837 Shares 1974 views

Silna asymetria piersi: ewentualne przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie funkcje

Miłością siebie, twoje ciało tkwi w każdej kobiecie. Ktoś kocha sam chudy, niektóre zakończone, ale jeden szczegół pozostaje stała – każdy kocha siebie symetryczne lewo i prawo. Asymetria piersi jest szczególnie frustrujące, ponieważ piersi – to co sprawia, że płeć piękna kobieca. Dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić?


Jaki jest asymetria piersi?

Wszystko to stworzonej natury jest inna. Nasza prawica różni się od lewego jednym oku mniejszy niż inne, ale wszystkie te błędy tak małe, że nikt nie zauważy ich. Asymetria piersi – różne rozmiary prawej i lewej piersi. Ale w normalnym stanie jest niewidoczny.

Zacząć mówić o tej jednej piersi większej niż drugi, gdy różnica jest wielkości jednej lub więcej. Jest to niewygodne dla kobiet i widoczne gołym okiem. Asymetria może być wrodzone lub nabyte.

Rodzaje asymetrii piersi

Wrodzona Asymetria pojawia niejasnych przyczyn. W okresie dojrzewania, jedna pierś rośnie szybciej niż inne. Zazwyczaj do 20 lat Ten brak lekceważąca. Jeśli to nie nastąpi, będzie musiała korektę asymetrii piersi.

Nabyte Asymetria pojawia się z kilku powodów:

 1. Uraz. Bicie dziecka, niewiele osób pamięta ten moment. Dlatego najczęściej asymetria piersi, uzyskane przez szkody, pomylić wrodzone.
 2. Nowotworów. Wszelkie obrzęk może niekorzystnie wpływać na piersi z powodu przerostu tkanki. W związku z tym, w przypadku wykrycia symetrię zaleca się przede wszystkim w celu wykluczenia obecności wzrostów patologicznych.
 3. Ciąża i karmienie piersią. Jest to najczęstsza przyczyna.

Dlaczego piersi ciąża może być różny w rozmiarze?

W czasie ciąży nie jest przygotowanie do karmienia piersią. Gruczoły sutkowe pęcznieć i często przynieść ból. Ponieważ sama pierś jest nieco inny rozmiar, może stać się bardziej wyraźne, gdy obrzęk węzłów chłonnych.

Zazwyczaj taka asymetria klatki piersiowej przekazać natychmiast po urodzeniu. Kiedy mleko zaczyna produkować. Jeśli tak się nie stanie, trzeba wybrać mniejsze piersi jako bardziej aktywny i dać dziecku często. Z biegiem czasu, mleko będzie większy i będzie nieznacznie wzrastać.

Przyczyny asymetrii w czasie laktacji

E. Runningaway mleko laktacja, t. Piersi każdej kobiety „własne”. Niektórzy mają zbyt dużo mleka w piersi rozpocząć zatorów. Inni mają zbyt mało i trzeba zakończyć karmienie wzór dziecięcego. rozmiar biustu nie ma wpływu fakt, jak wygląda reszta laktacji. Zazwyczaj jest ona regulowana przez około trzy miesiące i nie występuje po problemach, ale tym razem jest zupełnie wystarczające do piersi stały się różne rozmiary.

Najpierw musisz się dowiedzieć, od którego zależy ilość mleka. Gdy dziecko rodzi się w siarze opublikował pierwsze dni. Po pierwsze, jest to zupełnie wystarczające do noworodka. Następnie mleko pochodzi. I jest o wiele więcej niż potrzebuje dziecko. W związku z tym, klatka piersiowa jest wypełniona i rozmiar może się różnić tylko w momencie przybycia mleka.

Największym błędem w tym okresie – regały. Na przykład, w 100 ml dotrze do mleka. Dziecko jedli 50 ml, reszta macierzystego zdekantować. Dla ciała jest dzwon że dziecko wszystko jedli, i to może nie wystarczyć. Następnym razem w piersi rozwinie się 105 ml, ale znowu to będzie za mało. W końcu, zawsze będziemy mieć do zlać, aby uniknąć stagnacji.

