200 Shares 9247 views

Jak przydatne mleko kokosowe?

Kokos, owoc palmy arekovoy rodzinnego – produktów tropikalnych szerokościach geograficznych. On dojrzewa tylko w krajach położonych na równiku. Ze względu na trzy małe plamki, że brązowy owocu przypomina pysk małpy. Z powodu tego podobieństwa z nakrętką i otrzymała wycie nazwę, ponieważ w portugalskiej „koko” oznacza „małpę”. Produkty pochodzące z kokosa, zrobić długą listę. Do niego, i mlekiem kokosowym, który nie jest używany tylko do jedzenia, ale także jest podstawą szerokiej gamy kosmetyków.


Pomimo ustalonego terminu „kokos”, botanicy nie uważają ten owoc orzecha. Według klasyfikacji standardowych kokosowy odnosi się do rodzaju pestkowych. Jej zewnętrzna powłoka – ekzokarpu i wewnętrzne – owocni – Pierce trzy duże pory, która forma są takie same plamy na powierzchni owocu. Z masy użytkowej, kopry, mleko kokosowe i produkować wiele innych produktów. Świeże kopry jest używany w kuchni. Szczególnie lubi mięsa kokosowym z jego słodkich cukierników aromat. Wysuszony kopry służy nie tylko słodycze, ale także w perfumy, kosmetyki oraz przemysłu farmaceutycznego. Z niej wyciśnięty olej kokosowy, który dodawany jest do kremów, szamponów, toników, balsamów i innych kosmetyków.

Pulpa i sok z kokosa zawiera dużo witamin. Ponadto witamin tworzących grupy B, na przykład owoców zawiera rzadki witaminy jako E, C, N. Część kokosowego i godnej ilość mikro- i makroelementy, takich jak wapń, potas, fosfor, żelazo, miedź, jod, i mangan. mleko kokosowe i inne e płodów składniki wykazują działanie przeciwbakteryjne i gojenia. Są one użyteczne dla tarczycy i stawów, poprawiają trawienie, zwiększenie odporności.

sok z orzecha włoskiego, zwykle przezroczysty, a znane nam mleko kokosowe biały kolor przez zmieszanie wody z pulpy rozdrobnione. Napój ten zawiera wszystkie przydatne elementy, które są przechowywane w owocach. Sok z nakrętką w swojej naturalnej postaci jest używany tylko w miejscach, gdzie rosnące palmy kokosowej. Tzw „woda kokosowa” bez zanieczyszczeń praktycznie nie zawiera kalorii, gasi pragnienie, odtruwa, leczy infekcje, który podlega pęcherza i wiele innych chorób.

Niestety, ta „żywa woda” w naszych szerokościach geograficznych, jest bardzo rzadkie. Zastępuje go z mlekiem kokosowym. Korzyści, które niesie, jest niezaprzeczalna. Ten „mix” i jest równie przydatny przy zastosowaniu wewnętrznym i zewnętrznym. Kokos i mleczka Maska zmiękczenia skóry, leczyć mikropęknięć i gładkie zmarszczki. Równie korzystny wpływ na takie kosmetyki włosów, nasycanie ich użytecznych substancji i wzmocnienia. Według legendy, królowa Saby , jak długo zachowuje swoje piękno poprzez wanny wody i miąższu kokosowego. mleko kokosowe sucho nie jest mniej przydatny niż świeże i zawiera ten sam zestaw pierwiastków śladowych i witamin.

Gotowanie i aplikacja kosmetyka kokosowy nie jest ograniczona. Sztywnych włókien, które pokrywają skorupę „orzech”, wykonane lin i kabli, dywanów i pędzli, jak również wielu innych rzeczy i materiałów. Jest przyczyną skorupy płodu i trwały – z nią zrobić zabawki, pamiątki, ceramiki i instrumenty muzyczne ….