551 Shares 4565 views

Żonkile – żółte kwiaty

Jednym z najbardziej interesujących gatunków flory jest żonkil. Jego żółte kwiaty nie pozostawiają nikogo obojętnym. On śpiewane przez poetów wszech czasów. Korzeń tej rośliny jest znana od czasów starożytnych do jego właściwości toksycznych i odurzające. Jest od greckiego słowa „narkao”, a jego nazwa pochodzi.


Dużą wagę przykłada się do tego kwiatu. Muzułmańska tradycja religijna jest twierdzenie, że jeśli masz tylko dwa bochenki chleba, jeden z nich należy do kwiatu narcyza. Chleb – to pokarm dla ciała, Rose – dla duszy. Żółte kwiaty narcyz był symbol powitania żołnierzy, którzy powrócili ze zwycięstwa. W Szwajcarii, w pierwszą niedzielę maja, w święto żonkile ułożone. W tym dniu, wszystkie domy ozdobione kolorowymi flagami, a na każdych drzwiach – wieniec z żółtych piękności. Punktem kulminacyjnym festiwalu jest walka z kwiatami.

Uważa się, że Rose – a kwiat z żółtymi kwiatami. To nie jest do końca prawdą. W przyrodzie występuje ponad 60 gatunków w tym zakładzie. Niektóre z nich mają białe kwiaty. żarówki propagowane on najbardziej rozpowszechniony w Europie Południowej, na Morzu Śródziemnym i Azji. Narcyz kwiat jest dość duży, owoc jego – mięsiste, trzy pudełka z nasion. Jednak szybko tracą zdolność kiełkowania, podczas gdy ciało jest kiełkujących od kilku lat. Są kwitną żółte kwiaty w maju i czerwcu. Są bardzo skromny, może dostosować się do każdej glebie i lokalizacji. Roślina ta charakteryzuje cieniu tolerancyjny, ale najlepiej kwitnie na przestronnym i słonecznym miejscu.

Dlatego w jednej części Wielkiej Brytanii – Walia – można zobaczyć całe pole żonkili. Ten żółty kwiat był godło Walii, ponieważ kwitnie w Dniu św Dawida – patrona Walii. Mimo to, roślina ta jest jedną z najbardziej popularnych w tej okolicy.

Istnieje również inny symboliczne znaczenie tej rośliny. Żonkil jest symbolem zimnej kosmetyczny, narcyzm i egoizm. Te piękne żółte kwiaty dostał złą sławą ze względu na legendę o Narcyzie. Według mitologii greckiej, młody człowiek był bardzo miły, ale nieczuły i zhestokoserdechnym. Pogardzał miłość pięknej nimfy Echo i został skazany przez bogowie kochają tylko swoje własne odbicie. Podziwiał go na powierzchni wody, zapominając, aby jeść i pić. I zmarł grzywny młodego człowieka, który nie był w stanie opuścić swoje odbicie przynajmniej na chwilę w tym miejscu i róży żółty kwiat. Nazwa tego pięknego młodzieńca i stała się nazwa kwiatu – narcyza. Taka jest legenda …

To uwielbiony wieki kwiat. Uważa się, że jest on najbardziej celebrował po róż. Perski król Cairo byłem zapalonym wielbicielem żonkile, nazywa żółte kwiaty tworzenia piękna, nieśmiertelnej rozkoszy. Na współczesnym języku perskim nazwał „Narges”, co oznacza „piękne oczy”. Nazwa tego kwiatu w tradycji poetyckiej Wschodniej nazywa oczy ukochanego, podkreślając ich piękno. W Chinach, roślina ta jest obecna w każdym domu podczas świąt Bożego Narodzenia, jako symbol dobrobytu.