570 Shares 9728 views

Jakie powinny być meble dla Twojego dziecka?

Do małego człowieka mogła normalnie rosnąć i rozwijać, konieczne jest, aby mieć przestrzeń osobistą. Idealnym miejscem na to jest oddzielny pokój dla dzieci, gdzie dziecko jest konieczne, aby stworzyć wszystkie warunki. Ale za to najpierw trzeba wybrać odpowiedni meble dla dziecka. Tylko wtedy możemy osiągnąć pożądany rezultat.


podstawowe wymagania

Przy opracowywaniu układu nowoczesnych budynków mieszkalnych, architekci mają tendencję, aby wziąć pod uwagę obecność w każdym mieszkaniu oddzielny pokój dziecięcy. Po wystąpieniu w dzieckiem w rodzinie rodzice natychmiast rodzi wiele problemów. Jeden z nich – aparaty do swojego prywatnego pokoju. Punkt nie jest łatwe. Najpierw trzeba zrozumieć, co powinno być dla mebli niemowlęcym. Po tym wszystkim, że będzie tam spędzić pierwsze lata swojego życia.

Jest zatem konieczne, aby upewnić się, że jest wygodny i ciekawe, wygodne i przyjemne. Wszystko to można osiągnąć, jeśli podchodzimy do tego problemu twórczo. Pierwszym krokiem jest, aby nauczyć się podstawowych wymogów, które muszą być spełnione dla mebli dla dzieci:

 1. Przyjazne dla środowiska. Należy preferować naturalnymi materiałami (drewno lub płyty wiórowej), które są uważane za przyjazne dla środowiska i hipoalergiczne. Lepiej zrezygnować z tworzywa sztucznego, zwłaszcza w młodym wieku, ponieważ może uwolnić do środowiska szkodliwych dla organizmu.
 2. Funkcjonalność. Każdy kawałek jest lepiej wykorzystane do innych celów.
 3. Wygoda. Mały człowiek musi czuć się komfortowo, leżąc w łóżku lub siedząc przy stole. Nic nie powinno spowodować jego negatywnych emocji.
 4. Minimalizm. Ilość sztuk powinna odpowiadać potrzebie twierdzą, że jasne, jak poradzić sobie z tematu.

Wszystko to musi być brane pod uwagę w celu zapewnienia, że nabył rzecz harmonijnie połączone w uprzednio zaprojektowanym wnętrzem.

Dla najmłodszych

Pierwsze dziecko zakupione meble natychmiast po jego urodzeniu. W salonie powinno być tylko to, co jest konieczne:

 1. Komoda, w którym do przechowywania rzeczy i wygoda półek i przegródek.
 2. Łóżeczko. Posiada specjalną konstrukcję, biorąc pod uwagę warunki eksploatacji. Łóżeczka zwykle jest zdejmowana część boczna do rodziców było wygodne, aby położyć swoje dziecko. maluchy często spać źle, więc powinny być one na biegunach. W tym celu, mocowane do nóg szopka specjalnych szynach lub montowane swing mechanizmu wahadła w kierunku poprzecznym lub podłużnym.
 3. Tabela do pieluszki. To powinno być przestronne, ale jednocześnie być na dnie kieszeni składanym rzeczy. Może być również wykonywane z masaży i innych zabiegów higienicznych.
 4. Krzesełko, w połączeniu z małą tabeli. Zestaw ten jest konieczny, aby stopniowo przyzwyczaić się do dorosłego życia dziecka, ale bez przeszkadzania innym.
 5. Szafa niezbędny do składania odzieży zewnętrznej, jak również niektóre z większych rzeczy.

Bardziej niż cokolwiek w pomieszczeniu nie powinno być. Z biegiem czasu, może pojawić się kojec lub zabaw. Ale lepiej jest, jeśli jest składany, tak aby niepotrzebnie nie zaśmiecać przestrzeni.

w wieku dorosłym

Każdego dnia dziecko rośnie i uczy się więcej. Czyni to pod czujnym opieką swoich bliskich. Stopniowo otaczające przedmioty stają się bardziej zrozumiałe. Mały człowiek przystosowuje się i przyzwyczaja się do korzystania z nich. W tym czasie, meble dzieci powinny być najbardziej wygodny i praktyczny. Jak tylko dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, rodzice powinni upewnić się, że stworzył wszystkie warunki.

