362 Shares 2859 views

Jak skonfigurować menu kontekstowe w systemie Windows 7

W prostych słowach dotyczących systemu Windows menu kontekstowe to menu, które pojawia się na ekranie po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pulpicie lub w Eksploratorze Windows. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy menu to po prostu daje użytkownikowi ograniczoną listę działań.

Zazwyczaj twórcy różnych programów działają w taki sposób, że zawierają wiele bezużytecznych elementów konfiguracji. W rezultacie, niezależnie od życzeń, więcej programów do pobrania do komputera, tym bardziej mylące menu kontekstowe staje się. To powoduje pewne trudności.

Na szczęście istnieje kilka bezpłatnych narzędzi, które można wykorzystać do wyczyszczenia menu kontekstowego systemu Windows, usuwając niepotrzebne wpisy, które na pewno nie będą potrzebne.

Najpopularniejszą opcją jest ShellExView, narzędzie skanujące rejestr systemu Windows i wyświetla pełną listę każdego rozszerzenia powłoki zainstalowanego na Twoim komputerze. Listę można sortować według "Typ" i wyłączyć dowolne elementy, których nie używasz, wystarczy nacisnąć przycisk i edytować menu kontekstowe.

Problem z pracą z ShellExView polega na tym, że narzędzie to jest zbyt złożone narzędzie dla większości zwykłych użytkowników komputerów PC. Inną dobrą opcją jest prosty edytor menu kontekstowego. Ten program został napisany dla starszych wersji systemu Windows, ale działa świetnie i jest w stanie dostroić menu kontekstowe systemu Windows 7.

Za pomocą tego edytora można łatwo usunąć linki do dowolnego programu z okna menu kontekstowego. Jedyną wadą jest to, że te zmiany są nieodwracalne i nie można dodać usuniętych elementów do menu kontekstowego.

Wielu ekspertów zaleca także narzędzie FileMenu – umożliwia usuwanie niepotrzebnych elementów, ale jeśli zdecydujesz się zmienić umysł, zawsze możesz je dodać. Otwórz program, przejdź do karty "Polecenia z innych aplikacji" i usuń wszystkie bezużyteczne elementy.

Ponadto, jeśli chcesz włączyć dowolne czynności z menu kontekstowego, możesz pomóc w tym i bezpłatnym programie narzędziowym File Menu. Ponieważ jest to najprostszy, warto zetknąć się z procesem konfiguracji i pracy.

W jaki sposób skonfigurować menu kontekstowe w systemie Windows 7 za pomocą menu Plik?

Najpierw należy pobrać program FileMenu i zainstalować go, postępując zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji. Po zakończeniu procesu program FileMenu zostanie dodany do menu kontekstowego z wbudowaną listą akcji, aby wyświetlić, które pliki należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dowolny plik, folder lub puste miejsce.

Aby dokonać zmian w menu FileMenu, uruchom ten program, a następnie otwarta zostanie lista wszystkich możliwych działań z ustawieniami domyślnymi. Aby wykluczyć działanie z menu FileMenu, usuń zaznaczenie pola i kliknij przycisk Zastosuj zmiany. To narzędzie umożliwia także dodawanie nowych poleceń, tworzenie podmenu i zamienianie różnych elementów zgodnie z wymaganiami użytkownika.