592 Shares 3224 views

Wiciokrzew Nymph: Opis, zdjęcia, opinie, zapylaczy, sadzenie i pielęgnacja

Palm na przedwczesnym i wczesnego pojawienia się uprawom owoców i jagód w rosyjskiej ogród należący do wiciokrzew, większość światła kochający krzewów ogrodowych, jagody. Charakterystyczne cechy kultury są złuszczający kora jest jasnobeżowy, czasem odchodząc cienki płat, szczególną miłość do słonecznej działce i niesamowitą zdolność do zagęszczania, jeśli ogrodnik zapomniał o przycinanie do 2-3 lat.

Owocami tej wspaniałej jagodowych drzew – magazyn substancji odżywczych. Ich smak zależy od odmiany i waha się od słodki i kwaśny, słodki korzenny-kwaśny z wyraźnym goryczy. Wyniki działalności dużych hodowców było pojawienie się wielu nowych obiecujących odmian tej rośliny, pochodzących na podstawie rodzaju jadalnych wiciokrzew. Jednym z nich jest przeznaczony do publikacji.

Meet jadalny wiciokrzew, gatunek Nymph

Ta nowa odmiana hodowlana Pawłowa dziś uznawane za najlepsze ogrodniczych drzew jagodowych rodziny fuciformis o doskonałych właściwościach smakowych owocu. Wiciokrzew nimfa reprezentuje wysokie pionowe (2 metry) z rozprzestrzeniania krzew owalne korony i mocne pędy owłosione z dużym owalu z zaostrzonymi końcami liści. Odmiana jest późno dojrzewających, jagody dojrzewają pod koniec czerwca. Wiciokrzew Nimfa oferuje spektakularny dekoracyjny, a to jest często wykorzystywane w kształtowaniu krajobrazu oraz budowę zielonych żywopłotów.

Wiciokrzew – jeden z najbardziej zimowy hardy upraw, które mogą wytrzymać nie tylko wyjątkowo mroźnej zimy, ale również podstępnych mrozy sprężyna powrotna, łatwo zabija kwiaty porzeczki czy agrest. Statystyki mówią, że co roku owocuje nawet w najbardziej ryzykownych obszarów rolnictwa – na Uralu i Syberii, Ałtaju.

Wiciokrzew Nymph, a także inne odmiany, utrzymuje wydajność na 25-30 lat. Trwałość w bawełnę – znacząca zaleta tego ogrodzie kultury.

owoc

Szczególną uwagę należy zwrócić się – niebiesko-fioletowy jagody grubej powłoki woskowej, wydłużony kształt i nierównomiernego wyboistym podłożu. Owoce są duże wrzecionowate czasami zakrzywione, osiągając długość 2,5-3 cm i masie 0,9-1,2 g niezwykłą ich smak słodko kwaśną – o przyjemnym cierpkość. Zaletą odmiany jest fakt, że jagody mocno przywiązany do gałęzi i nie kruszy się, nie grzeszy, wiele odmian wiciokrzewu. To Macrocarpa właściwości smakowe i przychylnie wiciokrzew Nimfa. Opinie ogrodnicy są już zaznajomieni z tej odmiany, są zgodni: kultura jest naprawdę dobra.

Nie będziemy notować wszystkie zalety wiciokrzew owoców, możemy zauważyć, że tylko rzadkie rośliny ogrodowe być porównane z tymi szaro-niebieskie jagody na nasycenie cennych substancji, działających na organizm człowieka jako balsam uzdrawiania. Dodajmy, że wiele wiciokrzew Nymph uniwersalny: owoce doskonale nadają się zarówno do konsumpcji świeżych i dla każdego kulinarnego przetwarzania lub konserwowania.

Produktywność i zapylaczy

Jest bardzo łatwy plon (do 1,3 kg na krzew) zwiększa się znacznie z lądowania w pobliżu wielu odmian zapylających. Wytrąca się z hodowli, takich jak wiciokrzewu nimfy stopni z tego samego czasu kwitnienia do zapylenia krzyżowego mogą być przekazywane jako wydajne. Największe sukcesy w tej roli są uważane odmian późno dojrzewających Amphora i fioletowy, a Viola, Morena i niebieską wrzeciona. Wiciokrzewu nimfy zapylaczy wymienione powyżej są sadzone w stałym miejscu w odstępach nie krótszych niż 1,2-2 m nimi.

Dowiadujemy się o zasadach sadzenie krzewów jagodowych.

Sadzenie Optymalny czas i przygotowanie

Wiciokrzew jest skromny, można sadzić przez cały sezon wiosenno-letnim z wyjątkiem okresu, gdy istnieje aktywny wzrost pędów (maj-czerwiec). Mimo to najlepszy czas dla krzewów sadzenia uwierzyć jesienią. Zrobić lepiej pod koniec września do połowy października: przed zimnie sadzonka ma czas do podjęcia korzenia i przetrwanie srogiej zimy.