Pierwszą rzeczą jaką należy myśleć o bezpieczeństwie. Meble dla dzieci w tym wieku (do 2 lat) nie powinny mieć ostrych krawędzi. Jest to pierwszy i najważniejszy warunek. Pożądane jest, aby wszystkie krawędzie i podłokietniki krzeseł były nachylone. Maluch, który nie został jeszcze mocno stoi na nogach, często spada. W tym czasie, może nieumyślnie skrzywdzić. Lepiej jest unikać takich sytuacji, tak, że nie prowadzą do poważnych konsekwencji. Ponadto, meble powinny być stabilne. Źle jest, gdy spada z lekkim kontakcie. Jest to kolejny powód niechcianych urazy. Należy również zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonane podstawowe wnętrze. Eksperci radzą, aby kupować produkty z litego klonu, sosny lub brzozy. Uważa się, że te drzewa przedstawić początkowo pozytywnej energii.

przyjemne sąsiedztwo

Szczególnie trzeba rozbić głowę do rodziców, którzy muszą wybrać meble do 2 dzieci. Wszakże w dzisiejszych czasach rzadko rodziny mogą zapewnić każdemu dziecku z oddzielnym pokojem dziennym. Zazwyczaj rodzeństwo muszą dzielić jeden pokój dla dwóch osób. Ale w warunkach nowoczesnych małych mieszkań nie jest możliwe, aby po prostu podzielić pokój i wyposażyć go dla każdego. Aby zaoszczędzić miejsce trzeba dokonać pewnych poprawek. Dlatego też, w tym zakresie, na przykład, połączono łóżka używane do spania.

Najczęściej stosowane dwie najpopularniejsze wersje ich wykonywania:

 1. Dwupoziomowe. Dwa miejsca do spania znajdują się jedna nad drugą. Ponadto, górna jedno z dzieci spada z pomocą drabiny.
 2. Wysuwny. Drugiego złoża usytuowany jest w dolnej części i rozciąga się w razie potrzeby.
 3. Składany, który jest wbudowany w ścianę lub szafy.

Możliwe jest również łączenie i biurka. Działają one w przód lub kątowo wykonania. Każdy będzie miał swoją siedzibę, a granica separacja może być półki lub szuflady wspólny stół. Reszta – absolutna swoboda wyobraźni.

Dopóki dziecko w przedszkolu

Szczególna uwaga powinna być urządzona dla dzieci od 4 lat. To kiedy zaczyna dorastać i przyzwyczaić się do zespołu. Większość dzieci w tym czasie, odwiedzając różne przedszkola. Uczą się iść do łóżka, włożył ubranie. Do domu, dzieci nie należy zapominać o tym. Musisz upewnić się, że mogą powtórzyć zwykłe codzienne czynności w ich pokoju. Sen, też powinno być dobrze przemyślane. Dzieci nie potrzebują łóżeczko. To „znika” z pokoju z rzędu i stołem do pieluszki. Nowe miejsce do spania jest bardziej jak łóżko dla osoby dorosłej.

Najważniejsze, że trzeba zwrócić uwagę na to, że materac. Powinno być gładkie i nie jest zbyt cienki, aby ułatwić prawidłowe formowanie postawy. Dla tego ideału materace wypchane z kokosa. Można również stosować produkty z bloków sprężynowych. Ważne jest, aby nie tylko wybrać odpowiedni projekt mebli, ale także kupić coś, co ucieszy dziecko. Eksperci twierdzą, że w tym wieku, tworzą pewne preferencje, które następnie mają znaczący wpływ na jej smak.

W dużej rodziny

Najtrudniejszym – jest wyposażenie pokoju i podnieść meble dla dzieci 3. Jest to problem w większości dużych rodzin. Ale jak wiadomo, nic nie jest niemożliwe w życiu. Nawet tak pozornie poważny problem można łatwo rozwiązać. Po pierwsze, sen jest najlepiej użyć łóżko trzech lokalnej. Jest to przykład wykonania dwuniciowej hybrydy z podnoszoną.

Każdy dostaje prywatną łukiem. Ponadto dzieci są w pobliżu, co dodatkowo przynosi je ze sobą. Po drugie, ostra kwestia umieszczania rzeczy. Po tym wszystkim, odzież trzy ludzie muszą gdzieś spasować. Aby to zrobić, można odwołać się do małej sztuczki. Na przykład, kilka kroków piętrowe łóżka wykonane w postaci skrzyń do rzeczy. Pozwoli to zaoszczędzić trochę miejsca i bałaganu kilka szaf i szuflad. Obszar ten może być również połączone za pomocą wariantu kątowego układu. To wszystko zależy od wielkości i kształtu pomieszczenia. Na przykład, w prostokątnym pomieszczeniu łatwo łóżka i stoły robocze są usytuowane wzdłuż ścian, jedna po drugiej. To zwalnia centrum, i pozwoli także troje dzieci, aby przejść łatwo, bez przeszkadzania sobie nawzajem.