104 Shares 2206 views

Chłodnicze do instalacji grzewczej. Przeciw zamarzaniu do ogrzewania: cena

Co do zasady, przed sezonem grzewczym, właściciele przedsiębiorstw przemysłowych lub kamienicach myśli o tym, jak wybrać właściwą temperaturę do systemu grzewczego oraz przeprowadzić obliczenia jej wysokości. Gdy woda jest stosowana jako chłodziwo w zimnie istnieje duże ryzyko uszkodzenia rur i grzejników, a także system odmrażania. Wlać autonomiczny system ogrzewania w przedsiębiorstwach przemysłowych z wodą nie jest zalecane z powodu zatrzymania awaryjnego.

Jak wybrać chłodziwa?

Aby wybrać odpowiedni płyn przeciw zamarzaniu, konieczne jest, aby odpowiedzieć na wiele z tych kwestii.

 • W jakich warunkach planowane jest do eksploatacji systemu ogrzewania?
 • Jak często można dostać się do przeprowadzenia tankowania system ogrzewania przeciw zamarzaniu?
 • Co jest granicą temperatury płynu krążącego w systemie dla normalnego funkcjonowania?

Do tej pory nie możemy twierdzić, że jest tylko przeciw zamarzaniu, który jest idealny dla wszystkich systemów bez wyjątku. Wszystkie znane płyny przenikania ciepła dla systemów ogrzewania mają swoje wady i zalety i są przeznaczone do stosowania w ściśle określonych warunkach.

Podstawowe zasady dotyczące wyboru

Zasady te pomogą wybrać najwyższą jakość i najbezpieczniejszą chłodziwa.

 • Płyn jest transportowany w krótkim czasie możliwie maksymalną ilość ciepła, tak że dobry nośnik ciepła musi szybko przejść z drogi systemu operacyjnego, co zapewnia szybki początek układu, a co za tym idzie, do ogrzewania pomieszczenia. Qdim z głównych kryteriów jest jakość szybkości cyrkulacji płynu chłodzącego.
 • Zamrażanie płynnej systemu grzewczego nie powinny być toksyczne i nie dotyczy zapalny. Zapewni to nie tylko bezpieczeństwo, ale również chronić pasażerów od problemów, które są związane z ulatnianiem się lub przeciwpożarowych toksycznych oparów.
 • Aby zwiększyć wydajność, innymi słowy, w systemie cyrkulacji płynu chłodzącego, wymagane jest, aby ciecz była bardziej lepki.
 • przekazywanie ciepła do systemu grzewczego być tak skuteczne, jak to możliwe, powinien mieć dobre przewodnictwo cieplne.
 • Wysokiej jakości niezamarzający nie powinny powodować korozję, ponieważ nie wszystkie nowoczesne grzejniki mają wystarczającą ochronę przed tym zjawiskiem.
 • Wybór płynu chłodzącego, należy kierować się zasadami rozsądnej gospodarki i zdrowego rozsądku – optymalna kombinacja kosztów i jakości.

woda

Wszystkich cieczy w świecie w wodzie naturalnej stan ma wyższe ciepło właściwe – średnia gdzie 1 kcal / (kg x deg). Innymi słowy, jeżeli jedna kg wody ogrzewa się do temperatury 90 ° C, a następnie ochłodzono do 70 ° C w grzejniku w pokoju, który ogrzewa się za pomocą tego urządzenia, należy postępować 20 kcal ciepła.

Układ do ogrzewania wody ma wysoką gęstość (917 kg / m 3), który podczas chłodzenia i ogrzewania jest mniejsza. Warto zauważyć, że woda jest jedynym naturalnym płynem, który może rozszerzać się w trakcie chłodzenia do ogrzewania.

Toksykologiczne i ekologiczne właściwości wody w znacznym stopniu przewyższają te parametry, które są charakterystyczne dla dowolnych syntetycznych czynników chłodniczych – W razie przypadkowego zwolnienia systemu ogrzewania, nie będzie stwarzać problemy dla zdrowia gospodarstwa domowego, o ile nie padać bezpośrednio na ciało człowieka.