Jeśli nie wyrażają, że odbywa się otoczeniu przyrody laktację. Dziecko jedli 50 ml ze 100 ml. Następnym razem będzie mniej mleka. W rezultacie, do trzech miesięcy życia dziecko przestaje wypełnienia piersi i zmienić jego rozmiar wraz z nadejściem mleka. Dlaczego rozwijać asymetrię piersi, powody tego są następujące:

 1. Stagnacja w klatkę piersiową. Gdy mleko w piersi za dużo, dziecko nie jeść. Pozostając w gruczołach mlecznych „zamraża” i zamienia się w kamień. Pierś kobieta staje się gorąca, bolesna. Kamienie są bardzo bolesne przerwa masaż. Często kobieta nie może karmić piersią z piersi. W rezultacie, w skrzyni wytwarza mniej mleka ze względu na przerwy w żywieniu. Wskazówka: W rzeczywistości, to było karmienie może pomóc w tej sytuacji. Dziecko jest stosowana do klatki piersiowej do podbródka „obserwowanych” na bolesnej okolicy. Dziecko może łatwo pomóc jej matka poradzić sobie z katastrofą.
 2. uraz klatki piersiowej w życiu kobiety mogą również wpływać na karmienie. Posiniaczone klatki piersiowej w przyszłości może produkować mniej mleka, a zatem będzie mniejszy.
 3. Karmienie jednej piersi. Może być dogodne do mamy, na przykład, karmienie w nocy, jeśli kobieta praktykuje łóżko rodzinne. Dziecko śpi na jednym boku, a karmić dogodnym jednego karmienia. Lub dziecko, bez względu na przyczynę, preferuje pewien pierś.
 4. Złączka urazu. Dziecko może gryźć lub pęknięcia brodawki. Wtedy kobieta próbuje oszczędzić pacjentowi klatkę piersiową, a ona daje jej mniej. W rezultacie mleko staje się mniejsza.

Czy stare klatki piersiowej po karmieniu?

Wszystko zależy od stanu początkowego piersi. Jeśli kobieta jest zaangażowana w sporcie, to najprawdopodobniej, piersi będzie wrócić do formy, choć nie ma tak elastyczna. Z odzysku zajmie trochę czasu. Po zakończeniu karmienia zajmie około 3-4 miesięcy. Ale piersi wyrównane pod względem wielkości. Nawet jeśli w ciągu ostatnich kilku miesięcy, kobieta karmiła tylko jedną pierś.

Jeśli to nie nastąpi, będzie musiała korekcji asymetrii piersi. Oczywiście tylko wtedy, gdy daje dyskomfort kobiety.

Asymetria piersi – co robić?

To wszystko zależy od przyczyn, które doprowadziły do zmiany w wielkości piersi.

 • W czasie ciąży, to jest normalne, i po prostu trzeba być cierpliwym.
 • Jeśli zauważysz asymetrię piersi podczas karmienia, spróbuj dać dziecko do piersi rzadziej.
 • Jeśli karmienie piersią zostało zakończone, poczekać kilka miesięcy.
 • W wrodzonych przyczyn będzie tylko plastikowy asymetria piersi.
 • Można lekko wyregulować skrzynię z pomocą ćwiczeń.

Plastyka piersi

Piękne piersi – krok ku samodzielności. Wiele kobiet są bardzo różne wielkości piersi przeszkadzają w tym zakresie. Zepsute życie intymne, rozpocząć nieporozumienia z mężem. A wszystko z powodu prostego wewnętrznego przymusu. Kobieta staje się trudne do paska i może dotknąć piersi. W tym przypadku lepiej jest zwrócić się do specjalistów i skorygować asymetrię przy użyciu plastikowych. interwencja chirurgiczna może być kierowany do zmniejszenia piersi (jeśli obserwuje się rozrost) lub zwiększenia (gdy hipoplazję).

Przygotowanie do zabiegu

Proces przygotowawczy trwa znacznie dłużej niż sama operacji. Pacjent dostarcza pełną morfologię krwi, badanie USG odbyło skonsultować się z chirurga plastycznego, a czasem nawet rozmowy z psychologiem. Koniecznie badanie jest prowadzone, co wyklucza obecność nowotworów złośliwych. Dopiero wtedy wyznaczony termin operacji.

