka dość popularny wśród zmotoryzowanych modeli, które od dawna są w stanie udowodnić swoją wysoką skuteczność w różnych samochodach.

„Wtykowy-2000” Podgrzewana

Ten produkt jest niemieckim producentem Willibrord przegranej. Filtry te są od dawna znane i stosowane przez zawodowych kierowców. „Wtykowy-2000” jest całkowicie nowy system czyszczenia odśrodkowej. Przetwarzanie odbywa się w kilku etapach. Filtr jest odpowiednia do stosowania w najróżniejszych zastosowaniach motoryzacyjnych. Większość samochodów są już zainstalowaniem tego urządzenia jako filtry w pełnym wymiarze godzin. Separator ten jest gwarancją, że paliwo będzie maksymalnie oczyścić z brudu, wody i parafiny. Proces oczyszczania odbywa się w trzech etapach. Po zainstalowaniu tego urządzenia, żywotność urządzenia w układzie paliwowym diesla wzrośnie 4-5 razy. Jednocześnie na wyposażenie i utrzymanie kosztów napraw są zmniejszone.

Cech „rozłącznej-2000”

Algorytm bazuje na zasadzie wirówki, natomiast w urządzeniu filtrującym, tak nie jest. Wszystkie cząstki cięższe niż olej napędowy, oddzielona od cieczy, na różnych etapach procesu oczyszczania, i gromadzą się w zbiorniku ściekowym. Elementy filtrujące są dostępne o wielkości oczek 2, 10 i 30 mikronów. Jedną z głównych zalet tego pierwiastka – samooczyszczające funkcji. Element dobrze oczyszczone z wody i zabrudzeń.

Wielu właścicieli samochodów pojazdów krajowych i importowych kupionych jest filtr separatora oleju napędowego ogrzewanym „oddzielić-2000”. Opinie o nich są bardziej niż pozytywne. Czyszczenie jakość jest naprawdę dobra, jak mówią kierowcy. Funkcja ogrzewania jest bardzo zimowe ratuje.

Stanadyne

To firma ze Stanów Zjednoczonych. Produkuje różnorodne produkty do samochodów. W ofercie znajdują się filtry i separatory. W ten sposób firma oferuje system Fuel-Manager. Ta modułowa roztwór, który zawiera separator wody, układ do filtracji. To jest prawdziwa innowacja dla silników wysokoprężnych.

funkcje

Separator filtr Stanadyne olej napędowy produkowany jest w dwóch wykonaniach. Tak, nie jest to wersja przeznaczona do pracy z silnikami, których pojemność wynosi do 300 l / h, a wzorem dla silników pracujących na ogromnych ładunków o dużej pojemności.

Głównym składnikiem – głowicę, która jest następnie wykańczane z wykorzystaniem różnych modułów. Tak więc, istnieją trzy typy elementów filtracyjnych. To 150 mikronów, 30 mikronów, i filtr dokładnego oczyszczania 2 lub 5 mikronów. Są to grzejniki – boczne i górna. Jest szambo, czujnik poziomu wody, możliwość ręcznego lub elektrycznego pompowania. Opinie mówią, że urządzenie radzi sobie z jego funkcji. Koszt takiego separatora filtru wynosi około 2-3 rubli. Urządzenie może być używane we wszystkich silnikach Diesla o mocy do 350 koni mechanicznych w obu samochodach osobowych i towarowych.

wniosek

Tak, okazało się, co separator filtru. примесей. Jak widać, jest to bardzo przydatne urządzenie, które czyści DS od brudu, wody i zanieczyszczeń. Korzystanie z separatora filtru, można przedłużyć żywotność układu paliwowego.