772 Shares 7377 views

Margaryny: skład i właściwości produktu

gospodynie margaryna stosowane dziś nie tylko do pieczenia, ale również jako substytut masła do kanapek. Powinienem go jeść? Co jakość gusta margaryna, który rozprzestrzenia się i ile to zaszkodzić?


Margaryna, której skład ciągle się zmienia, pojawił się we Francji, gdy Napoleon nakazał stworzenie produktu, który będzie tańsze masło spotka się z ceny i jakości klasy średniej. Stamtąd, to sztuczny tłuszcz rozsianych po całej Europie, a teraz zajmuje dużą niszę w produkcji żywności.

Margaryny: Skład i sposób wytwarzania

Podstawą tego produktu jest olej roślinny, a ponadto zawiera tłuszcze zwierzęce i mleko. Oleje stosowane w produkcji margaryny, należy przejść proces rafinacji, więc powinny mieć neutralny smak i zapach. Zapewnia tłuszczu bazę wyrobów z tworzyw sztucznych. Mleko daje kremowy smak margaryna, na które mogą być poddawane fermentacji. Ale nadal, ilość mleka zrobić kremowy smak nie jest mało, więc smaki są używane. W celu uzyskania stabilnych emulsji, emulgator wprowadza się do masy, a także nadanie koloru – kolor. Oczywiście, nie bez soli i cukru.

Etapy produkcji margaryny:

  • Przygotowanie najpierw podstawy tłuszczu, jest utworzony tak, że jego temperatura topnienia wynosi około 33 °, a następnie tę kompozycję ogrzewa się i miesza do niego substancji barwiącej.
  • Mleczko przygotowano oddzielnie przez dodanie wszystkich składników rozpuszczalnych (sole, cukry, środki zapachowe), po czym oba składniki miesza się w grubodispersionnuyu zawiesiny.
  • Następnie zawiesinę dzieli się na specjalnym urządzeniu, które sprawia, że ta część emulsji, zdolność do utrzymania formy.
  • Margaryny Następnie chłodzi się i krystalizuje.
  • Ostatni etap – pakowanie i konfekcjonowanie.

Dzisiaj nie ma innego rodzaju margaryny – spread. Jest on wytwarzany na kanapki i pozostaje miękka, nawet po ochłodzeniu. Od składu spread zdrowsze niż margaryny, a jego skład jest regulowany przez prawo, w spreadu powinien zawierać nie więcej niż 8% tłuszczów trans, margarynę ale takie zasady nie dlatego, monitorować jego jakość nie zawsze jest to możliwe.

Margaryna: Rodzaje

Głównie wytwarzają trzy rodzaje margaryny:

  • Stałej (gotowanie), margaryna, który jest najczęściej używany do pieczenia, jest nieatrakcyjny (nie zawiera barwników) i niesie dużo tłuszczów zwierzęcych.
  • Kanapka margaryna, która zawiera mieszankę tłuszczów zwierzęcych i roślinnych, bardzo popularne. często zastępują one masło w związku ze stosunkowo niskich kosztach.
  • Roślinne margaryna – najbardziej przydatny wszystkim z gatunków dzisiaj. Wykonana jest z olejów roślinnych (soi, bawełny, oliwy), posiada bardzo małą ilość wolnych kwasów tłuszczowych i cholesterolu. Najbardziej wyróżniającym uważane margaryna na podstawie palmowego i olejów kokosowych, ponieważ nie zawierają tłuszcze trans.

Margaryna: Szkód i korzyści

Po podgrzaniu nasycone kwasy, które tworzą margaryny, mogą ulec zmianie i nie są bardzo przydatne dla ludzi, więc zastąpić wszystkie tłuszcze, margaryna w diecie jest niemożliwe.

Margaryna, której skład zapewnia stabilną strukturę, to jest bardzo wygodny w użyciu w kuchni, która jest co mistrzynią świata. Potrawy z dużą zawartością margaryny uzyskuje oleje tłuszczowe nadają przyjemny smak, ale sprawiają, jedzenie mniej użyteczne.

Ci, którzy zastąpić masła z margaryną w nadziei, aby schudnąć, a częściowo w błędzie. Wynika to z faktu, że ilość kalorii w dwóch produktów jest prawie taka sama, ale stosunek nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych, jest różna. tłuszcze trans zwiększają ryzyko miażdżycy, więc margaryna nie jest pożądane, aby osoby z chorobami serca.

Dietetycy radzą, aby zastąpić dowolny olej roślinny margarynę.