Wiciokrzewu rośnie dobrze i nosi owoce oświetlona i chronione od miejsc wiatrowych obojętnym płodnej gliny lub glina piaszczysta. Gleby wybranym miejscu przygotowanym wcześniej: wykopano wapno i wyrównując kwasowości, jeśli jest to konieczne. Sadzonka przygotowania również uprawy: badanie korzeni, usuwając zgniłe lub złamane. Długie korzenie przycinane do 25-30 cm.

Wiciokrzew Nymph: sadzenie i pielęgnacja

dziura sadzenie wykopano dla kultury, koncentrując się na wielkość systemu korzeniowego sadzonek. Zazwyczaj, dołki standardowej wielkości – 0,4 x 0,4 Ich trzeci wypełniona mieszaniną zmielonego powierzchni wierzchniej warstwy gleby z 10 kg próchnicy, 100 g, 300 g superfosfatu popiołu lotnego, 30 g siarczanu potasowego, rozkładanie małej wzgórek .. Sadzonką umieszczono na wierzchu, lekko wygładzania korzeni prowizorycznych tras i pokryte przygotowanej gleby. Roślin korzeń kołnierz zakopać 3-5 cm nad powierzchnią gleby. Dobrze zagęszczony gleby wokół krzewów, młodych wiciokrzew obficie podlać. Tak że wilgotność osiągnęła korzenie kultury wokół łodygi zorganizować rolki zatrzymywania wody w kole. Po wchłonięciu wilgoci rozdrabniania gleby pod rośliny próchnica, torf, wiórów drzewnych lub pozostałości roślinne.

Etapy opieki kultura

Jak wiele upraw ogrodniczych, wiciokrzew Nymph, których opis znajduje się w artykule wymaga podlewania, rozluźnienie gleby, nawożenie, przycinanie terminowe i obowiązkową ochronę przed szkodnikami i chorobami. Wiciokrzew reaguje na opiekę, właściwa opieka wpływa na zwiększenie wydajności i ogólnej krzewów ozdobnych.

W pierwszych trzech latach opieki nad kulturą jest wysoka Hilling na wiosnę i pielenie, podlewanie lub mulczowania. Przycinanie w tym czasie nie zostanie wykonana, młode rośliny nie potrzebują.

podlewanie

Kultura wymaga regularnego podlewania umiarkowany, którego intensywność zwiększa się w gorącej suchej pogody. Szczególną uwagę przywiązuje się do końca wiosny, gdy wilgoć staje niezbędne dla jakości owoców. Brak wody wpływa na smak owoców i wielkość plonu. Kiedy miękki chłodów z umiarkowane deszcze Honeysuckle jadalnego Nymph należy podlewać w okresie 3-4. norma nawadniania – 10-12 litrów na roślinę.

Poluzowanie i pielenie

Po deszczu lub podlewania zaleca staranne rozluźnienie gleby pod krzewami, usuwanie chwastów i fragmenty swoich korzeni. Przy odkręcaniu ważne jest, aby nie przesadzić, ponieważ system korzeniowy jest powierzchowna krzak, korzenie znajdują się niebezpiecznie blisko do poziomu gruntu. Dlatego rozluźnić glebę nie głębsze niż 5-8 cm.

Alternatywnym rozwiązaniem jest okresowe rozluźnienie mulczowania. Zachowuje wilgoć i hamuje rozwój chwastów, co oszczędza czas i pracę ogrodnika.

karmienie

W ciągu pierwszych dwóch lat młodej kultury nie jest podawany, to braki składników odżywczych wykonanych podczas lądowania. Następnie nawozy stosowane są corocznie, preferując dobre organiczne – zgnił obornik, kompost lub humus. Na wiosnę, przed pęcznienia pąków, wprowadza się do gleby, azotan amonu (15 g / m 1) i 30 g mocznika pod krzewów, uprzednio rozpuszczonego w wodzie. Przewidując zimowego krzewów przygotować na zimę, kompost doprowadzającym 5 kg, 100 g popiołu i 40 g superfosfatu na metr kwadratowy powierzchni.

Kiedy przycinanie wiciokrzewu Nimfa

Przycinanie krzewów wydać 3-4-tego roku po posadzeniu, gdy wiciokrzew zacznie gęstnieć. Zrobić to lepiej w upadku. Po pierwsze, cięcie zera wynika bezpośrednio z uprawy ziemi. Następnie usunąć chory, złamany, wysuszone lub bardzo krótkimi gałęzie, jako produktywne nie będą owocować. Dla jakości owoców konieczne jest cienka z krzaka, słońce przenika przez liści i pędów.

