464 Shares 5403 views

„Zimowa droga” Analiza poemat Puszkina

„Zimowa droga” Puszkin, którego analiza jest przedmiotem niniejszego przeglądu, stał się jednym z najbardziej znanych dzieł w jego dorobku. Będąc liryczny i dotykając na treści, to jednak podsumowuje swoje życie i pracę. Pismo jest interesujący, ponieważ przeplata szkice przyrody, motywu miłości, a także głęboki sens filozoficzny, które penetrują wewnętrzny monolog autora.


historia

Najbardziej godnym uwagi przykładem poezji rosyjskiej jest poemat „Winter road” Puszkin. Analiza tego produktu należy rozpocząć od krótkiego opisu warunków jej powstania.

Aleksander pisał do niego w 1826 roku. To był trudny czas dla poety. Będąc w miłości z jego daleki krewny Sofyu Pushkinu, zamierzał się z nią ożenić, ale został odrzucony. I to jest smutek utraconej miłości znajduje odzwierciedlenie w poemacie. Dodatkowo, w tym samym czasie był przeżywa ciężkie czasy w twórczej biografii.

Nastąpiło słynnego pisarza i poety, to jednak marzył o głośnym chwały. Ale w społeczeństwie miał reputacji bardzo mieszane wolnomyśliciel. Również wiele nieprzyjazny stosunek do swojego sposobu życia: poeta grał dużo i roztrwonił swój mały spadek po ojcu. Wszystkie te czynniki mogą być przyczyną awarii Sophia, który nie odważył się iść przeciwko opinii publicznej, choć, jak wiemy, autor czuł szczerą sympatię.

natura

Wiersz „Winter road” Puszkin, którego analiza powinna nadal posiadają zimowy krajobraz jest w dużej mierze na wycieczkę liryczne szkice do ukochanej. Otwarte opis produktu smutny, smutny obraz niekończącej się zimy drogi, która biegnie przed podróżnika nieskończoną taśmę, przygnębiające i smutne myśli. Czytelnik może stać powtarzalne zjawiska naturalne, typowe dla tej pory roku: mgły, szerokie pola, pustynie odległość, księżyc, który oświetla jego słabe światło dookoła. Wszystkie te obrazy są w zgodzie z wewnętrznym nastrojem lirycznym, która jest zanurzona w głębokiej melancholii.

Love theme

Jednym z najbardziej przejmujących wierszy jest „Zimowa droga” Puszkin. Analiza musi zawierać opis stanu umysłu autora. On jest smutny, ale jednocześnie marząc o ukochanej. Wspomnienia i myśli o jej wsparcie i komfort go za długi i żmudny podróży. Nudnych zimowych szkice przeciwstawia obraz życia w rodzinie i komfort. W swoich snach, poeta jest kominek z gorącym ogniem, ciepłym pomieszczeniu, gdzie chce się spotkać jego narzeczonej. Powtarzanie jej imię brzmi jak refren w poemacie, przenoszenia nadzieję na szybką lirycznej szczęścia. Jednak wydaje się, że przeczucie niepowodzenia, i dlatego jego przemówienie było tak smutne i jednocześnie penetracji.

filozofia

„Zimowa droga” Puszkin – wiersz, który jest częścią programu szkolnego, ponieważ dołączył do głównych motywów swojej pracy: motyw natury, miłości i myśli o życiu. Obraz niekończącej się drogi – jest to również symboliczny obraz swego losu, który wydawał mu się długa i bardzo smutny. Jedyną rzeczą, która rozjaśnia tęsknotę – tę monotonną pieśń woźnicy, ale przynoszą jedynie chwilową ulgę. A w życiu poety trochę szczęśliwe chwile, które nie przynoszą spokój.

poemat Puszkina „Zima Droga”, krótka analiza, która powinna obejmować analizę podstawowych idei autora, z niezwykłą prostotą i bezpośredniością poety przekazuje filozoficzne refleksje na temat życia, i że jest to szczególnie interesujące dla zrozumienia jego twórczości.

wartość

Praca ta, jak wspomniano wcześniej, dołączył główne cechy jego poezji. Może to zabrzmi nie tylko motyw przyjaźni, która zajmuje poczesne miejsce w jego twórczości. Co do reszty, czytelnik będzie zobaczyć w bardzo skondensowanej formie wszystko, co można znaleźć w jego stronach bardziej poważnych prac: dokładna wyrazisty styl, opis charakteru, odbicia na losy utraconej miłości. poemat Puszkina „Zima Droga” jest zupełnie inna od twórczości innych poetów i melodycznym bogactwem języka.