Gdy taki przeciek początkową ilością wody, do odzyskiwania bardzo prosty – wystarczy, aby wlać wymaganej ilości w litrach na rozbudowę systemu ogrzewania zbiornika.

odmian przeciw zamarzaniu

W zasadzie środka przeciw zamarzaniu w instalacji grzewczej w domu – to wszechogarniająca nazwa substancji, które nie zamarza w pewnej niskiej temperaturze. Warto też wspomnieć, że przeciw zamarzaniu, które mogą być stosowane w indywidualnych systemach grzewczych, nie pojawił się tak dawno temu. Jednak wielu właścicieli mieszkań i domów z indywidualnym ogrzewaniem odzwierciedlają stosowanie substancji o właściwościach danych, system nie robi peremerzala.

Pomimo faktu, że dzisiaj rynek oferuje wiele opcji w przeciw zamarzaniu do systemów grzewczych od różnych producentów, większość z tych rozwiązań są wykonane z trzech podstawowych materiałów – glikol propylenowy, glicerol lub glikol etylenowy.

glikol propylenowy

To jest nietoksyczny, lepka mieszanina, która ma kolor. Glikol propylenowy ma słodki smak i charakterystyczny zapach rezkovat. Ten przykład wykonania jest optymalna postać zamarzaniu, lecz stosuje się mieszaninę opartą na nim dość drogie.

glicerol

przekazywanie ciepła do systemu grzewczego na bazie gliceryny są lepką cieczą, która ma nieco słodki smak, lecz nie ma zapachu. Ten materiał nie jest toksyczny i przypadki zatruć są bardzo rzadkie. Ponadto, gliceryna rozpuszcza się całkowicie, a jeśli system ogrzewania wykorzystuje destylowanej wody, a następnie będzie ciasta.

glikol etylenowy

Ten materiał jest polioli, nie ma zapachu i koloru, ale ma słodki smak. glikol etylenowy jest bardzo toksyczny, a nawet gdy jest używana w małej ilości może prowadzić do ciężkiego zatrucia, które w większości przypadków prowadzi do porażenia i śmierci.

Mimo toksyczności, system ogrzewania domu prywatnym z chłodziwem jest najtańszy, więc jest to najbardziej potrzebne. Przy użyciu tej mieszaniny wymaga szczególnej ostrożności, a w układzie aparatury wszystkie warunki muszą być spełnione w celu zapobieżenia przedostawaniu się płynu do wody pitnej i ewentualnego przecieku.

Przeciw zamarzaniu do ogrzewania: cena

W celu ustalenia kosztów systemu grzewczego z przeciw zamarzaniu, należy zdawać sobie sprawę z ogólnej objętości układu, trzeba się liczyć z marginesem 10-15%.

Należy wziąć pod uwagę:

 • Yardage a ilość rur, jak również od średnicy;
 • Objętość płynu w głównej konstrukcji (zbiornik wyrównawczy, ogrzewania, kocioł).

zamarzaniu domowego do kosztów systemów ogrzewania w zależności od kraju, produkcji, składu roztworu. Skoncentrowane preparaty wymaga dodatkowych działań, przez rozcieńczenie wodą, ale zakupu całość będzie tańszy.

Na przykład, etylen Glikol może kupować na dwa rodzaje.

 • „Ciepła domu -30” jest gotowy do użycia roztwór wodny, który można zakupić w ciągu 70 rubli na 1 litr.
 • „Ciepły Dom -65” to koncentrat, z czego 1 litr jest warte 85 rubli. Rozcieńczenie tego roztworu o temperaturze krzepnięcia -30 ° C, do wartości w przybliżeniu 1 litr 50 rubli.

preferencje konsumentów zależy od materiału i rodzaju elementów, które składają się na urządzenie obiegowe ogrzewanie. Niektórzy zauważają, że używanie płynów bez zamrażania eliminuje powoduje przepełnienie energię z powodu niemożności osadów na ściankach rur kotła i soli, co znacznie zmniejsza koszty napraw i konserwacji. Opinie chłodziwo jest ekonomicznie używać do ogrzewania elektrycznego pomieszczeń, gdzie to możliwe długotrwałe odłączenie energii elektrycznej, a dla domów i domki z okresowego zakwaterowania.