Jagody są produkowane na silne łodygi roczniak, tak aby zapewnić obfite plony Nie dotykać pędy bieżącego roku. Pędy z słaby wzrost jest obcinana, gdy podstawa i część środkowa jest wizualnie silne. Nieproduktywne albo suszenia ziemny również gałęzie są cięte na bazie. Usunięte i źle rosnące pędy, które uniemożliwiają prawidłową obsługę gleby w pniach drzew. Stary odmłodzić krzak, wydając całkowity plon łodyg, pozostawiając tylko młode pędy.

przycinanie sanitarny na wiosnę jest to konieczne, którego celem – usuwanie szronu uboczu, uszkodzone lub chore pędy. przecinając dekoracyjnego wzrostu i poprawy formacji owoców takiej kultury, jak wiciokrzew Nymph. Zdjęcia przedstawione w artykule, nie tylko wykazać się niezwykle elegancki, piękny ogród, ale także podkreślić jego bardzo wysoki potencjał oddziaływać wydajność.

Cechy owocowania i zbioru

Wiciokrzew Nymph – neopadayuschy odmiana, więc nie można biec do zbiorów w etapach, jak dojrzewania jagód. Ogrodnicy są zaznajomieni z marką, zaleca się, aby poczekać 5-7 dni i wydać plon w jednym kroku.

Owoce wiciokrzewu pokryte delikatną cienką skórę, uszkodzone wskutek niewłaściwego obchodzenia. W związku z tym, w przypadku stosowania do płytkiego montażu naczynia, umieszczenie cienkiej warstwy owoców. Nie jest wyjątkiem od ogólnej zasady i wiciokrzew Nymph. Ogrodniczych Recenzje podkreślać ich delikatną strukturę i niemożliwość długotrwałego przechowywania. Żniwo jest przetwarzane niemal natychmiast, w ciągu 2-3 dni od jagód nie są przechowywane nawet w lodówce.

pielęgnacja pochorobowa

Po upraw jest zbierana, spędzają nawożenie. Kultura jest nadal umiarkowanie podlewać i cięte pędy dramatycznie wybite na kształt krzewu. Jeśli jest to konieczne, roślin potraktowano przez szkodniki owadzie. Oni zazwyczaj nie osiąga go, ale czasami atakowane. Nie sprzeciwia się jeść jagody, wiciokrzew gąsienica Pterophoridae i liści – mszyce, górników, sawflies, liści i Coccidae. Wobec owadów niszczących listowie stosowane preparaty owadobójcze, na przykład, „Intal Vir”, „Decis” lub „AleksaR”; przeciwko gąsienice Pterophoridae – "aktellik", "Rogor" lub "konfidor".

reprodukcja wiciokrzew

Bezpretensjonalny berry powodzeniem rozmnażane wegetatywnie i nasiona. Ogrodnicy wolą propagować sadzonek wiciokrzew (zielone lub Woody) lub warstwy, jak te metody dostanie pierwsze plony po 2-3 latach od ustanowienia sadzonek, owoce mają też czekać 6-8 lat z reprodukcją nasion. Ponadto, należy pamiętać, że ta metoda nie zawsze gwarantują przesył wysokiej jakości dowodów rośliny macierzystej. Podział nimfy z krzaka można przeprowadzić, gdy instalacja jest 6 lat. Dziesięcioletni krzew jest już trudne do podziału, wspomagany przez szybki wzrost w kulturze, więc sadzonki i sadzonki – najbardziej właściwe i wydajne techniki hodowlane wiciokrzew.

Sadzonki przygotowane do kibicowania sprężynę przed bud fali silnych nowych pędów, których średnica nie jest mniejsza niż 8 mm. Długość sadzonek -. 18-20 cm są posadzone w szklarni, każdy pochowany 10-12 cm nad powierzchnią ziemi jest konieczne, aby pozostawić na 2-3 pąki wzrostu .. sadzonki korzeniowe w ciągu ostatniego miesiąca.

Inną prostą metodą nimf rozrodu – warstw. To zrobił to tak: na początku lata, poluzować gleby pod wiciokrzew i przygotować mały rowek, w którym jest umieszczony w dolnej części rosnącego krzewu silny uciec, prishpilivayut do zacisku przewodu uziemiającego i pokryte ziemią. Aż do następnej wiosny sadzonki o zapomnieć, a kiedy przyjdzie, nożyce oddzielony ukorzenionych szczepów z krzaka matki i obsadzone.

Mamy wymienionych cech propagacja kultury jako wiciokrzew. Gatunek Nymph (opinie ogrodników rosnący krzew, wspierają ten pogląd) jest skromny, dekoracyjne i owocowania roku, prezentując dobre zbiory użytecznych jagód.