Rozmowa z psychologiem jest konieczne w celu zrozumienia własnego pacjenta, jeśli ona naprawdę potrzebuje w tej operacji. chirurgia plastyczna wymaga korekty niuanse, które naruszają równowagę psychiczną danej osoby. I to jest bardzo ważne, aby być na to przygotowani mentalnie, aby zrozumieć zagrożenia i wiedzieć, jak poprawnie skorelować oczekiwany wynik z możliwych powikłań.

interwencja chirurgiczna

Wskazaniem do zabiegu jest wyraźna asymetria piersi. Operację można wykonać jedną metodą, a być może ich całość. To jest rozwiązany przez lekarza na podstawie wywiadu i badania choroby pacjenta.

Czas pracy wynosi od jednej godziny do dwóch. W tym przypadku większość czasu chirurg będzie angażować sutki, aby wyglądały estetycznie. Po zabiegu pacjent pozostaje pod nadzorem lekarza nawet przez dwa dni. Jest to konieczne, w czasie, aby zobaczyć rozwój możliwych powikłań. Następnie, po 8 dniach Szwy są usuwane. Kończy rehabilitację po 14 dniu po operacji.

powikłania

Wyeliminowanie asymetrii piersi może prowadzić do wielu niepożądanych skutków. To może być siniaki, martwica tkanek, zakażenia, itd., jak każdy chirurgii, chirurgii piersi – .. jest ryzyko. Dlatego lekarze doradzają kobietom myśleć o swojej decyzji, gdy wielkość piersi różnią się o mniej niż kilka rozmiarów.

Przeciwwskazania

Operacja piersi jest przeciwwskazane dziewczęta do 20 lat. Ponieważ w tym czasie piersi są nadal się rozwija, a problem można rozwiązać samodzielnie. Ponadto, operacja jest niedozwolona kobietom:

 • zaburzenia procesu krzepnięcia krwi;
 • choroby zakaźne;
 • problemy z sercem;
 • cukrzyca;
 • nowotworów.

Korekcja piersi poprzez sport

Nawet asymetria piersi jest w stanie popchnąć operacji nie jest każda kobieta. Jeśli gotowość do podjęcia takiego kroku jeszcze nie nadszedł, można spróbować trochę ćwiczeń, aby rozwiązać ten problem. Korekta będzie występować ze względu na rozwój większych i mniejszych mięśni piersiowych.

 1. Pompek. Jest to najprostszy ćwiczenia na klatkę piersiową. Pomoże dokręcić skrzynię. Spadki mogą być standardowe – podłoga. To może być modyfikowana – z ławki, z plecami na ławce. Najlepiej jest połączyć wszystkie te typy, do pracy wszystkie mięśnie.
 2. Hantlami. Ćwiczenia z hantlami bardzo dużo i wszystkie one przyczyniają się do podnoszenia piersi, czyniąc ją bardziej elastyczną. Najprostszy – jest podnoszenie hantli w wyciągniętej ręce na boki i do przodu.

Ćwiczenia mogą „podnieść” piersi i uczynić go bardziej elastyczna. Z powodu tej asymetrii są wygładzone. Ale to nie jest proces chwilowe. To wymaga co najmniej dwóch miesięcy, aby stać się zauważalny efekt. Więc proszę o cierpliwość i doskonałość.

Czy konieczne jest, aby skorygować asymetrię piersi?

Żadna krzywda nie będzie asymetria piersi. Jak naprawić i czy warto to robić w ogóle, tylko kobieta zdecyduje. Oczywiście, kiedy naprawdę widzi to jako wadę, czując się niezręcznie, należy zrobić korektę asymetrii. Piękne piersi wrócą do swoich miejsc.

Sposób korekta może zależeć od różnic w wielkości. W przypadku małej różnicy, problem z aktywnością fizyczną może spróbować skorygować. Różnica w wielkości jest znacznie mniej nasilone w obecności elastyczna i napięta piersi.

Operacja – to poważny krok. Jeśli decydują się na operację, główne zadanie – znaleźć dobrego specjalistę. I po kilku miesiącach, problem zniknie na zawsze!